Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 1. runde Junior, Senior, Tweens og Senior Fri - d. 01-02-2015 - 01-02-2015

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Florentina Ebberup IF
Camilla Kulavig
Caroline Nedergaard Hansen
Caroline Seitzberg
Clara Christiansen
Laura Birckner
Sidsel Haar
Sofia Dalsgaard
Sofie Sjønov
2. Ballerup Ballerup GF
Alberte Scheel
Emilie Nejsum Madsen
Isabella Vejby Schultz
Kristina Schiøttz
Laura Smedegaard Hansen
Lea Aviram
Minoo Hashemi Moghaddam
Nathalie Alberg Kloth
Sofie Juel Michelsen
3. Team Kyatit Tarup - Paarup IF
Amalie Frostholm Lykke
Cecilie Krogager Rasmussen
Freja Katrine Kramer
Freya Østergaarde Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Sally Windt
Sofia Vallentin Christiansen
Tenna Just Larsen
Trine Hjortborg Pedersen
Frederikke Bebe Rasthøj
Freja Reinholt Mortensen
4. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Adisa Huskic
Anemone Søvind Jensen
Emilie Sophie Stubtoft
Laura Tofte
Line Lundsgaard
Smilla Due
Vera Kaagaard
Vibe Bach Kjær
5. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Isabella Gjedsted Jensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
6. Team Danica Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Charlotte Munk Rusholt
Clara Krüger Holm-Jensen
JUlie Christensen
Julie Lüning
Louise Munk Rusholt
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
Emma Præstiin
7. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Emilie Andersen
Freja Vad Thygesen
Marie Clausen
Rebekka Meldgaard
Sarah Dichmann
Sofie Søndergaard
Kamilla Bilde Kristiansen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Azeema Moghal
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Sasha Shevchenko
2. Team Simia SOR IF
Emilie Milan Nielsen
Freja Thonke
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Mille Hemmingsen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
Alberte Nielsen
Anna Klinge
3. Team Zenith Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
4. Team Ticko Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Camilla Unbehaun Lodberg
Caroline Lyager
Clara Ellingsgård
Mathilde Lagoni thomsen
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen
5. Felicia Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
6. Team Sia GF Køge Bugt
Alberte Falck
Benedicte Samsøe
Cilje Aukdal Nielsen
Josefine Frese
Line Klitgaard Klausen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Sofie Nielsen
Caroline Vartoft Glerup
Laura Færch Bælum
Maria Fogtmann
7. Team Luno GymHelsinge
Anna Christensen
Emma Elisabeth Sørensen
Freja Holm
Josephine Henriksen
Mathilde Bergstrøm
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
Sigrid Ehlers Nielsen
Anne-Sofie Søeberg
Caroline Lydolph
8. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Louise Rosenstand Lou
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
9. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Juliane Pinholt
10. Team Kora DHG Gymnastik
Anna Hvid Bang
Camilla Lyne Rahbek
Cecilie Skov Petersen
Clara Bonkegaard
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Mathilde True
Nanna Primdahl
Nikoline Gilberg Jensen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Sophie Hjelm Pichat
Julie Hegård Krarup Jensen
Maria Hovdreng Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
2. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
3. Team Feline Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne Andersen
Anne-louise Petersen
Elisa Criscione
Katja Wind
Maja Sørensen
Sahra Wind
Sofie Sand
4. Team Fleur GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Cecilie Pedersen
Ditte Marie Møller Nielsen
Emilie Gauger
Frederikke Hjarsø
Nanna Christiansen
Line Møller
5. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Amalie Mai Kjærulf
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Linnea Brønnum Hansen
Mathilde Weimar Gade
Olivia Jensen
6. Team Lyra Hillerød G & IF
Carina Vestervang Nielsen
Cathrine Berg Rasmussen
Clara Krüger Holm-Jensen
Frida Eggert Andreasen
Louise Pedersen
Malene Birch Carlsen
Tara Maskarzadeh
7. team Euforia SOR IF
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Møller Sørensen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen
8. ag Senior Alderslyst GF
Julie Hyldgaard Petersen
Katrine Korsgaard
Mathilde Agnethe Thisgaard
Rebecca Pindstrup Moesdal
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
Nicoline Christine Felsager
9. Team Amiri SOR IF
Emilie Luppescu Pedersen
Emma Bjerre Amtorp Olsen
Emma Stub Andersen
Frederikke Mouritsen
Henriette Voigt Rasmussen
Katrine Stub Andersen
10. Team Vejstrup Vejstrup Efterskole
Caroline Ross Pedersen
Emma Kristensen
Ida Forchhammer Thønnings
Ingrid C. Nielsen
Johanne Bjørklund
Nanna Jørgensen
Nicoline Bruun
Sofie Frisch Møller Andersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team EIF Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Cathrine Tovborg-Jensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Madeline Malihini Jul
Nadja Mattschoffsky Trailovic
Simone Joost
Tine Nyholm
Victoria Andersen
2. Team Flower FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Andrea Daniella Torcea
Beate Groth
Camilla Christensen
Camilla Eriksen
Christina Nørgaard Usai
Larisa Nicoleta Ciocarlan
3. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Mille Bach Hermansen
Rosa Bennekou
4. Viva Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Damsgaard Jensen
Christine Bak skov nielsen
Emilie Grønning
helene Lentz
Katrine Marker Madsen
Louise Damsgaard Jensen
Nadia Alexanadra Jensen
Thithuy Nguyen
5. Team Alpha GF Køge Bugt
Cecilie Birkedal
Felicia Jensen
Ida Hillerup Frandsen
Maria Agertved Madsen
Pernille Reichhardt
Stine Andersen
Nanna Christiansen
6. Team FFI Frederikshavns Forenede IK
Caroline Lundbo
Lise Dan Olesen
Rikke Olesen
Rikke Woller Hansen
Sanne Wilhelmsen
Signe Woller Hansen
Camilla Frederikke Søndergaard Christensen
7. Team Aya Tarup - Paarup IF
Camilla toft
Cecilie Juul Smidt
Josefine Strandgaard Hierath
Katrine Møller Christoffersen
Louise Nissen Vilshardt
Sofie Behrendsen
8. Team Taastrup TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Sofie Jørgensen
Stephanie Paulsen
9. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
10. Team Enya Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Camilla Bach Tonnesen
Madeleine Folcker
Mathilde Rosenfeldt Bro
Tilde Cordes
11. Team Athena Munkebjerg Gymnastikforening
Frederikke Boll
Ida Bugge
Kathrine Plaugborg Andersen
Louise Holmberg Steffen
Maja Lynge Topp Jørgensen
Maja Graves Larsen
Sofia Sabat Hjuler
12. Team Melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Josefine Stausholm
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Michelle Agathon Hansen
Sofie Tuborg Jensen
Stine Selvejer
Mia Dueholm
Olivia Præst Ørsted
13. Team Thia DHG Gymnastik
Andrea Humphries
Anna Steffensen
Cille Nielsen
Emma Horskjær Humphries
Josephine Stampe
Laura Lunde
Sara Friis Nielsen
Sarah Møller Langkilde
Sofie Kjeldgaard
14. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Camilla Søjdis
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark