Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

SM alle rækker - d. 04-03-2017 - 04-03-2017

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Kiwi Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Brask Hansen
Cille Groth Andersen
Enise Emilie Tømmerby kilic
Helena Dam
Ida Ulstrup
Ida Møller
Julie Mau Larsen
Karoline Nørhave Thøstrup
Laura Pedersen
Nikita Jelbo
Sille Vilstrand Munch
Terese Grauert Wilche
Amelia Victoria Widstrup
Ida-Marie Gryl Jensen
Meline Ingemann Rød
Sude Celik
2. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Agnes Jørgensen
Agnes Kaasgaard Jermer
Andrea Vorbeck Sømer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Carla Brammer-Rygaard
Clara Bach Raccio
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Josephine Madison Abildgaard
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
3. Team Minion Gymnastikforeningen Øbro
Cecilia Nolsøe Grell
Eia-Liv Boesen
Emelie Thoke-Jørgensen
Emilie Güllendorff
Emilie Havnsøe Petersen
Isabella Detwang
Jasmin Drejer Christensen
Lea Nygaard
Liv Nygård
Mynte P. Ostenfeldt
Nanna Poulsen
Ronja Præstkær
Selma Christoffersen
Signe Bj Krieger
4. Team Olivia Espergærde IF
Bianca Baan
Josefia Olivia Falk
Maise Bryndum Bolboe
Malin Bornung-Hilker
Mille Maj Hedayat
Olympia Filuca Kondrup Wiinberg
Selina Mariam Atie
Simone Daastrup-Hansen
Ella Sofie Ottesen
5. Team Verdi Greve Gymnastik og Trampolin
Biara Mohammad Ahmad
Cathrine Busted-Janum
Christa Bavnhøj Hansen
Emmaly Rosa Petersen
Freya Elisabeth Lausen
Ida Karise Nielsen
Karla Ysnæs Henningsen
Larija Demjanenko
Nuriye Sona Ilhan
Yasmin Kredar
6. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Klara Skibsted Jakobsen
Maise Nybo Jørgensen
Sara Hansen
7. Team Moana Sorø Gymnastik Forening
Camilla Brosø Sørensen
Camilla Thygesen Christiansen
Clara Marie Oxlund
Clara Svendsen
Emma Castile
Marie Matlok
Sophie Pihl Pedersen
Svale Nybo Jørgensen

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Mica Sorø Gymnastik Forening
Anne Sofie Steffens Aabo
Camilla Thygesen Christiansen
Esther Marie Wagner Andersen
Hanna Jasmin Moeslund Wismar Larsen
Ingeborg Arendse Bertelsen
Liva Rose Kirk Vindfeldt
Marie Matlok
Thea Hebsgaard Steinmetz
2. Team Alvida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
IDA skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Viola Mille Borchers
3. Team Attila Espergærde IF
Alfrida Heller
Amy Tønning Sørensen
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Isabella Bengtson
Lilli Griffon
Signe Lundbye Ottosen
4. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Florcita Bryder Greisen
Johanne Engbæk Jensen
Maja Magdalena Malinowska
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Olivia Veronika Bohdanowicz
Simone Reimann
Sofie Emborg
5. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Aja Hamad
Astrid Engdal Køhlert
Caroline Munk
Ella Bøllingtoft Asmussen
Ella Juulsgaard Jepsen
Freya Sonne Skøtt
Linda El-Khalil
Nisa Nil Sagcan
Silje Kjær Hermansen
6. Team Nalo Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bøllingtoft Asmussen
Caroline Mia Kring Rønnenkamph
Elfida Celik
Lara Khoshabroo
Malou Andersen
Marie Skifte
Molly Fink Holm Andersen
Natalie Kasouh
Rebecca Sneftrup Damgaard
Sophie Hasselblad
7. team dea SOR IF
Alberte Wettergren Mortensen
Alma Jeppsson Jakobsen
Anna Kirstine Possing Andersen
Julia Sophie Dalsgaard Haspang
Lærke Holm
Melissa Christensen
Merle Sofie Jensen
Nina Bruhn
Olivia Kildeskov
Silke Marie Mechta
Thea Marie Lindsø
8. team siva SOR IF
Agnes Marie Lessèl-Wigh
Anna-Mai Larsen
Astrid Folkmann
Astrid Køhl Hansen
Ellamaj Blume-Jensen
Filippa Longwitz
Irma Ourø Jørgensen
Leticia Prata Mortensen
Naja Nielsen
Rosalina Frederiksen
Victoria Lindhardt Lorenz Larsen
9. team Vivo SOR IF
Hannah My Friis Fredenstorp
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Leisted Grønbech
Merle Hincheli Petersen
Mille Oldgaard Mikkelsen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Nielsen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team BG Ballerup GF
Ajla Tairi
Fione Damgaard Festersen
Isabella Andersen
Karoline Daugaard-Hansen
Klara Løndorf
Lucca Schmidt
Maria Grosser
Marie Walling Tornøe
Rosa Svensson
2. Team Vici TIK-GYMNASTIK
Anastasia Gnetneva
Anelija Shaginjan
Emma Emilie Sømmergaard
Emma Reichardt
Filippa Cassandra Schou
Iben Pagsberg Jessen
Isabella Koch Hansen
Julie Krogh
Mathilde Sperling Jakobsen
Milja Sofia Skovgaard
Stephanie Linda Høgfeldt Thorup
3. Team Lysa SOR IF
Amalie Feline Mechta
Amalie Poulsen
Cecilie Toft Skov Kristensen
Isabella Kalkan Hansen
Majse Ege Sørensen
Malou Julie Stougaard Nielsen
Sanah Siddigi
Selma Rouabah
Silke Mikkeline Jensen
Sofie Jensen
4. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Nicoline Wulff
Simone Daastrup-Hansen
5. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Canela Esperanz Hurtado
Cecilie Ertmann
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
6. Team Delicia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Schou Jacobsen
Clara Petersen
Ellen Brix Kirkegaard
Ida Kvist
Ida Tuxen Faber
Katrine Ilm Toft
Mikkeline Klemmensen
Rigmor L. Jakobsen
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
Victoria M Engbirk
7. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Alberte Wulff Lindahl
Cassandra Thorup Henriksen
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Emilie Leth Donnerstag
Larija Demjanenko
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
8. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
2. Team Cherry LSI - Gymnastik
Emilie Franck
Gudrun Marie Krag Kirchhoff
Johanne Marie Jensen
Kathrine Anderberg Krag
Mette Wiinblad
Nana Hovhannisyan
Signe Møller Jensen
Yasmin Hosseini
3. Team Movanna GF Køge Bugt
Analuna Skovbo-Hansen
Cecile Vartoft Glerup
Karoline Nørhaven
Lerke Harms
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Maja Søborg Ahrensberg
Michaela Naumova Christensen
Sigga Wittrup
Sille Christensen
4. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
5. Team Esperanza Gymnastikforeningen Øbro
Adina Besjakov-Strautmane
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Chi Aja Aasborg
Ella Bangsbo Holdum
Emma Clausen
Laura L. Thygesen
Lærke Maria Helledi
Matilde S. Sørensen
Oline Anker
Sofia Shevchenko
6. Ayra SOR IF
Aija Mathilde Busch Andersen
elsa Tolner
Freja Sloth Schultz
Klara Weinholdt Hansen
Laura Falster Christensen
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Mikkeline Dalsgaard
Silje Tandrup Jellev
Tilde Gothenborg Frederiksen
Tilde Rosén Bengtsen
7. Team Muni GymHelsinge
Adelina Ekvall
Astrid Gerner Frost
Emilie Eriksen
Freja Birch
Josefine Riisager
Julie Gordon Jessen
Julie Langeth
Mynthe Kromann Sams
Nana Olesen
Serena Pornprapha Arsanok
Thilde Lewalski

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Iris Hillerød G & IF
Chanell Chantelou
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Freja Clausen
Klara Tropp Hag
Luna A J Holm
Madeleine Angelina Klit
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
Supara Kawsuwan
2. Team Sirius SOR IF
Alberte Sigersen
Cecilie Buch
Cecilie Holde Larsen
Clara Sofie Holm Hansen
josefine oldgård mikkelsen
Julie Nielsen
Lea Toft Skov Kristensen
linnea trærup
Sonia Siddigi
3. Team Polaris SOR IF
Elia Hincheli Petersen
Johanne Bødker
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Maja Mølholm
Nanna Leisted Grønbech
Natasja Edske Røssel Larsen
Sama tehera
4. Team Ellie TIK-GYMNASTIK
Anna Christiansen
Ariana Samoon Orya
Cecilie Witterseh
Frederikke Elkjær
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Sumie Gargiulo
Trine Rydiander
Sienna Gargiulo
5. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Laura Vig
Luella Jelsbak
Maja Møller Carstensen
Nikoline S. Sørensen
Salma Vittrup
Vega Birkemose
6. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Benedicte Svarre Gammelgaard
Emilie Rosenstand Lou
Lisa Jensen
Louisa Dyring-Andersen
Natascha Helweg Jensen
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Sasha Rose Bruun
7. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Caroline Stechmann
Cecilia Mcpherson
Cecilie Vasehus Holck
claudia kristensen
Frederikke Bro
Julie backmann Hansen
Kornelia Asmussen
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
Sara Rebekka Møller
8. Team Magna GF Køge Bugt
Chloe Segalt
Freja Rath
Ida Højgaard
isabel Varup
Kathrine Langebek
Micala Behrens
Olivia Frid
Sara Juul Raklev
9. Team Brave LSI - Gymnastik
Anine Kirstine Sejersten
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Cecilie Sundenæs
Isabella Holmgreen Pedersen
Karen Hovmand
Kaya Pedersen
Kirstine Jensen
Lisa Ferré Sandgaard
Marie Højsted Johansen
Mette Wiinblad
Mie Sloth Berner
Sasha Spliid Madsen
10. Team Aura Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Mille Lind Larsen
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
Eva Hornemann Møller
11. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
emmelie schiff demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Nicoline Algreen Nielsen
Rikke Marie Brommeland
12. Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Astrid Marie Petersen
Caroline Bloksø
Daria Magdalena Górczynska
Ida Marie Brusen
Josefine Bisgaard
Julie Christophersen
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Tanya Vigsø Birkely
Victoria Mysander

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Olivia Schloss Grarup
2. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
Julie Lüning
Karoline Smidth Knudsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
3. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Funch Geertsen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Cenia Groth Andersen
Emilie Eggert Behrend
Emma Rebekka Møller
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Liv Skriver Davidsen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
Sofie Terkilsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. team Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Camilla Kirstine Clausen
Ellen Birkner
Lærke Ege Sørensen
Mathilda Mürer
Oline Petersen
sana tehera
Sofie Oldgaard Mikkelsen
2. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Kristina Schiøttz
Laurine Thygesen
Lola Corfixen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
Ella Mihalache
3. Team Luno GymHelsinge
Emilie Riisager
Frida Pirovano
Isabella Kyndby Pedersen
Martine Rahbek
Mathilde Bergstrøm
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Paula Møller Hougaard
Amalie Henriksen
Freja Birch
Sofie Mølkjær
Therese Villefrance
4. Team Magenta GF Køge Bugt
Anemone Jensen
Caroline Skovgaard
Clara Anna Bæk Chabert
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
5. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Sarah Ebeling
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
6. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Nordik IF Føroyar
Andrea Joensen
Anna Helena Ejdesgaard
Annika Joensen
Bjørt Óladóttir Joensen
Jenny Viderø Gunnarsson
Katrin S. Wardum
Maria Krossteig Hansen
2. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Astrid H. Møller
Frederikke Frøstrup
Laura Bang Andreasen
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
3. Team Sofia Gymnastikforeningen Øbro
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Mia Rud Rindel
Stephanie Paulsen
4. Team Oxana Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Anna Kaae
Annika Ørnebjerg Jensen
Cæcilie Esberg
Emilie Reves Carlsen
Katharina Balsløw
Mette-Marie Sørensen
Pernille Pedersen
5. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen Marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Nina Hyldahl Homann
Regitze Collin Launbjerg

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Julie Torp
Laura Kjær Sørensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
2. Team Nona SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Emma Bay
Emma Rasmussen
Line Rosenlund Petersen
Marie Thorsgaard Fogholt
3. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
4. Team Zelda Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
louise Lou
Sophie Valentin Wiinberg

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark