Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Fyns Mesterskab - d. 20-03-2016 - 20-03-2016

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Isabella Fuglsang Jørgensen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Ida Ginnerup Nielsen
Laura Preut
Marie Rosenberg Christiansen
2. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Rasmussen
Jasmin Longgaard Birk
Kaya O. Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Ellegaard Toft
Oline Berdiin Nielsen

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Klea Tarup - Paarup IF
Caroline Tønder pedersen
Christina Schmidt Steffensen
Elisabeth Egholm
Ella Pultz Henckell
Laura Bjerg Andersen
Nanna skovhøj Christensen
Natasja Longgaard Birk
Sascha West
2. Team Evelin DHG Gymnastik
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Johanne Haugaard
Karoline Sørensen
Mai Hejl Fylling
Malou Andrup Larsen
Mia Kanstrup Frandsen
Mynte Bock Schlüter
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
Sofie Bøgelund Hansen
3. Team Lina Munkebjerg Gymnastikforening
Emilie Langholm Sørensen
Fleur Martin
Ida Bistrup
Lærke Christensen Ulstrup
Mie Mogensen
Mille Carøe Godske Østergaard
Regitze Fogh Mortensen
Tilde Sofie Lund Petersen
4. Team Aspiranta Næsby IF
Chloe Tino Pedersen
Emilie Dahl-Larsen
Eva Molnar
Josefine Louise Lykke Schreiner
Julie Hultgren
Lyra Moldt Rasmussen
Matilde Meier Nielsen
Rosa Malmkvist Jakobsen
Signe König Nielsen
Thilde Willumsen
Zakia Frendesen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Yksi Næsby IF
Kirstina Hultgreen Hansen
Luna Kissov Jakobsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Willumsen
Victoria Napora Møller Hansen
Lina Molnar
2. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Ida Næsted Schmidt
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Liva Høvids Skrædderdal
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Rasmine Dyrgaard Tholstrup
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
3. Team Elva Munkebjerg Gymnastikforening
Adela Muminovic
Anne-Sofie Kroer Kaiser
Ea Thestrup Kaack
Ellen Fischer
Emina Grebovic
Emma Østergaard
Kaya Eggert Mortensen
Merle Olivia Andersen
Nanna Bill Kjærby
Rebekka Louise Bork

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Palia Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Astrid Højvang
Clara barslund Krøis
Clara Carøe Lund
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Karoline Kølle Andersen
Manja Ova Arndal Nielsen
Nanna Bachmann Andreasen
Smilla Emilia Andersen
2. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Linea Holst
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Brodersen
Laura Meier Nielsen
3. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Katrine Nøttrup
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
4. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Viva Munkebjerg Gymnastikforening
Andrea Graves Larsen
Anna Kølle Andersen
Julie Christine Larsen
Mathilde Mortensen
Noa Katrine Kærup Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Silje Ida Amalie Andersen
uyenmi nguyen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Laura Brændekilde Schødts
Laura Qualmann Kristensen
Lærke Taaning Joensen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sofia Vallentin Christiansen
2. Team Tanith DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Andrea Engemand
Anna Hesselhøj Garde
Camilla Lyne Rahbek
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Josefine Grønvald Horstmann
louise Emilie Jensen
Mathilde True
Nanna Primdahl
Nikoline Gilberg Jensen
Sofie Bærentsen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Vejstrup Vejstrup Efterskole
Amalie Elkjær
Anna Kjøller
Anna. Them Steffensen
Camilla Bach Tonnesen
Cecilie Juul Smidt
Johanne Hoppe Jensen
Nellie Schaad Granlund
2. Team TPI Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Nicoline Vandborg Pedersen
Sofie Hjortborg Pedersen
Stine Vejstrup Madsen
Trine Hjortborg Pedersen
Nanna Engstrøm Knudsen
3. Team Aya DHG Gymnastik
Camilla Møller Toft
Josefine Hierath
Katrine Møller Christoffersen
Line Behrendsen
Louise Vilshardt
Sofie Behrendsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aurum Munkebjerg Gymnastikforening
Annie Pinderup Kristensen
Caroline Ariane Wraae Rasmussen
Hannah Jakobsen
Ingrid Clara Nielsen
Nanna Jørgensen
Nanna Kristensen
2. Team Aida DHG Gymnastik
Cille Hauskov Nielsen
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
3. Team Madera Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Frederikke Bebe Rasthøj
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Sofie Sjønov
Tilde Cordes

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark