Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab - d. 19-03-2016 - 19-03-2016

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Valentina Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Beate Koch
Klara Langkilde
Lærke Vedel Panitzsch
Mathilde Svith
Matine Lerche Møller Larsen
Sofie Andersen
Sophie Andrea Davidsen
2. Team Ophelia Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Caroline Hansen
Maja Roed Garza
Natascha Bjerre
Olivia Marie Beier Ommen
Regitze Munch
Signe Nielsen Øxenholt
Victoria Bjerre
3. Team Blume Grindsted G & IF
Alberte Bremer
Anemone Tommelise Sigaard Hansen
Emma Jensen
Evita Paskevicius
Johanne Stephansen
Nanna Kamp
Shabekka Ravichandran
Sidse Bang Sivebæk
Signe Sørensen
Vanessa Anwari
4. Team Vira Jelling FS
Annamay Nordahl
Gro Elizabeth Clausager Jensen
Ida Ry Kristensen
Johanna W. Hvistendahl
Josefine Neil Frank Pedersen
Karla Støjberg
Krestine Skøtt Nyborg
Louise Juul
Mathilde Bredal Nielsen
Olivia Mols
Paulina Czapka
Victoria Sostack Hardt
Lønne Skøtt Nyborg
5. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Sophie Ege Qwist
Armante Urbutyte
Carla Nicoline Maintz Elkhøj
Clara Marie Stevens
Isabella Springborg
Karoline Mai Jexen
Le Benkjer
Melek Deveci
Signe Larsen
Victoria Guldbæk Christensen
Victoria Kok
6. Team Smaragd Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Steen Bach
Aleksandra Kozar
Anne Laigaard
Christina Dracea Horsbøl
Hannah Ulsøe Christensen
Josefine Burgaard
Lærke Dahl Nielsen
Marie Kirk Larsen
Steffanie Dokkedal
7. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ellen Louise Weilborg
Emelie Marie Sørensen
Freja Bodeval Andersen
Katarina Dahlgaard Rodic
Nicoline Schlüter Schmidt
Sigrid Nørbæk
Silke Kaae Birkkjær
Sofie Mærsk Hellsten
Victoria Madsen
8. Team Fauna FG 90 - Frederikshavn
Biancha Nygaard
Clara Godtliebsen
Donna Siriwet
Eva elizabeth Møller
Freya Hagensen
Kayla Tuttleby
Lea Victoria Rødkær
Lærke Backhausen
Maja-Luise Lønborg
Stine lindegaard Christensen
9. Team Flora FG 90 - Frederikshavn
Camilla Christensen
Freja Christensen
Helena Bjerregaard Rusbjerg
Josephine Thagaard
Kirstine Eline Mølgaard
Lærke Kjeldgaard
Rebecca Marie Pedersen
Ronja Leonhardsen
Selina Rask

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Sif Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Dikte Ravn
Emma Karlov Jørgensen
Frederikke Amalie D. Jensen
Frida Serup
Johanne Brandt
Josefine Schacht Frøslee
Luca Rasmussen
Nete Onsild Justesen
Rebecca Sams
Silje Ravn
Stine Hejring Lund Jensen
2. TEAM MILAGRO Silkeborg GF
andrea tupaarnaq lang
astrid haugaard christensen
celina agersbæk ali
ida hvid poulsen
johanne dons andreasen
katarina østergaard
lærke frifelt glintborg
marie jørgensen
3. Team Anemone Grindsted G & IF
Alberte Væver
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Carla Veje Bruun Andersen
Freja Fabricius Arreborg
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Malou Hansen
Signe Lykke Nikolajsen
Sofie Møller Jørgensen
4. Team Glimmer Girls Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alma Bæk Jørgensen
Amalie Østergaard Sørensen
Cornelia Dalsgaard Jørgensen
Filuca Bang Vandborg
Freja Vibe Dørken
Gry Holm
Liva Grønlund Lind
Lærke Høgenhaug Olsen
Naja Clara Enevoldsen
5. Team Rosea Randers gymnastiske Forening
Allice Ellgaard Andersen
Emma Mørk Kornbek
Grace Christensen
Kathrine Svith
Klara Tang Hougaard
Malou Jensen
Mathilde Dam Dallerup
Nahla Klitte Chappuis
Smilla Darø
6. Team Perle Hjerting IF - Gymnastik
Anna-Bell Damgaard Thomsen
Frederikke Bækby Christiansen
Josefine Tinning
Karoline Tarp Karlsen
Marie Wilms Ottesen
Sarah Brinck-Jensen
Sarah Mathiesen
Sofia Brinck-Jensen
Sophia Liv Roland-Zederkof

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Rubin Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Stendorf Hansen
Emilia Muff
Emma Gadgaard
Johanne Leth Stubbe
Laura Kristensen
Marie Hornbeck lund
Mia Mäkinen Maibom
Nanna Simoney Sørensen
Signe Kirstine Jensen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Vilida Silkeborg GF
emilie lund rasmussen
Enrika Ryliene
Freja Busk sørensen
Greta krungleviciute
karoline svanhede
liva isabella laursen
Liva Marie Søgaard
mia kjems lyngvad
sophie ahrenkiel lyngvad
2. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Amalie Kaae Mogensen
Amy Rasmussen
Cecilie Kaae Mogensen
Helena Højbjerg Vibe
Josephine biltoft
Kristina Gorry
naja Sorrell
Signe Bagge
Camilla Ditz Vagner
3. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
4. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Astrid Sofie Hartman Boel
Clara Abildgaard Holm
Isabella Juel Nielsen
Julie Klüwer Vestergaard
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Milla Jastrup
Rikke Isager
Sarah Vosegaard

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Sky Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Astrid Marie Steiniche
Caroline Andersen
Emilie Kjærgaard Jakobsen
Freja Grønlund Lind
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Michela Michaelsen
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
2. Team Safira Grindsted G & IF
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Julie Nissen
Julie Sørensen
Pil Søgaard
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Aagaard Gjerlevsen
Victoria Bremer
3. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Josefie Elgaard
Katrine Droob
Kristina Gorry
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau
4. TEAM AVINA Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
emilie videbæk
Freja Peetz Bøndergaard
Julie ringgaard tholstrup
Katrine holst
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov
sofie klarfald marcher
5. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Catalina Elena Spataru
Cecilie Nielsen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
6. Team Opalia Grindsted G & IF
Elisabeth Shwe Tin Pau
Elly Søgaard
Jasmin Hansen
Michelle Rehder
Naya Christensen
Nicoline Johanne Sigaard Hansen
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. team Brilliant Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Underberg
Anne Katrine Petersen
Caroline Frølund
Cecilie Cameron
Melanie Ilsøe - Nielsen
Sanjana Santosh
Sarafina Alvarez-Christensen
Sofie Foss Rotvig Jessen
2. Team Alvira Randers gymnastiske Forening
Helene Tanggaard
Isabella Emilie Rosenqvist Rahbek
Karoline Langkilde
Karoline Mousing
Lærke Bastholm Schmidt
Maja Schlüter
Marika Meldgaard
Marlene Skjerning Johansen
Mathilde Gangsted-Rasmussen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Wicca Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Mia Gaarde
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen
Sarah Brun Hven
thea kjems lyngvad

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Freja Vad Thygesen
Kamilla Bilde Kristiansen
Marie Clausen
Rebekka Meldgaard
Sarah Dichmann
2. TEAM VIVA Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
Christine Bak skov nielsen
Emilie Grønning
Katrine Marker Madsen
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
Thi Thu Thuy Nguyen
3. Team ASG Aarhus Studenter Gymnastik
Heidi Skov Pedersen
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Marianne Tøgersen
Marlene Enersen Maagaard
Mette Bødker Nielsen
Mie Plaugborg Andersen
Signe Isaksen
4. Team Smilla Hjerting IF - Gymnastik
Clara Ellingsgård
Freja Aaboe-kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
5. Team Ticko Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Caroline Lyager
Clara Ellingsgård
Nadine Fronteau
Signe Jessen
Sofie Petersen
6. Team Lux Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Luna Skallerup Andersen
Astrid Marie Steiniche
Emma Munch Andersen
Laura Winther Hansen
Natalie Vest-Jones
Rebecca Vosegaard

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Junit Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Bettina Christensen
Hannah Sejersbøll
Josefine Elisabeth Træholt
Julie Brandt
Julie Træholt
Louise Sejersbøll
Nanna Serup
2. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Beate Groth
Camilla Eriksen
Christina N. Usai
Josephine B. Andersen
Larisa Nicoleta Ciocarlan
Rebecca Marie Pedersen
3. Team Feline Grindsted G & IF
Elisa Criscione
Emilie Møberg
Katja Wind
Laura Christensen
Mille Kaus
Sahra Wind
Sofie Sand

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark