Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab - d. 14-03-2015 - 14-03-2015

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Mila Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Emilie Marie Hebsgaard Skaarup
Katarina Dahlgaard Rodic
Nicoline Schlüter Schmidt
Silke Kaae Birkkjær
Simone Burmeister
Sofie Mærsk Hellsten
Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen
Emelie Bloch
Victoria Madsen
2. Team Flora FG 90 - Frederikshavn
Caroline Sulbæk Ravn
Cathrine Engell Christensen
Clara Frost Emborg
Emma Maria Yeghiazaryan Haldrup
Freja Christensen
Helena Bjerregaard Rusbjerg
Ingrid-Marie Sønderby
Josephine Thagaard
Kirstine Eline Mølgaard
Selina Rask
3. Team Fauna FG 90 - Frederikshavn
Clara Godtliebsen
Daniella Holmstrøm
Lea Victoria Rødkær
Maja-Luise Lønborg
Mejse Larsen Andersen
Mila Sophia Rich
Rakel Mølbak Nyholm
Stine Bak
4. Team Perle Hjerting IF - Gymnastik
Agnete Søndergaard
Amie Hodde Karlsen
Cecilie Søndergaard
Frederikke Bækby Christiansen
Josefine Tinning
JUlie Terp
Karoline Tarp Karlsen
Sara Mäkinen Maibom
Sarah Brinck-Jensen
Sofia Brinck-Jensen
Sophia Liv Roland-Zederkof
5. Team Rubin Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Stendorf Hansen
Caroline Simoney Sørensen
Emma Gadgaard
Johanne Leth Stubbe
Laura Kristensen
Marie Hornbeck lund
Mia Mäkinen Maibom
Nanna Simoney Sørensen
Signe Kirstine Jensen
6. Team Lucero Silkeborg GF
Freja Thomasen Ristgaard
ida hvid poulsen
Johanne Dons Andreasen
Liva Schou Christiansen
Lærke Frifelt Glintborg
marie jørgensen
Merle Liva Jensen
sidsel schou Christiansen
7. Team Glimmer Girls Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Clara Olivia Rostgaard Berthelsen
Frida Marie Tøfting
Iben Billeskov Jansen
Isabella Olivia Eriksen
Johanne Horst Petersen
Liva Grønlund Lind
Marie Boampong
Nanna Yde Bjergbæk
Victoria Guldbæk Christensen

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Anna Sophie Ege Qwist
Caroline Elsborg Hansen
Clara Abildgaard Holm
Clara Marie Stevens
Ida Solgaard
Julie Klüwer Vestergaard
Karoline Mai Jexen
Line Overgaard
Milla Jastrup
Monika à S Thomsen
Signe Larsen
2. Team Frost Randers gymnastiske Forening
Caroline Hansen
Helene Tanggaard
Karoline Langkilde
Karoline Mousing
Klara Langkilde
Lærke Hasager Pedersen
Marika Meldgaard
Matine Lerche Møller Larsen
Natascha Bjerre
Sarah Sørensen
3. Team Rose Jelling FS
Alberte Hensen
Freya Bach Hirth
Gro Elizabeth Clausager Jensen
Isabella Sostack Hardt
Johanna W. Hvistendahl
Josefine Neil Frank Pedersen
Julie Sandgaard
Karla Støjberg
Louise Juul
Mathilde Bredal Nielsen
4. Team Lilje Jelling FS
Elvira Tromborg
Emma Birkegaard
Freja Støjberg
Karoline Gilsaa
Krestine Skøtt Nyborg
Laura Bove Skov
Paulina Czapka
Stine Hald
Victoria Sostack Hardt
Zara Frøsig Gotfredsen
5. Team Smaragd Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Steen Bach
Camilla Ditz Vagner
Hannah Ulsøe Christensen
Ida knudsen
Josefine Burgaard
Marie Louise Søjberg Pedersen
Steffanie Dokkedal
Victoria Banke Jützler
6. Team Marionetta Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Catalina Elena Spataru
Emma Madsen
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Xenia Kjær
Cecilie Breer Thorsen
Karoline Nissen Andersen
7. Team New Girl Grindsted G & IF
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Biak Tha Hnem Bawi Tlung
Carmen Lykke Nielsen
Emilie Lund
Fillippa Victoria Pascu
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Malou Hansen
Ngun Chin Par
Raminta Gylte
Sofie Jørgensen
Vanessa Anwari

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Moloka Spangsbjerg IF
Anne Jørgensen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Maja Olesen
Nana Borg
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Emma Bloch
Isabelle Winther Fronteau
Mathilde Andersen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Underberg
Amalie Kaae Mogensen
Amy Rasmussen
Cecilie Kaae Mogensen
Helena Højbjerg Vibe
Josephine biltoft
Kristina Gorry
Signe Bagge
2. Team Savannah Grindsted G & IF
Alicia Skjøtt-Pedersen
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Julie Nissen
Julie Sørensen
Matilde Kongshaug
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Aagaard Gjerlevsen
Pil Søgaard
3. Team Blue Grindsted G & IF
Abisha Ravi
Elisabeth Shwe Tin Pau
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Malene Havn
Mathilde Dahl Nielsen
Naya Christensen
Rebecca Pascu
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
4. Team Philina FG 90 - Frederikshavn
Anika Hansen
Elina Ikumi Nordahl Møller
Helena Hansen
Josephine Thagaard
Julie Vajhøj
Nanna Nejsig
Rebecca Marie Pedersen
Silje Larsen Andersen
5. Indira Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
Julie Dahl
Katrine Holst
Liva Marie Søgaard
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov
Sofie Klarfald Marcher
6. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Caroline Andersen
Freja Grønlund Lind
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Michela Michaelsen
Nanna Brems-Eskildsen
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
2. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Eline Præst Ørsted
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
3. Team Estella Grindsted G & IF
Caroline Knudsen
Julie Laursen
Klaudia Magdalena Kacperski
Laura Christensen
Laura Geir
Matilde Kirkegaard
Mille Kaus
Pil Søgaard
Tenna Fredslund Christensen
Katja Wind
4. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Josefie Elgaard
Katrine Droob
Kristina Gorry
Maja Helsinghof
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Emilie Andersen
Freja Vad Thygesen
Marie Clausen
Rebekka Meldgaard
Sarah Dichmann
Sofie Søndergaard
Kamilla Bilde Kristiansen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Felicia Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
2. Team Ticko Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Camilla Unbehaun Lodberg
Caroline Lyager
Clara Ellingsgård
Laura Carstensen Holst
Mathilde Lagoni thomsen
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Feline Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne Andersen
Anne-louise Petersen
Elisa Criscione
Katja Wind
Maja Sørensen
Sahra Wind
Sofie Sand
2. FSI Grand Prix Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Asta Bæk Lindtoft
Bettina Christensen
Josefine Elisabeth Træholt
Julie Træholt
Karina Herholdt Petersen
Louise Sejersbøll
Nanna Serup
Natasja Hørup
3. Team Lux Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anne-Sofie Horst Petersen
Astrid Marie Steiniche
Emma Munch Andersen
Helle Ringive
Maiken Hvas Amby
Monica Vosegaard
Rebecca Vosegaard
4. AG Senior Alderslyst GF
Julie Hyldgaard Petersen
Katrine Korsgaard
Mathilde Agnethe Thisgaard
Nicoline Christine Felsager
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
Stine Kjems Hvam

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FFI Frederikshavns Forenede IK
Camilla Frederikke Søndergaard Christensen
Caroline Lundbo
Lise Dan Olesen
Rikke Olesen
Rikke Woller Hansen
Sanne Wilhelmsen
Signe Woller Hansen
2. Team Melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Josefine Stausholm
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Olivia Præst Ørsted
Stine Selvejer
3. Team Flower FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Andrea Daniella Torcea
Beate Groth
Camilla Christensen
Camilla Eriksen
Christina Nørgaard Usai
Larisa Nicoleta Ciocarlan
4. Viva Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Damsgaard Jensen
Christine Bak skov nielsen
Emilie Grønning
helene Lentz
Katrine Marker Madsen
Louise Damsgaard Jensen
Nadia Alexanadra Jensen
Thi Thu Thuy Nguyen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark