Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Sjællandsmesterskab - d. 07-03-2015 - 07-03-2015

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Freja Marie Jensen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
2. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Alberte Wulff Lindahl
Alma Forsberg
Cathrine Busted-Janum
Emilie Leth Donnerstag
Emma Gry Lynge Larsen
Esmeralda Dehoux Feldmann
Johanne Engbæk Jensen
Martha Benedicte Borup Johansen
Naja Sanggaard Jørgensen Johansen
Olivia Veronika Bohdanowicz
3. Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Astrid Aagaard Brixen
Emilie Dahl
Emma Ringheim
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Maise Schrøder Lorentzen
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Simone Daastrup-Hansen
Carolina Skaerbaek
Laura Hoffmann
4. Team Mira SOR IF
Amalie Poulsen
Emmely Carstensen
Isabella Kalkan Hansen
Majse Ege Sørensen
Marie Pico Bay
Nivi Jensen
Sanah Siddigi
Selma Rouabah
Sofie Jensen
Vida Rogert Aagren
5. Team Mica Sorø Gymnastik Forening
Emma Holm-Jensen
Iben Brems Dynesen
Ida Malling
Ingeborg Arendse Bertelsen
Lærke Boesen
Patricia Løvgren
Svea Hjønholm
Ursula Tellerup
6. Micro Gymnastikforeningen Øbro
Ella Bangsbo Holdum
Ellen Brix Kirkegaard
Gabriella B Garde
Hansen Alma Møller
Ida Tuxen Faber
Lea Nygaard
Oline Anker
Selma Lysemose-Bisgaard
Signe Bj Krieger
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
Victoria M Engbirk
7. Team Amalia Farum Gymnastikforening
Elvira Jansson-Christensen
Freja Hannibal Kristoffersen
Ida-Caroline Tvede
Karoline Louise Boe Eriksen
Mathilde Rosa Tvede
Ofelia Mundt
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Myrthe Gymnastikforeningen Øbro
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Laura Th Kannegaard
Lærke Maria Helledi
Smilla F. Skovlund
Sofia Shevchenko
2. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Skov Jensen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Karoline Ziersen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
3. Team Matilda Skjold Gymnastik Birkerød
Agnes Kaasgaard Jermer
Alma Buhl Bang
Andrea Frost Olsen
Anne-Sophie Teilberg Christensen
Ella Elisabeth Kragh
Ella Munck
Ida Kvist
Isabella Hoch Skau-Andersen
Maria Bünger
Marina Meinertz
Sofie Bregenov-Larsen
4. Team Vena Espergærde IF
Camille Schacht
Dima Yasin
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Ida Møller Franzen
Mille Zinck Jørgensen
Nina Homann
Olivia Spangsberg
Sophie Dahl
5. Team Muni GymHelsinge
Adelina Ekvall
Claudia Ilona Hansen
Darin Ahmad
Josefine Riisager
Sofie Mølkjær
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
Vigga Gregersen
Astrid Gerner Frost
Freja Henning
Sigrid Spiegelhauer Rasmussen
6. Team Lilje Hillerød G & IF
Amira Kazal
Clara Arnberg Olsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Josephine Madison Abildgaard
Klara Tropp Hag
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
Sofie Lüning

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
2. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Xenia Marie Biehl Wilkens
3. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Camilla Fløe Frederiksen
Clara Wulf Svendsen
Freia Munch-Nielsen
Josefine W. Søgaard
Malin Johansen
Sara Hansen
Sascha Prokesch
Yasmin Reyes thomsen
4. Team Bloom SOR IF
Cecilie Primgaard Hansen
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Maise Nybo Jørgensen
Svale Nybo Jørgensen
Tilde Gothenborg Frederiksen
5. Team Edelweiss Gymnastikforeningen Øbro
Isabella Garde
Laura Vig
Laura L. Thygesen
Laura Thomsen
Luella Jelsbak
Matilde S. Sørensen
Vega Birkemose
Vigga Ackermann Kortzau
Vilde Olsen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Cecilia Skovgaard Lund
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Gudrun Boesen
Nikoline S. Sørensen
2. Team Milét Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Højer Paaske
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
sissel frese
3. team Alia Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Anna Elmhauge
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Filippa Skov Pedersen
Karoline Ziersen
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
4. Team Belina GF Køge Bugt
Amalie Laugesen
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Højgaard
Line Dong Hansen
Marie Bay
Milla Mai Høyer Schrøder
Sara Juul Raklev
Alvilda Wiberg
Anna Marie Kruse
Freja Bønsdorff
Mathilde Bay
Sofie-Amalie Kirschner
5. Athena SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Ea Viola Løwe Johansen
Elia Hincheli Petersen
Isabella Racher
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
linnea trærup
louise standtke
Natasja Edske Røssel Larsen
Sama tehera
6. Tindra SOR IF
Annika Lykke Hansen
Caroline Mandrup Nielsen
Ida Brun
Johanne Bødker
Johanne Hertz
Julie Nielsen
Nanna Leisted Grønbech
Sonia Siddigi
Victoria Bagger Timmermann
7. LSI Mini LSI - Gymnastik
Bahar Salimi
Cecilia Lemvig Madsen
Cecilie Sundenæs
Ida Marie Vester
Isabella Holmgreen Pedersen
Maria Bjeldskov Pedersen
Marie Højsted Johansen
Mette Wiinblad
Natasha Juhl
Sasha Spliid Madsen
8. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Anna Malling
Cecilie Larsen
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Due
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Karoline Frederiksen
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
9. Team Ellie TIK-GYMNASTIK
Anna Christiansen
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Caroline Lilly Slott Rask Johansen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Trine Rydiander
Victoria Kirsmejer
10. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Camilla Birk Pedersen
Cecilie Vasehus Holck
Frederikke Bro
Luna Lindeneg
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Cenia Groth Andersen
Emilie Eggert Behrend
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
Nadia Therkildsen
Nanna Kjærholt
Rebecca Solmer-Jørgensen
Stine Larsen
Viktoria Sarah Nielsen
2. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
3. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
ellen marie frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
4. LSI Pige LSI - Gymnastik
Amanda Vang Therkildsen
Anna Due Petersson
Frida Belmadani
Isabella Sundenæs
Karen Hovmand
Leonora Løfberg Karlsen
Maja Hedin Vind
Maria Sabroe Stechmann
5. Team Marina GF Køge Bugt
Cecilie Lærke Hansen
Clara Anna Bæk Chabert
Filippa Kock
Irene Borch
Josephine Kiær
Julie Torp
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
Anna Dyrekær Riel
Annasofie Grønbech
Isabella Staalgaard
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
6. Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Ida Siim
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sofie Oldgaard Mikkelsen
7. Team Lua GymHelsinge
Emilie Riisager
Frida Pirovano
Frida Hansen
Isabella Kyndby Pedersen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Amalie Henriksen
Caroline Hansen
Martine Rahbek
8. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Cecilia Urup
Sophia Thygsen
9. Team Nona SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Emilie Møller Nielsen
Emma Bay
freja wexel bertelsen
Katrine Wagner Lærkesen Holm
Laura Narud Zankel
Line Rosenlund Petersen
Marie Thorsgaard Fogholt
sana tehera
10. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Karoline Holten
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Adisa Huskic
Anemone Søvind Jensen
Emilie Sophie Stubtoft
Laura Tofte
Line Lundsgaard
Smilla Due
Vera Kaagaard
Vibe Bach Kjær
2. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Isabella Gjedsted Jensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
3. Team Danica Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Charlotte Munk Rusholt
Clara Krüger Holm-Jensen
JUlie Christensen
Julie Lüning
Louise Munk Rusholt
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
Emma Præstiin
4. Ballerup Ballerup GF
Alberte Scheel
Emilie Nejsum Madsen
Emilie Porsman
Isabella Vejby Schultz
Kristina Schiøttz
Laura Smedegaard Hansen
Lea Aviram
Minoo Hashemi Moghaddam
Nathalie Alberg Kloth
Sofie Juel Michelsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Juliane Pinholt
2. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Louise Rosenstand Lou
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
3. Team Sia GF Køge Bugt
Alberte Falck
Benedicte Samsøe
Cilje Aukdal Nielsen
Josefine Frese
Line Klitgaard Klausen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Sofie Nielsen
Caroline Vartoft Glerup
Laura Færch Bælum
Maria Fogtmann
4. Team Luno GymHelsinge
Anna Christensen
Emma Elisabeth Sørensen
Freja Holm
Josephine Henriksen
Mathilde Bergstrøm
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
Sigrid Ehlers Nielsen
Anne-Sofie Søeberg
Caroline Lydolph
5. Team Zenith Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
6. team Simia SOR IF
Anna Klinge
Emilie Milan Nielsen
Freja Thonke
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Mille Hemmingsen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
Alberte Nielsen
7. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Azeema Moghal
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Sasha Shevchenko

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. team amiri SOR IF
Emilie Luppescu Pedersen
Emma Bjerre Amtorp Olsen
Emma Stub Andersen
Frederikke Mouritsen
Henriette Voigt Rasmussen
Katrine Stub Andersen
2. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Amalie Mai Kjærulf
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Linnea Brønnum Hansen
Mathilde Weimar Gade
Olivia Jensen
3. Team Euforia SOR IF
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Møller Sørensen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen
4. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
5. Team Fleur GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Cecilie Pedersen
Ditte Marie Møller Nielsen
Emilie Gauger
Frederikke Hjarsø
Nanna Christiansen
Line Møller
6. Team Lyra Hillerød G & IF
Carina Vestervang Nielsen
Cathrine Berg Rasmussen
Clara Krüger Holm-Jensen
Frida Eggert Andreasen
Louise Pedersen
Malene Birch Carlsen
Tara Maskarzadeh
7. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Sophie Hjelm Pichat
Julie Hegård Krarup Jensen
Maria Hovdreng Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Camilla Søjdis
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen
2. Team Taastrup TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Sofie Jørgensen
Stephanie Paulsen
3. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
4. Team Alpha GF Køge Bugt
Cecilie Birkedal
Felicia Jensen
Ida Hillerup Frandsen
Maria Agertved Madsen
Pernille Reichhardt
Stine Andersen
Nanna Christiansen
5. Team EIF Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Cathrine Tovborg-Jensen
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Nadja Mattschoffsky Trailovic
Simone Joost
Tine Nyholm
Victoria Andersen
6. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Mille Bach Hermansen
Rosa Bennekou

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark