Deltagerliste for Rytmisk Sports Gymnastik

 

 

Sjællandsmesterskab Individuelle - d. 21-03-2015 - 22-03-2015

Junior - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
4. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
5. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
6. Sasha Shevchenko SASH260901 Gymnastikforeningen Øbro

 

Junior - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
4. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
5. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
6. Sasha Shevchenko SASH260901 Gymnastikforeningen Øbro

 

Junior - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
4. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
5. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
6. Sasha Shevchenko SASH260901 Gymnastikforeningen Øbro

 

Junior - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Ellen Jarni ELJA160801 Ølstykke GF
2. Eva Rahbek Halkier EVHA040200 Gymnastikforeningen Øbro
3. Laura Smedegaard Hansen LAHA230300 Ballerup GF
4. Luna Jensen LUJE161101 TIK-GYMNASTIK
5. Nathalie Alberg Kloth NAKL090700 Ballerup GF
6. Sasha Shevchenko SASH260901 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen ALHØ060705 Ballerup GF
2. Lise Bacher LIBA300405 Ølstykke GF
3. Maria Grosser MAGR130708 Ballerup GF
4. Marina Meinertz MAME150605 Skjold Gymnastik Birkerød
5. Selma Walling Tornøe SEWA030105 Ballerup GF

 

Mini - Fri

Nr. Navn Licens Forening
1. Alma Sofie Højgaard Pedersen ALHØ060705 Ballerup GF
2. Andrea Frost Olsen ANFR171006 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Astrid Marie Henriksen ASHE241005 Gymnastikforeningen Øbro
4. Cecilie Ertmann CEER231006 Skjold Gymnastik Birkerød
5. Frederikke Elkjær FREL180905 TIK-GYMNASTIK
6. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro
7. Ida Kvist IDKV060608 Skjold Gymnastik Birkerød
8. Laura Vig LAVI281105 Gymnastikforeningen Øbro
9. Lise Bacher LIBA300405 Ølstykke GF
10. Lucca Leth Schmidt LULE100107 Ballerup GF
11. Maja Køhler Bay MAKØ100705 TIK-GYMNASTIK
12. Maren Paulsen MAPA080205 TIK-GYMNASTIK
13. Maria Grosser MAGR130708 Ballerup GF
14. Maria Lund Esbech MAES201205 Ølstykke GF
15. Marina Meinertz MAME150605 Skjold Gymnastik Birkerød
16. Rebecca Odér REOD210906 TIK-GYMNASTIK
17. Selma Walling Tornøe SEWA030105 Ballerup GF
18. Vega Birkemose VEBI170605 Gymnastikforeningen Øbro
19. Vigga Ackermann Kortzau VIKO050406 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Astrid Marie Henriksen ASHE241005 Gymnastikforeningen Øbro
2. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Freya T. Oltzen FROL040204 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Andrea Frost Olsen ANFR171006 Skjold Gymnastik Birkerød
2. Cecilie Ertmann CEER231006 Skjold Gymnastik Birkerød
3. Frederikke Elkjær FREL180905 TIK-GYMNASTIK
4. Laura Vig LAVI281105 Gymnastikforeningen Øbro
5. Lucca Leth Schmidt LULE100107 Ballerup GF
6. Maja Køhler Bay MAKØ100705 TIK-GYMNASTIK
7. Maren Paulsen MAPA080205 TIK-GYMNASTIK
8. Maria Lund Esbech MAES201205 Ølstykke GF
9. Rebecca Odér REOD210906 TIK-GYMNASTIK
10. Vigga Ackermann Kortzau VIKO050406 Gymnastikforeningen Øbro

 

Mini - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Vega Birkemose VEBI170605 Gymnastikforeningen Øbro

 

Rekrut - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Tuxen AGTU161004 Gymnastikforeningen Øbro
2. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
3. Freya Illum FRIL170704 Gymnastikforeningen Øbro
4. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
5. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
6. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
7. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
8. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød
9. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
10. Trine Rydiander TRRY171203 TIK-GYMNASTIK

 

Rekrut - Fri

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Tuxen AGTU161004 Gymnastikforeningen Øbro
2. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
3. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
4. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
5. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
6. Columbine Møller Hale COHA180903 Gymnastikforeningen Øbro
7. Freya Illum FRIL170704 Gymnastikforeningen Øbro
8. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
9. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
10. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
11. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
12. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
13. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød
14. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
15. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød
16. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
17. Trine Rydiander TRRY171203 TIK-GYMNASTIK
18. Victoria Kirsmejer VIKI241104 TIK-GYMNASTIK

 

Rekrut - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
2. Asta Seneca Jarni ASSE180303 Ølstykke GF
3. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
4. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
5. Frida Holm Eskildsen FRHO030102 Ølstykke GF
6. Isabella Vejby Schultz ISSC290703 Ballerup GF
7. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
8. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF

 

Rekrut - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Amalie Maria O`Reilly Bojsen AMO`270803 Ballerup GF
2. Clara Ryberg CLRY310302 Gymnastikforeningen Øbro
3. Columbine Møller Hale COHA180903 Gymnastikforeningen Øbro
4. Joline Steinhoff JOST231003 TIK-GYMNASTIK
5. Victoria Kirsmejer VIKI241104 TIK-GYMNASTIK

 

Rekrut - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Alberte Johnbeck ALJO220203 Ølstykke GF
2. Amalie Maria O`Reilly Bojsen AMO`270803 Ballerup GF
3. Benedicte Svarre Gammelgaard BEGA210303 Skjold Gymnastik Birkerød
4. Laura Hammerstad LAHA010602 Ølstykke GF
5. Laurine Thygesen LATH280702 Gymnastikforeningen Øbro
6. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød
7. Marie Mejnholt-Jakobsen MAME210704 Ballerup GF
8. Nanna Lund Schaadt NASC060703 Skjold Gymnastik Birkerød
9. Salma Vittrup SAVI150803 Gymnastikforeningen Øbro
10. Trine Rydiander TRRY171203 TIK-GYMNASTIK
11. Victoria Kirsmejer VIKI241104 TIK-GYMNASTIK

 

Rekrut - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Agnes Tuxen AGTU161004 Gymnastikforeningen Øbro
2. Columbine Møller Hale COHA180903 Gymnastikforeningen Øbro
3. Lisa Sofie Jensen LIJE110402 Skjold Gymnastik Birkerød

 

Senior - 1. Division - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
3. Martha Ryom MARY070597 Gymnastikforeningen Øbro
4. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
5. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
3. Martha Ryom MARY070597 Gymnastikforeningen Øbro
4. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
5. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
3. Martha Ryom MARY070597 Gymnastikforeningen Øbro
4. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
5. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 1. Division - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Emma Erangey EMER171198 TIK-GYMNASTIK
2. Jessica Olsen JEOL251198 TIK-GYMNASTIK
3. Martha Ryom MARY070597 Gymnastikforeningen Øbro
4. Nicoline Simone Sachmann NISA040997 TIK-GYMNASTIK
5. Victoria Sørensen VISØ241096 TIK-GYMNASTIK

 

Senior - 2. Division - Bold

Nr. Navn Licens Forening
1. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
2. Naja Bau Nielsen NABA031296 TIK-GYMNASTIK
3. Sofie Juel Michelsen SOMI170800 Ballerup GF

 

Senior - 2. Division - Køller

Nr. Navn Licens Forening
1. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
2. Sheila Schalburg SHSC100701 Ballerup GF

 

Senior - 2. Division - Tov

Nr. Navn Licens Forening
1. Sofie Juel Michelsen SOMI170800 Ballerup GF

 

Senior - 2. Division - Tøndebånd

Nr. Navn Licens Forening
1. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
2. Sheila Schalburg SHSC100701 Ballerup GF

 

Senior - 2. Division - Vimpel

Nr. Navn Licens Forening
1. Cille Jensen CIJE251297 TIK-GYMNASTIK
2. Naja Bau Nielsen NABA031296 TIK-GYMNASTIK

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark