Landsholdet

Her kan du finde alle informationer om det danske bruttolandshold i Sports Acrobatik.

 

 

UDTAGELSE TIL BRUTTOLANDSHOLD 2017-2018 ER D. 18. JUNI PÅ RINGE EFTERSKOLE FRA KL. 10-15.

Retningslinier for det danske bruttolandshold 2017-2018: Hent dem her nu.

Evt. spørgsmål kan stilles til: Finn Hollænder -  fho@gymdanmark.dk

Træningsdage for bruttolandshold 2018:

2018 
10. jun kl. 10.00 til kl. 14.00              Landsholds udtagelse
24. jun kl. ?                                          Opvisning i Tivoli

15 sep kl. 10.00 til 16 sep. kl. 16.00
28 okt kl. 10.00 til 16.00
01 dec kl. 10.00 til 2 dec kl. 16.00

2019
06 jan kl. 10.00 til 16.00
23 feb kl. 10.00 til 24 feb. kl. 16.00
28 apr kl. 10. 00 til kl. 16.00

Betaling for Landsholds deltagelse:

Træninger/Samlinger: 6 weekender pris kr. 2.400,00
1. rate kr. 1.200,00 - Tilmelding og betaling her deadline 30/9 - 2017
2. rate kr. 1.200,00 - Tilmelding og betaling her deadline 15/1 - 2018

Betaling dækker alle udgifter til Hal leje, landstrænere, udenlandske trænere, overnatning
Samt forplejning til de 2 samlinger med overnatning (Sandwich, aftensmad og morgenmad)
Tilmelding og betaling er bindende der betales ikke penge retur ved evt. afbud.

Internationale konkurrencer 2017-18
På landsholdet i Sports Acrobatik er der egen deltagebetaling ved deltagelse i internationale konkurrencer.
Vi for venter at prisen er ca. kr. 4.000,00 og skal betales i 2 rater:
1. rate kr. 2.000,00 - Tilmeldings og betalingsfrist 1. november 2017 betales her
2. rate oplyses senere - Tilmeldings og betalingsfrist 1. marts 2017, betalings link kommer her.

I tilfælde af evt. afbud til rejser, kan der kun i visse tilfælde betales penge retur.

 

BRUTTOLANDSHOLD 2017-2018

Junior Trio:
Maria Jørgensen, Alberte G. Pedersen og Clara Vad

Senior Par:
Kamine Jakobsen og Agnes R. Jakobsen
Signe Henningsen og Sofie Lindemose
Line Tonsberg Jensen og Anne Yun Lauridsen

Senior Trio:
Anna Houg Jensen, Emilie Bolander Gyldholm, Anouk Brandt Mikkelsen
Maja Tonsberg Jensen, Sara Yun Olsen, Laura Soo Mortensen
Mathilde Gade, Sille Jørgensen, Emmelie Naalund

 

 

Landstræner Team: 

Landstræner: Finn Hollænder
Assisterende landstræner: Stenze Katrine Strausholm
Assisterende landstræner: Jørgen Nikolaj Mølgaard Christiansen

 

 

 

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark