Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

SM - GPR Micro, Mini mono, Mini 8-10, Mini 10-12 - d. 06-03-2016 - 06-03-2016

Mono

Nr. Hold Forening
1. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ella Skov Pedersen
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
2. Team Delicia Gymnastikforeningen Øbro
Adelina Casanova
Agnes Schou Jacobsen
Ellen Brix Kirkegaard
Fiona Bloch
Gabriella B Garde
Ida Tuxen Faber
Katrine Ilm Toft
Nanna N. Munk
Rigmor L. Jakobsen
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
Victoria M Engbirk
3. Team Vestalinderne Gymnastikforeningen Øbro
Angela Kalezic
Emma Clausen
Kamille Bonnesen
Laura L. Thygesen
Luella Jelsbak
Mathilde Alken
Nadia Ernstsen
Sofie Holten
Vigga Ackermann Kortzau
Vilde Olsen
4. TIK mono TIK-GYMNASTIK
Anastasia Gnetneva
Anelija Shaginjan
Emilia Glac
Emma Emilie Sømmergaard
Emma Reichardt
Iben Pagsberg Jessen
Isabella Koch Hansen
Laura Christensen
Mette Belter
Olivia Skjoldmark Rasmussen
Simona Grigaliunaite
Stella Ly Anh Pham
5. Team Alexandra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Alma Forsberg
Cathrine Busted-Janum
Emilie Leth Donnerstag
Julie Møller Andersen
Julie Plambeck
Louise Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Lærke Hjortgaard Olsen
Melissa Skifte
Nadja Jean Kønig
Olivia Juulsgaard Jepsen
Tanya Vigsø Birkely
6. Team Bloom SOR IF
Amalie Poulsen
Cecilie Bjerg
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Merle Brydebøll
Mikkeline Dalsgaard
Silje Tandrup Jellev
Tilde Gothenborg Frederiksen
7. Team Lilje Hillerød G & IF
Alberte Bech Langeland
Emilie Würtzen
Emily Nielsen
Jasmin Jønck Olsen
Klara Tropp Hag
Liva Laugesen
Sofia Mainz
Sofie Nordhald Larsen
Sofie Lüning
Victoria May Abildgaard

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Florcita Bryder Greisen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Olivia Veronika Bohdanowicz
Simone Reimann
Sofie Højer Paaske
2. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Aja Hamad
Aya El moussiqui
Emily Munch Andersen
Emmaly Rosa Petersen
Gabriela Maciejewska
Lara Khoshabroo
Linda El-Khalil
Maja Magdalena Malinowska
Malou Sørensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
3. Alvida Espergærde IF
Amy Tønning Sørensen
Dichte Frøkjær
IDA skov Pedersen
Ida Sofie Bitz Alstrøm
Isabella Gade
Josefia Olivia Falk
Louisa Vaarby
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Victoria Lantner
Viola Mille Borchers
4. Team Mena GymHelsinge
Angelina Carla Casas Nielsen
Anne-Sofie Krebs
Bianca Guldkjær Andersen
Cecilie Jensen
Josephine Krebs
Julie Jensen
Maise Kahr-Grønbæk
Mille Lai Byberg
Penelope Hawaleschka
Selma Spiegelhauer
Serena Pornprapha Arsanok
5. Team Waikiki Gymnastikforeningen Øbro
Agnes N. Nielsen
Anna H Knop
Hansen Alma Møller
Kenya Bartholdy
Lea Nygaard
Liv Kudsk Olsen
Lizzilou Corfixen
Mynte P. Ostenfeldt
Ronja Præstkær
Selma Christoffersen
Selma Lysemose-Bisgaard
Signe Bj Krieger
Sofia Glad
Wilma Sindahl
6. Sorø Team Mica Sorø Gymnastik Forening
Alberte Skouenby Madsen
Camilla Thygesen Christiansen
Ellen Tingholm Olsen
Emma Holm-Jensen
Esther Marie Wagner Andersen
Ida Malling
Ida Vilhelmsen
Ingeborg Arendse Bertelsen
Klara Elisabeth Lindkvist Andersen
7. Team Pinna SOR IF
Ariana Holberg Juhl Jensen
Astrid Folkmann
Ellamaj Blume-Jensen
Filippa Longwitz
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Kalkan Hansen
Maya Leisted Grønbech
Mille Oldgaard Mikkelsen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Nielsen
8. Team Lysa SOR IF
Amalie Feline Mechta
Cecilie Toft Skov Kristensen
elsa Tolner
Isabella Kalkan Hansen
Majse Ege Sørensen
Malou Julie Stougaard Nielsen
RosaLina Løwe johansen
Sanah Siddigi
Selina Ibsen
Selma Rouabah
Silke Mikkeline Jensen
Sofie Jensen
Vida Rogert Aagren

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team BG Ballerup GF
Ajla Tairi
Fione Damgaard Festersen
Frederikke Eriksen
Isabella Andersen
Karoline Daugaard-Hansen
Klara Løndorf
Lucca Schmidt
Maria Grosser
Marie Walling Tornøe
Nicoline Schjellerup
Rosa Svensson
2. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Camilla Thygesen Christiansen
Clara Wulf Svendsen
Emmelie Naalund
Josefine W. Søgaard
Katarina Sergijenia Kondratovic
Majse Nybo Jørgensen
Malin Johansen
Sara Hansen
Svale Nybo Jørgensen
3. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Freja Marie Jensen
Kaya Kure Jacobsen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
4. Team Esperanza Gymnastikforeningen Øbro
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Ella Bangsbo Holdum
Lærke Maria Helledi
Oline Anker
Smilla F. Skovlund
Sofia Shevchenko
Laura Th Kannegaard
5. Team Enya Farum Gymnastikforening
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Isabella Hoch Skau-Andersen
Kajsa Nordahl Larsen
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
6. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Marie Hien Hinge
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Simone Daastrup-Hansen
Bianca Baan
Olympia Filuca kondrup Wiinberg
Smilla Bøttcher Kyhl-Nielsen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
Sissel Frese
2. Team Muni GymHelsinge
Adelina Ekvall
Astrid Gerner Frost
Claudia Ilona Hansen
Freja Birch
Josefine Riisager
Sigrid Spiegelhauer Rasmussen
Sofie Mølkjær
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
Vigga Gregersen
Nana Olesen
3. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Mathilde Rosalie Krog Brønd
meline gad
4. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Laura Vig
Nikoline S. Sørensen
Salma Vittrup
Vega Birkemose
5. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Nicoline Algreen Nielsen
Sofia Amalie Lerche
6. Team Polaris SOR IF
Ea Viola Løwe Johansen
Elia Hincheli Petersen
Isabella Racher
Johanne Bødker
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
Maja Mølholm
Nanna Leisted Grønbech
Natasja Edske Røssel Larsen
7. Team Sirius SOR IF
Alberte Sigersen
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Dorthea Palm Andersen
Elise Karoline Sloth Frederiksen
Eva Huus Baslev
josefine oldgård mikkelsen
Julie Nielsen
Lea Toft Skov Kristensen
linnea trærup
Sonia Siddigi
8. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Caroline Stechmann
Cecilie Vasehus Holck
claudia kristensen
Frederikke Bro
Luna Lindeneg
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
Sara Rebekka Møller
9. Team Mellis GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Anna Marie Kruse
Cecilie Møller Striboldt
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Freja Bønsdorff
Ida Jochumsen
Mathilde Bay
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sofie-Amalie Kirschner
10. LSI mini LSI - Gymnastik
Ida Marie Vester
Ida Tian
Johanne Marie Jensen
Laura Hilligsøe
Lisa Ferré Sandgaard
Mette Wiinblad
Sara Bahar Olesen
Sasha Spliid Madsen
11. Team Ellie TIK-GYMNASTIK
Anna Christiansen
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Signe Overgaard
Trine Rydiander
Cecilie Witterseh
Kaleena Isabel Antonetti Henriksen
12. Team Iris Hillerød G & IF
Amira Kazal
Clara Arnberg Olsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Freja Clausen
Josephine Madison Abildgaard
Klara Tropp Hag
Sabine Nordhald Larsen
Sally Milner Eriksen
Signe Illum Rasmussen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark