Resultater i Sports Acrobatik

 

 

Acro Cup 2017 Vest - d. 05-11-2017

 

Individuel

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Liv TST Gymnastik 10.00 9.98 9.98
1. Line Silkeborg GF 10.00 9.98 9.98
3. Andrea Silkeborg GF 10.00 9.90 9.90
4. Astrid Silkeborg GF 10.00 9.83 9.83
4. Sarah TST Gymnastik 10.00 9.78 9.78
5. Marianne DHG Gymnastik 10.00 9.75 9.75
5. Anne Marie DHG Gymnastik 10.00 9.75 9.75
5. Sophia TST Gymnastik 10.00 9.75 9.75
8. Clara DHG Gymnastik 10.00 9.73 9.73
8. Laura DHG Gymnastik 10.00 9.73 9.73
10. Nikoline TST Gymnastik 10.00 9.70 9.70
10. Margrethe Silkeborg GF 10.00 9.70 9.70
12. Laura TST Gymnastik 10.00 9.68 9.68
13. Nikoline DHG Gymnastik 10.00 9.65 9.65
14. Nina DHG Gymnastik 10.00 9.63 9.63
14. Ida Marie DHG Gymnastik 10.00 9.63 9.63
14. Mille Silkeborg GF 10.00 9.63 9.63
17. Naja DHG Gymnastik 10.00 9.55 9.55
18. Oline Silkeborg GF 10.00 9.53 9.53
19. Freja Silkeborg GF 10.00 9.48 9.48
20. Andrea DHG Gymnastik 10.00 9.43 9.43
21. Ditte Marie DHG Gymnastik 10.00 9.33 9.33
22. Amanda Silkeborg GF 10.00 9.30 9.30
22. Kathleen Silkeborg GF 10.00 9.30 9.30
22. Anna DHG Gymnastik 10.00 9.30 9.30

 

Par - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Ida & Nikoline DHG Gymnastik 10.00 9.25 9.25
2. Christine & Anja Silkeborg GF 10.00 9.23 9.23
3. Anna & Anne DHG Gymnastik 10.00 8.75 8.75

 

Par - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Christine & Anja Silkeborg 10.00 9.20 9.20
2. Anna & Anne DHG Gymnastik 10.00 9.08 9.08

 

Gruppe - Balance

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Agnes & Margrethe & Mille Silkeborg GF 10.00 9.80 9.80
2. Laura & Naja & Marianne DHG Gymnastik 10.00 9.53 9.53
3. Freja & Mette & Signe TST Gymnastik 10.00 9.45 9.45
4. Kathleen & Line & Andrea Silkeborg GF 10.00 9.38 9.38
5. Emma & Cecilie & Esther TST Gymnastik 10.00 9.23 9.23
6. Oline & Amanda & Freja Silkeborg GF 10.00 9.20 9.20
7. Ida-Sophia & Ellen & Mille TST Gymnastik 10.00 9.13 9.13
8. Sif & Freja & Emma DHG Gymnastik 10.00 9.05 9.05
9. Nina & Ditte Marie & Clara DHG Gymnastik 10.00 8.95 8.95
10. Sarah & Anna & Sofie TST Gymnastik 10.00 8.30 8.30
11. Liv & Nikoline & Pernille TST Gymnastik 10.00 6.48 6.48

 

Gruppe - Tempo

Nr. Navn Forening Udg1 1. Runde Resultat
1. Freja & Mette & Signe TST Gymnastik 10.00 9.78 9.78
2. Liv & Nikoline & Pernille TST Gymnastik 10.00 9.60 9.60
2. Emma & Cecilie & Esther TST Gymnastik 10.00 9.60 9.60
4. Nina & Ditte Marie & Clara DHG Gymnastik 10.00 9.28 9.28
5. Sarah & Anna & Sofie TST Gymnastik 10.00 9.23 9.23
6. Oline & Amanda & Freja Silkeborg GF 10.00 9.10 9.10

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark