Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

SM - GPR Pige12-14 række, Tweens, Junior, Senior - d. 05-03-2016 - 05-03-2016

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Anna Christine Valentin Winberg
Catherine Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Regitze Collin Launbjerg
Sofie Brandt Bering
Nina Hyldahl Homann
2. Team Magna GF Køge Bugt
Alma Sand Andersen
Chloe Segalt
Ida Højgaard
isabel Varup
Kathrine Langebek
Line Dong Hansen
Marie Bay
Sara Juul Raklev
Siv Buchwald
3. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Sofie Vasehus Holck
Cenia Groth Andersen
Emma Rebekka Møller
Feline Hove-Frerst
Frederikke Bro
Ida Frederiksen
Liv Skriver Davidsen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
4. Team Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Lærke Ege Sørensen
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sama tehera
sana tehera
Sofie Oldgaard Mikkelsen
5. Team Nona SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Klinge
Anna Kruse
Emma Bay
Laura Narud Zankel
Line Rosenlund Petersen
Marie Thorsgaard Fogholt
Mille Hemmingsen
Nora Wagner Liep
6. LSI Pige LSI - Gymnastik
Anine Kirstine Sejersten
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Isabella Holmgreen Pedersen
Karen Hovmand
Maria Bjeldskov Pedersen
Marie Højsted Johansen
Mette Wiinblad
Sasha Spliid Madsen
7. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Cecilia Skovgaard Lund
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Laurine Thygesen
Lola Corfixen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
Gudrun Boesen
8. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Emilie Rosenstand Lou
Louisa Dyring-Andersen
Mette-Marie Sørensen
Natascha Helweg Jensen
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
9. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Maja Dyring Nielsen
Sophia Thygsen
10. Team Lua GymHelsinge
Frida Pirovano
Frida Hansen
Isabella Kyndby Pedersen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Martine Rahbek
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Amalie Henriksen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Sorø Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Helena Jensen
Hera Flint Hunneche
Laura Grønholt
Laura Majgård Christensen
Maja Chrøis
Olivia Jensen
2. Team Aiva Espergærde IF
Anna Elmhauge
Clara Emilia Ruiping Shi Sørensen
Dicte Norrman
Dima Yasin
Ida Møller Franzen
Karoline Ziersen
Mille Lind Larsen
Nina Hyldahl Homann
Sophie Dahl
3. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
4. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
5. Team Magenta GF Køge Bugt
Anemone Jensen
Clara Anna Bæk Chabert
Julie Torp
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
Mia Birch Pedersen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sarah Emilie Mortensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Azeema Moghal
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
2. Team Luno GymHelsinge
Anna Christensen
Emilie Riisager
Emma Elisabeth Sørensen
Isabella Kyndby Pedersen
Mathilde Bergstrøm
Nanna Villadsen
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
3. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Juliane Pinholt
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Laura Kaae
Silje Hast
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
2. Team Sora Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Katharina Balsløw
Louise Rosenstand Lou
Nikita Helweg Jensen
3. Team Zenith Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Johanne Oergaard Schreiner
Maya Atie
Simone Joost
Sophia Dahlerup Mogensen
4. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Ann-Mari Sigurheim
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Maria Krossteig Hansen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith
Turið Nattestad
5. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Rosa Bennekou
6. Team La Vida GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Caroline Vartoft Glerup
Josefine Frese
Kristine Maria Klok Jørgensen
Laura Færch Bælum
Line Klitgaard Klausen
Nicole Donkild Svendsen
Pernille Reichardt
Sara Lund Lyster
7. Team Euforia SOR IF
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Møller Sørensen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team BG Ballerup GF
Alberte Scheel
Emilie Nejsum Madsen
Kristina Schiøttz
Lea Aviram
Minoo Hashemi Moghaddam
Natasja Bergsbo Nielsen
Sheila Schalburg
Sofie Juel Michelsen
2. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Natalia Okaliova
3. Team Zenia Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Carina Vestervang Nielsen
Clara Krüger Holm-Jensen
Emma Præstiin
Freja Holm
Ida Forchhammer Thønnings
Julie Lüning
Louise Pedersen
Malene Birch Carlsen
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
Tara Maskarzadeh
4. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark