Deltagerliste for Rytmisk Sports Gymnastik

 

 

DM Individuelt - Rekrut - Junior - Senior - d. 07-05-2016 - 08-05-2016

Junior - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Gejl ANGE300802 Hjerting IF - Gymnastik
2. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
3. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
4. Emilie Elgaard EMEL170803 Hjerting IF - Gymnastik
5. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
6. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
7. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
8. Josefie Elgaard JOEL220302 Hjerting IF - Gymnastik
9. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
10. Laura Vanilla Bendtsen Broberg LABR190901 Silkeborg GF
11. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
12. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød
13. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
14. Michelle Fronteau MIFR180102 Hjerting IF - Gymnastik
15. Sascha Shevchenko SASH260901 TIK-GYMNASTIK

 

Junior - Fri

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Gejl ANGE300802 Hjerting IF - Gymnastik
2. Laura Vanilla Bendtsen Broberg LABR190901 Silkeborg GF
3. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød

 

Junior - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Gejl ANGE300802 Hjerting IF - Gymnastik
2. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
3. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
4. Emilie Elgaard EMEL170803 Hjerting IF - Gymnastik
5. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
6. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
7. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
8. Josefie Elgaard JOEL220302 Hjerting IF - Gymnastik
9. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
10. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
11. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød
12. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
13. Michelle Fronteau MIFR180102 Hjerting IF - Gymnastik
14. Sascha Shevchenko SASH260901 TIK-GYMNASTIK

 

Junior - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
2. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
3. Emilie Elgaard EMEL170803 Hjerting IF - Gymnastik
4. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
5. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
6. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
7. Josefie Elgaard JOEL220302 Hjerting IF - Gymnastik
8. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
9. Laura Vanilla Bendtsen Broberg LABR190901 Silkeborg GF
10. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
11. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
12. Michelle Fronteau MIFR180102 Hjerting IF - Gymnastik
13. Sascha Shevchenko SASH260901 TIK-GYMNASTIK

 

Junior - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Anne Gejl ANGE300802 Hjerting IF - Gymnastik
2. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
3. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
4. Emilie Elgaard EMEL170803 Hjerting IF - Gymnastik
5. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
6. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
7. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
8. Josefie Elgaard JOEL220302 Hjerting IF - Gymnastik
9. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
10. Laura Vanilla Bendtsen Broberg LABR190901 Silkeborg GF
11. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
12. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød
13. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
14. Michelle Fronteau MIFR180102 Hjerting IF - Gymnastik
15. Sascha Shevchenko SASH260901 TIK-GYMNASTIK

 

Mini - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Cecilie Ertmann CEER231006 Skjold Gymnastik Birkerød
2. Helena Bjerregaard Rusbjerg HEBJ010507 FG 90 - Frederikshavn
3. Ida Tuxen Faber IDTU131207 Gymnastikforeningen Øbro
4. Lucca Schmidt LUSC100107 Ballerup GF
5. Sarah Holck Rosendal SAHO100907 Ølstykke GF
6. Victoria Willumsen VIWI280706 Næsby IF
7. Yasmin Neumann YANE300306 Ølstykke GF

 

Mini - Fri

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna-Bell Damgaard Thomsen ANDA250408 Hjerting IF - Gymnastik
2. Cecilie Ertmann CEER231006 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Helena Bjerregaard Rusbjerg HEBJ010507 FG 90 - Frederikshavn
4. Ida Kvist IDKV060608 Skjold Gymnastik Birkerød
5. Ida Tuxen Faber IDTU131207 Gymnastikforeningen Øbro
6. Johanne Leth Stubbe JOLE300507 Hjerting IF - Gymnastik
7. JUlie Terp JUTE190108 Hjerting IF - Gymnastik
8. Lucca Schmidt LUSC100107 Ballerup GF
9. Malou Schmidt-Larsen MASC190207 Ølstykke GF
10. Maria Grosser MAGR130708 Ballerup GF
11. Mikkeline Klemmensen MIKL251208 Skjold Gymnastik Birkerød
12. Nicoline Dahl-Larsen NIDA311206 Næsby IF
13. Rebecca Odér REOD210906 TIK-GYMNASTIK
14. Sarah Holck Rosendal SAHO100907 Ølstykke GF
15. Sif Stendevad SIST280306 Næsby IF
16. Victoria Willumsen VIWI280706 Næsby IF
17. Vigga Ackermann Kortzau VIKO050406 Gymnastikforeningen Øbro
18. Yasmin Neumann YANE300306 Ølstykke GF

 

Mini - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Vigga Ackermann Kortzau VIKO050406 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Anna-Bell Damgaard Thomsen ANDA250408 Hjerting IF - Gymnastik
2. Ida Kvist IDKV060608 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Johanne Leth Stubbe JOLE300507 Hjerting IF - Gymnastik
4. JUlie Terp JUTE190108 Hjerting IF - Gymnastik
5. Malou Schmidt-Larsen MASC190207 Ølstykke GF
6. Maria Grosser MAGR130708 Ballerup GF
7. Mikkeline Klemmensen MIKL251208 Skjold Gymnastik Birkerød
8. Nicoline Dahl-Larsen NIDA311206 Næsby IF
9. Rebecca Odér REOD210906 TIK-GYMNASTIK
10. Sif Stendevad SIST280306 Næsby IF

 

Rekrut - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Tuxen AGTU161004 Gymnastikforeningen Øbro
2. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
3. Alma Sofie Højgaard Pedersen ALHØ060705 Ballerup GF
4. Amalie Maria O`Reilly Bojsen AMO`270803 Ballerup GF
5. Ania Kondratovic ANKO101103 Sorø Gymnastik Forening
6. Anna Christiansen ANCH011105 TIK-GYMNASTIK
7. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
8. Astrid Marie Henriksen ASHE241005 Gymnastikforeningen Øbro
9. Bianca Rosenlund BIRO020304 Ballerup GF
10. Caroline Ryder CARY150204 Næsby IF
11. Cecilie Larsen CELA010304 Sorø Gymnastik Forening
12. Freya Illum FRIL170704 Gymnastikforeningen Øbro
13. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro
14. Josephine biltoft JOBI250604 Hjerting IF - Gymnastik
15. Julie Slot JUSL170504 Næsby IF
16. Katarina Sergijenia Kondratovic KAKO010405 Sorø Gymnastik Forening
17. Kristina Gorry KRGO031204 Hjerting IF - Gymnastik
18. Laila Monserrat Ruiz LAMO010105 TIK-GYMNASTIK
19. Laura Vig LAVI281105 Gymnastikforeningen Øbro
20. Laura Meier Nielsen LAME201003 Næsby IF
21. Lise Bacher LIBA300405 Ølstykke GF
22. Lola Corfixen LOCO290503 Gymnastikforeningen Øbro
23. Maja Køhler Bay MAKØ100705 TIK-GYMNASTIK
24. Maja Lemming MALE130405 Næsby IF
25. Maria Lund Esbech MAES201205 Ølstykke GF
26. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
27. naja Sorrell NASO150705 Hjerting IF - Gymnastik
28. Nikoline Hedegaard NIHE190804 Næsby IF
29. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
30. Signe Bagge SIBA140105 Hjerting IF - Gymnastik
31. Vega Birkemose VEBI170605 Gymnastikforeningen Øbro
32. Victoria Napora Møller Hansen VINA301205 Næsby IF

 

Rekrut - Fri

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
2. Alma Sofie Højgaard Pedersen ALHØ060705 Ballerup GF
3. Amalie Maria O`Reilly Bojsen AMO`270803 Ballerup GF
4. Ania Kondratovic ANKO101103 Sorø Gymnastik Forening
5. Anna Christiansen ANCH011105 TIK-GYMNASTIK
6. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
7. Astrid Marie Henriksen ASHE241005 Gymnastikforeningen Øbro
8. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
9. Bianca Rosenlund BIRO020304 Ballerup GF
10. Caroline Ryder CARY150204 Næsby IF
11. Cecilie Larsen CELA010304 Sorø Gymnastik Forening
12. Freya Illum FRIL170704 Gymnastikforeningen Øbro
13. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro
14. Helena Højbjerg Vibe HEVI061104 Hjerting IF - Gymnastik
15. Josephine biltoft JOBI250604 Hjerting IF - Gymnastik
16. Julie Slot JUSL170504 Næsby IF
17. Katarina Sergijenia Kondratovic KAKO010405 Sorø Gymnastik Forening
18. Kristina Gorry KRGO031204 Hjerting IF - Gymnastik
19. Laila Monserrat Ruiz LAMO010105 TIK-GYMNASTIK
20. Laura Vig LAVI281105 Gymnastikforeningen Øbro
21. Laura Meier Nielsen LAME201003 Næsby IF
22. Lise Bacher LIBA300405 Ølstykke GF
23. Lola Corfixen LOCO290503 Gymnastikforeningen Øbro
24. Lærke Ege Sørensen LÆEG280203 Sorø Gymnastik Forening
25. Maja Køhler Bay MAKØ100705 TIK-GYMNASTIK
26. Maja Lemming MALE130405 Næsby IF
27. Maria Lund Esbech MAES201205 Ølstykke GF
28. Marie Holdflod Pallesen MAPA040403 Skjold Gymnastik Birkerød
29. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
30. naja Sorrell NASO150705 Hjerting IF - Gymnastik
31. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød
32. Nikoline Hedegaard NIHE190804 Næsby IF
33. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
34. Signe Bagge SIBA140105 Hjerting IF - Gymnastik
35. Vega Birkemose VEBI170605 Gymnastikforeningen Øbro
36. Victoria Napora Møller Hansen VINA301205 Næsby IF

 

Rekrut - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Tuxen AGTU161004 Gymnastikforeningen Øbro
2. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
3. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
4. Freya Illum FRIL170704 Gymnastikforeningen Øbro
5. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro
6. Helena Højbjerg Vibe HEVI061104 Hjerting IF - Gymnastik
7. Laura Vig LAVI281105 Gymnastikforeningen Øbro
8. Lola Corfixen LOCO290503 Gymnastikforeningen Øbro
9. Marie Holdflod Pallesen MAPA040403 Skjold Gymnastik Birkerød
10. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
11. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
12. Vega Birkemose VEBI170605 Gymnastikforeningen Øbro

 

Rekrut - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Cecilie Larsen CELA010304 Sorø Gymnastik Forening
2. Katarina Sergijenia Kondratovic KAKO010405 Sorø Gymnastik Forening
3. Maja Lemming MALE130405 Næsby IF
4. Victoria Napora Møller Hansen VINA301205 Næsby IF

 

Rekrut - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen ALHØ060705 Ballerup GF
2. Amalie Maria O`Reilly Bojsen AMO`270803 Ballerup GF
3. Ania Kondratovic ANKO101103 Sorø Gymnastik Forening
4. Anna Christiansen ANCH011105 TIK-GYMNASTIK
5. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
6. Bianca Rosenlund BIRO020304 Ballerup GF
7. Caroline Ryder CARY150204 Næsby IF
8. Helena Højbjerg Vibe HEVI061104 Hjerting IF - Gymnastik
9. Josephine biltoft JOBI250604 Hjerting IF - Gymnastik
10. Julie Slot JUSL170504 Næsby IF
11. Kristina Gorry KRGO031204 Hjerting IF - Gymnastik
12. Laila Monserrat Ruiz LAMO010105 TIK-GYMNASTIK
13. Laura Meier Nielsen LAME201003 Næsby IF
14. Lise Bacher LIBA300405 Ølstykke GF
15. Maja Køhler Bay MAKØ100705 TIK-GYMNASTIK
16. Maria Lund Esbech MAES201205 Ølstykke GF
17. Marie Holdflod Pallesen MAPA040403 Skjold Gymnastik Birkerød
18. naja Sorrell NASO150705 Hjerting IF - Gymnastik
19. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød
20. Nikoline Hedegaard NIHE190804 Næsby IF
21. Signe Bagge SIBA140105 Hjerting IF - Gymnastik

 

Rekrut - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Astrid Marie Henriksen ASHE241005 Gymnastikforeningen Øbro
2. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød

 

Senior - 1. Division - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
4. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
5. Maja Eline Lereim MALE010500 TIK-GYMNASTIK
6. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
7. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
8. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
4. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
5. Maja Eline Lereim MALE010500 TIK-GYMNASTIK
6. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
7. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
8. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
4. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
5. Maja Eline Lereim MALE010500 TIK-GYMNASTIK
6. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
7. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
8. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
4. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
5. Maja Eline Lereim MALE010500 TIK-GYMNASTIK
6. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
7. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
8. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 2. Division - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Luna Larsen ALLA300802 FG 90 - Frederikshavn
2. Annika Ørnebjerg Jensen ANJE210501 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Caroline Nygaard Iversen CAIV130900 Silkeborg GF
4. Clara Ellingsgård CLEL260499 Hjerting IF - Gymnastik
5. Emilie Grønning EMGR220498 Silkeborg GF
6. Larisa Nicoleta Ciocarlan LACI031001 FG 90 - Frederikshavn
7. Naja Bau Nielsen NABA031296 TIK-GYMNASTIK
8. Olivia Jensen OLJE191001 Sorø Gymnastik Forening

 

Senior - 2. Division - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Larisa Nicoleta Ciocarlan LACI031001 FG 90 - Frederikshavn
2. Stephanie Paulsen STPA010796 Gymnastikforeningen Øbro

 

Senior - 2. Division - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Luna Larsen ALLA300802 FG 90 - Frederikshavn
2. Annika Ørnebjerg Jensen ANJE210501 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Caroline Nygaard Iversen CAIV130900 Silkeborg GF
4. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
5. Clara Ellingsgård CLEL260499 Hjerting IF - Gymnastik
6. Emilie Grønning EMGR220498 Silkeborg GF
7. Naja Bau Nielsen NABA031296 TIK-GYMNASTIK
8. Stephanie Paulsen STPA010796 Gymnastikforeningen Øbro

 

Senior - 2. Division - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
2. Olivia Jensen OLJE191001 Sorø Gymnastik Forening

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark