Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 1. runde Micro, Mini, Mini Mono og Pige - d. 31-01-2015 - 31-01-2015

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Andrea Nancke
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Isabella Fuglsang Jørgensen
Naiya Bak Søndergaard
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Smilla Josefine Kildegaard
Sofie Bøgelund Hansen
Rose Marie Brandenborg
2. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Freja Marie Jensen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
3. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Alberte Wulff Lindahl
Alma Forsberg
Cathrine Busted-Janum
Emilie Leth Donnerstag
Emma Gry Lynge Larsen
Esmeralda Dehoux Feldmann
Johanne Engbæk Jensen
Martha Benedicte Borup Johansen
Naja Sanggaard Jørgensen
Olivia Veronika Bohdanowicz
4. Team Emea Tarup - Paarup IF
Bjørk Kallesøe
Emilie Johansen
ida marie jørgensen
Ida Næsted Schmidt
Karoline Møller Andersen
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
5. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Rasmussen
Jasmin Longgaard Birk
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Dreier Møller-Andersen
Mathilde Ellegaard Toft
Oline Berdiin Nielsen
Sophie Boesgaard
Laura Holtoug
6. Team Mila Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Emilie Marie Hebsgaard Skaarup
Katarina Dahlgaard Rodic
Nicoline Schlüter Schmidt
Silke Kaae Birkkjær
Simone Burmeister
Sofie Mærsk Hellsten
Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen
Emelie Bloch
Victoria Madsen
7. Team Flora FG 90 - Frederikshavn
Caroline Sulbæk Ravn
Cathrine Engell Christensen
Clara Frost Emborg
Emma Maria Yeghiazaryan Haldrup
Freja Christensen
Helena Bjerregaard Rusbjerg
Ingrid-Marie Sønderby
Josephine Thagaard
Kirstine Eline Mølgaard
Selina Rask
8. Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Astrid Aagaard Brixen
Emilie Dahl
Emma Ringheim
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Carolina Skaerbaek
Simone Daastrup-Hansen
9. Team Coco Munkebjerg Gymnastikforening
Adela Muminovic
Azra Pilica
Caya Nyland Østergaard
Emilie Lohmann
Emilie Sørensen
Emina Grebovic
Irma Rujanac
Kaya Eggert Mortensen
Laura Lund Wulff
Tilde Sofie Lund Petersen
10. Team Mira SOR IF
Amalie Poulsen
Emmely Carstensen
Isabella Kalkan Hansen
Majse Ege Sørensen
Marie Pico Bay
Nivi Jensen
Sanah Siddigi
Selma Rouabah
Sofie Jensen
Vida Rogert Aagren

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Marionetta Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Catalina Elena Spataru
Emma Madsen
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Xenia Kjær
Cecilie Breer Thorsen
Karoline Nissen Andersen
2. Team Lilje Hillerød G & IF
Amira Kazal
Clara Arnberg Olsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Josephine Madison Abildgaard
Klara Tropp Hag
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
Sofie Lüning
3. Team Frost Randers gymnastiske Forening

Caroline Hansen
Helene Tanggaard
Karoline Langkilde
Karoline Mousing
Klara Langkilde
Marika Meldgaard
Matine Lerche Møller Larsen
Natascha Bjerre
Sarah Sørensen
4. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Skov Jensen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Karoline Ziersen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
5. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Anna Sophie Ege Qwist
Caroline Elsborg Hansen
Clara Abildgaard Holm
Clara Marie Stevens
Ida Solgaard
Karoline Mai Jexen
Line Overgaard
Monika à S Thomsen
Signe Larsen
6. Team Muni GymHelsinge
Adelina Ekvall
Claudia Ilona Hansen
Darin Ahmad
Josefine Riisager
Sofie Mølkjær
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
Vigga Gregersen
Astrid Gerner Frost
Freja Henning
Sigrid Spiegelhauer Rasmussen
7. Team New Girl Grindsted G & IF
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Biak Tha Hnem Bawi Tlung
Carmen Lykke Nielsen
Emilie Lund
Fillippa Victoria Pascu
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Malou Hansen
Ngun Chin Par
Raminta Gylte
Sofie Jørgensen
Vanessa Anwari
8. Team Vena Espergærde IF
Camille Schacht
Dima Yasin
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Ida Møller Franzen
Mille Zinck Jørgensen
Nina Homann
Olivia Spangsberg
Sophie Dahl

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Ava Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Cecilie Victoria Libak
Daniela Grown Kaltoft
Emilie Ellegaard Toft
Freyja Run Hardardottir
Julie Feddern Johansen
Katharina Dokic
Katrine Amalie Kaufmann
Liva Høvids Skrædderdal
Mia Maja Nielsen
2. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Iben Korgaard
Julie Kringlum Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Schmidt
3. Team Moloka Spangsbjerg IF
Anne Jørgensen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Maja Olesen
Nana Borg
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Emma Bloch
Isabelle Winther Fronteau
Mathilde Andersen
4. Team Ella Munkebjerg Gymnastikforening
Anne-Sofie Kroer Kaiser
Clara Carøe Lund
Ellen Fischer
Emma Østergaard
frida cordes
Lærke Kristensen
Merle Olivia Andersen
Rebekka Louise Bork
Emma Birkebæk Lauridsen
5. Team Bloom SOR IF
Cecilie Primgaard Hansen
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Maise Nybo Jørgensen
Svale Nybo Jørgensen
Tilde Gothenborg Frederiksen
6. Team Yksi Næsby IF
Caroline Andersen
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jacobsen
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
Julie Funder Schmidt
My Lau
7. Team Edelweiss Gymnastikforeningen Øbro
Isabella Garde
Laura Vig
Laura L. Thygesen
Laura Thomsen
Luella Jelsbak
Matilde S. Sørensen
Vega Birkemose
Vigga Ackermann Kortzau
Vilde Olsen
8. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Xenia Marie Biehl Wilkens
9. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
10. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Camilla Fløe Frederiksen
Clara Wulf Svendsen
Freia Munch-Nielsen
Josefine W. Søgaard
Malin Johansen
Sara Hansen
Sascha Prokesch
Yasmin Reyes thomsen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Milét Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Højer Paaske
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
sissel frese
2. Indira Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
Julie Dahl
Katrine Holst
Liva Marie Søgaard
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov
Sofie Klarfald Marcher
3. Team Belina GF Køge Bugt
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Højgaard
Line Dong Hansen
Marie Bay
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sara Juul Raklev
Alvilda Wiberg
Anna Marie Kruse
Freja Bønsdorff
Mathilde Bay
Sofie-Amalie Kirschner
4. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Underberg
Amalie Kaae Mogensen
Amy Rasmussen
Cecilie Kaae Mogensen
Helena Højbjerg Vibe
Josephine biltoft
Kristina Gorry
Signe Bagge
5. Athena SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Ea Viola Løwe Johansen
Elia Hincheli Petersen
Isabella Racher
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
linnea trærup
louise standtke
Natasja Edske Røssel Larsen
Sama tehera
6. Tindra SOR IF
Annika Lykke Hansen
Caroline Mandrup Nielsen
Ida Brun
Johanne Bødker
Johanne Hertz
Julie Nielsen
Nanna Leisted Grønbech
Sonia Siddigi
Victoria Bagger Timmermann
7. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Caroline Andersen
Freja Grønlund Lind
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Michela Michaelsen
Nanna Brems-Eskildsen
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
8. Team Alia Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Anna Elmhauge
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Filippa Skov Pedersen
Karoline Ziersen
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
9. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Cecilia Skovgaard Lund
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Gudrun Boesen
Nikoline S. Sørensen
10. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Anna Malling
Cecilie Larsen
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Due
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Karoline Frederiksen
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
11. Team Palia Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Andrea Graves Larsen
Anna Kølle Andersen
Emma Birkebæk Lauridsen
Karoline Kølle Andersen
Manja Ova Arndal Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Smilla Emilia Andersen
Astrid Højvang
Noa Katrine Kærup Nielsen
Thea Rosenkilde Qvist
12. Team Ellie TIK-GYMNASTIK
Anna Christiansen
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Caroline Lilly Slott Rask Johansen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Trine Rydiander
Victoria Kirsmejer
13. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Bærentsen
Sofie Kappel Hansen
14. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Laura Udsen Lundsgaard
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Laura Qualmann Kristensen
Sofie Brodersen
15. LSI Mini LSI - Gymnastik
Bahar Salimi
Cecilia Lemvig Madsen
Cecilie Sundenæs
Ida Marie Vester
Isabella Holmgreen Pedersen
Maria Bjeldskov Pedersen
Marie Højsted Johansen
Mette Wiinblad
Natasha Juhl
Sasha Spliid Madsen
16. Team Philina FG 90 - Frederikshavn
Anika Hansen
Elina Ikumi Nordahl Møller
Helena Hansen
Josephine Thagaard
Julie Vajhøj
Nanna Nejsig
Rebecca Marie Pedersen
Silje Larsen Andersen
17. Team Savannah Grindsted G & IF
Alicia Skjøtt-Pedersen
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Julie Nissen
Julie Sørensen
Matilde Kongshaug
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Aagaard Gjerlevsen
Pil Søgaard
18. Team Blue Grindsted G & IF
Abisha Ravi
Elisabeth Shwe Tin Pau
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Malene Havn
Mathilde Dahl Nielsen
Naya Christensen
Rebecca Pascu
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
19. Team Athene DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Anastasia Diatchikhina
Anne From Andersen
Benedicte Brandenborg
Camille Overby Andersen
Christina Lage Jensen
Emma Schreiner
Katrine Nøttrup
Kirstine Enggaard
louise Emilie Jensen
Mathilde Knudsen
Sofie Malec
20. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Camilla Birk Pedersen
Cecilie Vasehus Holck
Frederikke Bro
Luna Lindeneg
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
21. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Mølgaard Vedel Hansen
Camilla Schmidt Steffensen
Emma Valter Thomsen
Freja Bernkilde
josefine lyng
Laura Brændekilde Schødts
Laura Lund Andersen
Lærke Taaning Joensen
Maria Langkilde Møller
Lærke Holtoug
Signe Garde

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Fricka DHG Gymnastik
Camilla Skovsgaard
Caroline Stein Frandsen
Cecilie Blaasvær
Clara Esther Lehn Petersen
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Annika Petursdóttir Møller
2. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
3. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Cenia Groth Andersen
Emilie Eggert Behrend
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
Nadia Therkildsen
Nanna Kjærholt
Rebecca Solmer-Jørgensen
Stine Larsen
Viktoria Sarah Nielsen
4. Team Ixus Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Buch Gøbel
anela halilic
Julie Christine Larsen
Nana Graves Larsen
Silje Ida Amalie Andersen
Smilla Fabrin
Tilde Cordes
uyenmi nguyen
Maja Lund
5. Team Estella Grindsted G & IF
Caroline Knudsen
Julie Laursen
Klaudia Magdalena Kacperski
Laura Christensen
Laura Geir
Matilde Kirkegaard
Mille Kaus
Pil Søgaard
Tenna Fredslund Christensen
Katja Wind
6. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
ellen marie frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
7. Team Lua GymHelsinge
Emilie Riisager
Frida Pirovano
Frida Hansen
Isabella Kyndby Pedersen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Amalie Henriksen
Caroline Hansen
Martine Rahbek
8. LSI Pige LSI - Gymnastik
Amanda Vang Therkildsen
Anna Due Petersson
Frida Belmadani
Isabella Sundenæs
Karen Hovmand
Leonora Løfberg Karlsen
Maja Hedin Vind
Maria Sabroe Stechmann
9. Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Ida Siim
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sofie Oldgaard Mikkelsen
10. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Karoline Holten
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
11. Team Marina GF Køge Bugt
Cecilie Lærke Hansen
Clara Anna Bæk Chabert
Filippa Kock
Irene Borch
Josephine Kiær
Julie Torp
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
Anna Dyrekær Riel
Annasofie Grønbech
Isabella Staalgaard
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
12. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Eline Præst Ørsted
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
13. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Maja Dyring Nielsen
Sophia Thygsen
14. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Josefie Elgaard
Katrine Droob
Kristina Gorry
Maja Helsinghof
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau
15. Team Nona SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Emilie Møller Nielsen
Emma Bay
freja wexel bertelsen
Katrine Wagner Lærkesen Holm
Laura Narud Zankel
Line Rosenlund Petersen
Marie Thorsgaard Fogholt
sana tehera

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark