Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 1. runde - d. 06-02-2016 - 07-02-2016

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Valentina Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Beate Koch
Klara Langkilde
Lærke Vedel Panitzsch
Mathilde Svith
Matine Lerche Møller Larsen
Sofie Andersen
Sophie Andrea Davidsen
2. Team Ophelia Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Caroline Hansen
Maja Roed Garza
Natascha Bjerre
Olivia Marie Beier Ommen
Regitze Munch
Signe Nielsen Øxenholt
Victoria Bjerre
3. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Isabella Fuglsang Jørgensen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Ida Ginnerup Nielsen
Laura Preut
Marie Rosenberg Christiansen
4. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ella Skov Pedersen
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
5. Team Alexandra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Alma Forsberg
Cathrine Busted-Janum
Emilie Leth Donnerstag
Julie Møller Andersen
Julie Plambeck
Louise Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Lærke Hjortgaard Olsen
Melissa Skifte
Nadja Jean Kønig
Olivia Juulsgaard Jepsen
Tanya Vigsø Birkely
6. Team Blume Grindsted G & IF
Alberte Bremer
Anemone Tommelise Sigaard Hansen
Emma Jensen
Evita Paskevicius
Johanne Stephansen
Nanna Kamp
Shabekka Ravichandran
Sidse Bang Sivebæk
Signe Sørensen
Vanessa Anwari
7. Team Vira Jelling FS
Annamay Nordahl
Gro Elizabeth Clausager Jensen
Ida Ry Kristensen
Johanna W. Hvistendahl
Josefine Neil Frank Pedersen
Karla Støjberg
Krestine Skøtt Nyborg
Louise Juul
Mathilde Bredal Nielsen
Olivia Mols
Paulina Czapka
Victoria Sostack Hardt
Lønne Skøtt Nyborg
8. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Rasmussen
Jasmin Longgaard Birk
Kaya O. Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Ellegaard Toft
Oline Berdiin Nielsen
9. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Sophie Ege Qwist
Armante Urbutyte
Carla Nicoline Maintz Elkhøj
Clara Marie Stevens
Isabella Springborg
Karoline Mai Jexen
Le Benkjer
Melek Deveci
Signe Larsen
Victoria Guldbæk Christensen
Victoria Kok
10. TIK mono TIK-GYMNASTIK
Anastasia Gnetneva
Anelija Shaginjan
Emilia Glac
Emma Emilie Sømmergaard
Emma Reichardt
Iben Pagsberg Jessen
Isabella Koch Hansen
Laura Christensen
Mette Belter
Olivia Skjoldmark Rasmussen
Simona Grigaliunaite
Stella Ly Anh Pham
11. Team Bloom SOR IF
Amalie Poulsen
Cecilie Bjerg
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Merle Brydebøll
Mikkeline Dalsgaard
Silje Tandrup Jellev
Tilde Gothenborg Frederiksen
12. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ellen Louise Weilborg
Emelie Marie Sørensen
Freja Bodeval Andersen
Katarina Dahlgaard Rodic
Nicoline Schlüter Schmidt
Sigrid Nørbæk
Silke Kaae Birkkjær
Sofie Mærsk Hellsten
Victoria Madsen
13. Team Lilje Hillerød G & IF
Alberte Bech Langeland
Emilie Würtzen
Emily Nielsen
Jasmin Jønck Olsen
Klara Tropp Hag
Liva Laugesen
Sofia Mainz
Sofie Nordhald Larsen
Sofie Lüning
Victoria May Abildgaard

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Alvida Espergærde IF
Amy Tønning Sørensen
Dichte Frøkjær
IDA skov Pedersen
Ida Sofie Bitz Alstrøm
Isabella Gade
Josefia Olivia Falk
Louisa Vaarby
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Victoria Lantner
Viola Mille Borchers
2. Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Florcita Bryder Greisen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Olivia Veronika Bohdanowicz
Simone Reimann
Sofie Højer Paaske
3. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Aya El moussiqui
Ella Jepsen
Emily Munch Andersen
Emmaly Rosa Petersen
Gabriela Maciejewska
Lara Khoshabroo
Linda El-Khalil
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
4. Team Mica Sorø Gymnastik Forening
Alberte Skouenby Madsen
Ellen Tingholm Olsen
Emma Holm-Jensen
Esther Marie Wagner Andersen
Ida Malling
Ida Vilhelmsen
Ingeborg Arendse Bertelsen
Klara Elisabeth Lindkvist Andersen
5. Team Lina Munkebjerg Gymnastikforening
Emilie Langholm Sørensen
Fleur Martin
Ida Bistrup
Lærke Christensen Ulstrup
Mie Mogensen
Mille Carøe Godske Østergaard
Regitze Fogh Mortensen
Tilde Sofie Lund Petersen
6. Team Anemone Grindsted G & IF
Alberte Væver
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Carla Veje Bruun Andersen
Freja Fabricius Arreborg
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Malou Hansen
Signe Lykke Nikolajsen
Sofie Møller Jørgensen
7. Team Klea Tarup - Paarup IF
Caroline Tønder pedersen
Christina Schmidt Steffensen
Elisabeth Egholm
Ella Pultz Henckell
Laura Bjerg Andersen
Nanna skovhøj Christensen
Natasja Longgaard Birk
Sascha West
8. Team Evelin DHG Gymnastik
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Johanne Haugaard
Karoline Sørensen
Mai Hejl Fylling
Malou Andrup Larsen
Mia Kanstrup Frandsen
Mynte Bock Schlüter
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
Sofie Bøgelund Hansen
9. Team Pinna SOR IF
Ariana Holberg Juhl Jensen
Astrid Folkmann
Ellamaj Blume-Jensen
Filippa Longwitz
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Kalkan Hansen
Maya Leisted Grønbech
Mille Oldgaard Mikkelsen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Nielsen
10. Team Lysa SOR IF
Amalie Feline Mechta
Cecilie Toft Skov Kristensen
elsa Tolner
Isabella Kalkan Hansen
Majse Ege Sørensen
Malou Julie Stougaard Nielsen
RosaLina Løwe johansen
Sanah Siddigi
Selina Ibsen
Selma Rouabah
Silke Mikkeline Jensen
Sofie Jensen
Vida Rogert Aagren

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Ida Næsted Schmidt
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Liva Høvids Skrædderdal
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Rasmine Dyrgaard Tholstrup
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
2. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Freja Marie Jensen
Kaya Kure Jacobsen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
3. Team BG Ballerup GF
Ajla Tairi
Fione Damgaard Festersen
Frederikke Eriksen
Isabella Andersen
Karoline Daugaard-Hansen
Klara Løndorf
Lucca Schmidt
Maria Grosser
Marie Walling Tornøe
Nicoline Schjellerup
Rosa Svensson
4. Team Elva Munkebjerg Gymnastikforening
Adela Muminovic
Anne-Sofie Kroer Kaiser
Ea Thestrup Kaack
Ellen Fischer
Emina Grebovic
Emma Østergaard
Kaya Eggert Mortensen
Merle Olivia Andersen
Nanna Bill Kjærby
Rebekka Louise Bork
5. Team Yksi Næsby IF
Kirstina Hultgreen Hansen
Luna Kissov Jakobsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Willumsen
Victoria Napora Møller Hansen
Lina Molnar
6. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Camilla Thygesen Christiansen
Clara Wulf Svendsen
Emmelie Naalund
Josefine W. Søgaard
Katarina Sergijenia Kondratovic
Majse Nybo Jørgensen
Malin Johansen
Sara Hansen
Svale Nybo Jørgensen
7. Team Esperanza Gymnastikforeningen Øbro
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Ella Bangsbo Holdum
Lærke Maria Helledi
Oline Anker
Smilla F. Skovlund
Sofia Shevchenko
Laura Th Kannegaard
8. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Marie Hien Hinge
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Simone Daastrup-Hansen
Bianca Baan
Olympia Filuca kondrup Wiinberg
Smilla Bøttcher Kyhl-Nielsen
9. Team Enya Farum Gymnastikforening
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Isabella Hoch Skau-Andersen
Kajsa Nordahl Larsen
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Amalie Kaae Mogensen
Amy Rasmussen
Cecilie Kaae Mogensen
Helena Højbjerg Vibe
Josephine biltoft
Kristina Gorry
naja Sorrell
Signe Bagge
2. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Mathilde Rosalie Krog Brønd
meline gad
3. Team Muni GymHelsinge
Adelina Ekvall
Astrid Gerner Frost
Claudia Ilona Hansen
Freja Birch
Josefine Riisager
Sigrid Spiegelhauer Rasmussen
Sofie Mølkjær
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
Vigga Gregersen
Nana Olesen
4. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
Sissel Frese
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
5. Team Vilida Silkeborg GF
emilie lund rasmussen
Enrika Ryliene
Freja Busk sørensen
Greta krungleviciute
karoline svanhede
liva isabella laursen
Liva Marie Søgaard
mia kjems lyngvad
sophie ahrenkiel lyngvad
6. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Nicoline Algreen Nielsen
Sofia Amalie Lerche
7. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Astrid Sofie Hartman Boel
Clara Abildgaard Holm
Isabella Juel Nielsen
Julie Klüwer Vestergaard
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Milla Jastrup
Rikke Isager
Sarah Vosegaard
8. Team Future Næsby IF
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Linea Holst
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Brodersen
Alberte Lemming
9. Team Iris Hillerød G & IF
Amira Kazal
Clara Arnberg Olsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Freja Clausen
Josephine Madison Abildgaard
Klara Tropp Hag
Sabine Nordhald Larsen
Sally Milner Eriksen
Signe Illum Rasmussen
10. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
11. Team Ellie TIK-GYMNASTIK
Anna Christiansen
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Signe Overgaard
Trine Rydiander
Cecilie Witterseh
Kaleena Isabel Antonetti Henriksen
12. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Katrine Nøttrup
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
13. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Laura Vig
Nikoline S. Sørensen
Salma Vittrup
Vega Birkemose
14. Team Palia Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Astrid Højvang
Clara barslund Krøis
Clara Carøe Lund
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Karoline Kølle Andersen
Manja Ova Arndal Nielsen
Nanna Bachmann Andreasen
Smilla Emilia Andersen
15. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
16. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Nadja Borg
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
17. Team Mellis GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Anna Marie Kruse
Cecilie Møller Striboldt
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Freja Bønsdorff
Ida Jochumsen
Mathilde Bay
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sofie-Amalie Kirschner
18. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Caroline Stechmann
Cecilie Vasehus Holck
claudia kristensen
Frederikke Bro
Luna Lindeneg
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
Sara Rebekka Møller
19. Team Polaris SOR IF
Ea Viola Løwe Johansen
Elia Hincheli Petersen
Isabella Racher
Johanne Bødker
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
Maja Mølholm
Nanna Leisted Grønbech
Natasja Edske Røssel Larsen
20. Team Sirius SOR IF
Alberte Sigersen
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Dorthea Palm Andersen
Elise Karoline Sloth Frederiksen
Eva Huus Baslev
josefine oldgård mikkelsen
Julie Nielsen
Lea Toft Skov Kristensen
linnea trærup
Sonia Siddigi
21. LSI mini LSI - Gymnastik
Ida Marie Vester
Ida Tian
Johanne Marie Jensen
Laura Hilligsøe
Lisa Ferré Sandgaard
Mette Wiinblad
Sara Bahar Olesen
Sasha Spliid Madsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. LSI Pige LSI - Gymnastik
Anine Kirstine Sejersten
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Isabella Holmgreen Pedersen
Karen Hovmand
Maria Bjeldskov Pedersen
Marie Højsted Johansen
Mette Wiinblad
Sasha Spliid Madsen
2. Team Nona SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Emma Bay
Laura Narud Zankel
Line Rosenlund Petersen
Marie Thorsgaard Fogholt
Mie Krog Nielsen
Mille Hemmingsen
Nora Wagner Liep
3. Team Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Lærke Ege Sørensen
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sama tehera
sana tehera
Sofie Oldgaard Mikkelsen
4. Team Viva Munkebjerg Gymnastikforening
Andrea Graves Larsen
Anna Kølle Andersen
Julie Christine Larsen
Mathilde Mortensen
Noa Katrine Kærup Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Silje Ida Amalie Andersen
uyenmi nguyen
5. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Catalina Elena Spataru
Cecilie Nielsen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
6. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Sofie Vasehus Holck
Cenia Groth Andersen
Emma Rebekka Møller
Feline Hove-Frerst
Frederikke Bro
Ida Frederiksen
Liv Skriver Davidsen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
7. Team Magna GF Køge Bugt
Alma Sand Andersen
Chloe Segalt
Ida Højgaard
isabel Varup
Kathrine Langebek
Line Dong Hansen
Marie Bay
Sara Juul Raklev
Siv Buchwald
8. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Anna Christine Valentin Winberg
Catherine Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Nina Hyldahl Homann
Regitze Collin Launbjerg
Sofie Brandt Bering
9. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Cecilia Skovgaard Lund
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Laurine Thygesen
Lola Corfixen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
Gudrun Boesen
10. Team Safira Grindsted G & IF
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Julie Nissen
Julie Sørensen
Pil Søgaard
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Aagaard Gjerlevsen
Victoria Bremer
11. Team Sky Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Astrid Marie Steiniche
Caroline Andersen
Emilie Kjærgaard Jakobsen
Freja Grønlund Lind
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Michela Michaelsen
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
12. TEAM AVINA Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
emilie videbæk
Julie ringgaard tholstrup
Katrine holst
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov
sofie klarfald marcher
13. Team Opalia Grindsted G & IF
Elisabeth Shwe Tin Pau
Elly Søgaard
Jasmin Hansen
Michelle Rehder
Naya Christensen
Nicoline Johanne Sigaard Hansen
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
14. Team Lua GymHelsinge
Emilie Riisager
Frida Pirovano
Frida Hansen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Martine Rahbek
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Amalie Henriksen
15. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Josefie Elgaard
Katrine Droob
Kristina Gorry
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau
16. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Emilie Rosenstand Lou
Louisa Dyring-Andersen
Mette-Marie Sørensen
Natascha Helweg Jensen
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
17. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Sarah Ebeling
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sophia Thygsen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Laura Brændekilde Schødts
Laura Qualmann Kristensen
Lærke Taaning Joensen
Nanna Engstrøm Knudsen
2. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Helena Jensen
Hera Flint Hunneche
Laura Grønholt
Laura Majgård Christensen
Maja Chrøis
Olivia Jensen
3. Team Aiva Espergærde IF
Anna Elmhauge
Clara Emilia Ruiping Shi Sørensen
Dicte Norrman
Dima Yasin
Ida Møller Franzen
Karoline Ziersen
Mille Lind Larsen
Nina Hyldahl Homann
Sophie Dahl
4. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
Louise Andersen
5. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
6. Team Magenta GF Køge Bugt
Anemone Jensen
Clara Anna Bæk Chabert
Julie Torp
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
Mia Birch Pedersen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sarah Emilie Mortensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
7. Team Alvira Randers gymnastiske Forening
Helene Tanggaard
Isabella Emilie Rosenqvist Rahbek
Karoline Langkilde
Karoline Mousing
Lærke Bastholm Schmidt
Maja Schlüter
Marie Clausen
Marika Meldgaard
Marlene Skjerning Johansen
Mathilde Gangsted-Rasmussen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sofia Vallentin Christiansen
2. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
Azeema Moghal
3. Team Tanith DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Andrea Engemand
Anna Hesselhøj Garde
Camilla Lyne Rahbek
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Josefine Grønvald Horstmann
louise Emilie Jensen
Mathilde True
Nanna Primdahl
Nikoline Gilberg Jensen
Sofie Bærentsen
4. Team Wicca Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen
Mia Gaarde
Sarah Brun Hven
thea kjems lyngvad
5. Team Luno GymHelsinge
Anna Christensen
Emilie Riisager
Emma Elisabeth Sørensen
Isabella Kyndby Pedersen
Mathilde Bergstrøm
Nanna Villadsen
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Vejstrup Vejstrup Efterskole
Amalie Elkjær
Anna Kjøller
Anna. Them Steffensen
Camilla Bach Tonnesen
Cecilie Juul Smidt
Johanne Hoppe Jensen
Nellie Schaad Granlund
2. Team Sora Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Katharina Balsløw
Louise Rosenstand Lou
Nikita Helweg Jensen
3. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Ann-Mari Sigurheim
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Maria Krossteig Hansen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith
Turið Nattestad
4. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Laura Kaae
Silje Hast
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
5. TEAM VIVA Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
Emilie Grønning
Katrine Marker Madsen
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Christine Bak skov nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
Thi Thu Thuy Nguyen
6. Team Lux Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Luna Skallerup Andersen
Astrid Marie Steiniche
Emma Munch Andersen
Helle Ringgive
Laura Winther Hansen
Monica Vosegaard
Natalie Vest-Jones
Rebecca Vosegaard
7. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Rosa Bennekou
8. Team TPI Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Nicoline Vandborg Pedersen
Sofie Hjortborg Pedersen
Stine Vejstrup Madsen
Trine Hjortborg Pedersen
9. Team Euforia SOR IF
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Møller Sørensen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen
10. Team La Vida GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Caroline Vartoft Glerup
Josefine Frese
Kristine Maria Klok Jørgensen
Laura Færch Bælum
Line Klitgaard Klausen
Nicole Donkild Svendsen
Pernille Reichardt
Sara Lund Lyster
11. Team Zenith Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Johanne Oergaard Schreiner
Maya Atie
Simone Joost
Sophia Dahlerup Mogensen
12. Team ASG Aarhus Studenter Gymnastik
Heidi Skov Pedersen
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Marianne Tøgersen
Marlene Enersen Maagaard
Mette Bødker Nielsen
Mie Plaugborg Andersen
Signe Isaksen
13. Team Annali Randers gymnastiske Forening

Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Freja Vad Thygesen
Kamilla Bilde Kristiansen
Marie Clausen
Sarah Dichmann

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Madera Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Frederikke Bebe Rasthøj
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Sofie Sjønov
Tilde Cordes
2. Team BG Ballerup GF
Alberte Scheel
Emilie Nejsum Madsen
Kristina Schiøttz
Lea Aviram
Minoo Hashemi Moghaddam
Natasja Bergsbo Nielsen
Sheila Schalburg
Sofie Juel Michelsen
3. Team Aida DHG Gymnastik
Cille Hauskov Nielsen
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
4. Team Aurum Munkebjerg Gymnastikforening
Annie Pinderup Kristensen
Caroline Ariane Wraae Rasmussen
Hannah Jakobsen
Ingrid Clara Nielsen
Nanna Jørgensen
Nanna Kristensen
5. Team Zenia Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Carina Vestervang Nielsen
Clara Krüger Holm-Jensen
Emma Præstiin
Freja Holm
Ida Forchhammer Thønnings
Julie Lüning
Louise Pedersen
Malene Birch Carlsen
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
Tara Maskarzadeh
6. Team Feline Grindsted G & IF
Elisa Criscione
Emilie Møberg
Katja Wind
Laura Christensen
Mille Kaus
Sahra Wind
Sofie Sand
7. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Beate Groth
Camilla Eriksen
Christina N. Usai
Josephine B. Andersen
Larisa Nicoleta Ciocarlan
Rebecca Marie Pedersen
8. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Natalia Okaliova
9. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark