Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 2. runde - Micro, Mini Mono og Pige - d. 26-04-2014 - 26-04-2014

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Andrea Nancke
Benedicte Brandenborg Jacobsen
Caroline Vestergaard
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Isabella Fuglsang Jørgensen
Johanne Bjåstad Schovsbo
Marie Topholm
Smilla Josefine Kildegaard
Sofie Bøgelund Hansen
Sofie Svensson
2. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Filippa Nordentoft Damborg
Freja Marie Jensen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Sine Jensen
Sofia Amalie Lerche
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
Laura Kruse
3. Team Frida Greve Gymnastik og Trampolin
Andrea Sonasson Svendsen
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Cathrine Busted-Janum
Esmeralda Dehoux Feldmann
Ida Lundø Riel
Katrine Vedel Omø
Laura Kruse
Luna Glenholm Mølgaard
Nata Njie-kristensen
Sofie Højer Paaske
4. Team Yksi Næsby IF
Isabella Vestergaard
Josephine Lundsgaard Udsen
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jakobsen
Marie Fried Vive
My Lau
Sif Stendevad
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
5. Team Emea Tarup - Paarup IF
Camille Eskesen
Emilie Johansen
Freja Nellemann Hedegaard
ida marie jørgensen
Ida Næsted Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
Bjørk Kallesøe
6. Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Astrid Aagaard Brixen
Carolina Skaerbaek
Emma Ringheim
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Isabella Bergman
Laura Hoffmann
Nicoline Wulff
7. SOR Micro SOR IF
Cecilie Primgaard Hansen
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Maise Nybo Jørgensen
Svale Nybo Jørgensen
Tilde Gothenborg Frederiksen
8. Team Flora FG 90 - Frederikshavn
Anika Hansen
Emma-Maria Yeghiazaryan Haldrup
Helena Hansen
Helena Julie Bjerregaard Rusbjerg
Ingrid-Marie Sønderby
Josephine Schou Thagaard
Nicoline Jensen
Selina Bermann Rask
Silje Larsen Andersen
9. Team Zea Munkebjerg Gymnastikforening
Andrea Stokholm Janum
Anne-Sofie Kroer Kaiser
Ea Thestrup Kaack
Ellen Fischer
Emma Østergaard
Josefine Sól Kerff Nielsen
Lilli Mikkelsen Jefsen
Merle Olivia Andersen
Nanna Bill Kjærby
Rebekka Louise Bork
10. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Alberte Niemann
Clara Svendsen
Ellen Buur Stougaard
Josefine Jung Jensen
Josefine W. Søgaard
Julie Panton
Malin Johansen
Victoria Juhl
Victoria Nordal
11. Team Myrthe Gymnastikforeningen Øbro
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Claire Malambo Christoffersen
Jasmin Krohn Sommer
Kamma Marie Holm-Hansson
Lærke Maria Helledi
Sofia Luisa Gomes Ryom
12. Team Daisy Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Gabriella Duque Ramirez
Laura Balsby
Maja Olesen
Nana Borg
Nicoline Schlüter Schmidt
Simone Burmeister
Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen
Emma Bloch
Isabella Elise Nielsen
Isabelle Winther Fronteau
Mathilde Andersen
Sofie Mærsk Hellsten
13. Team Ava Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Daniela Grown Kaltoft
Emilie Ellegaard Toft
Freyja Run Hardardottir
Julie Feddern Johansen
Katharina Dokic
Katrine Amalie Kaufmann
Liva Skrædderdal
Mia Maja Nielsen

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Edelweiss Gymnastikforeningen Øbro
Eva Kobow Westh
Isabella Garde
Laura Vig
Laura L. Thygesen
Luella Jelsbak
Matilde S. Sørensen
Pauline Gammelgaard Jørgensen
Vega Birkemose
Vigga Ackermann Kortzau
Vilde Olsen
2. Team Rytmetøserne Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Caroline Schubert
Clara Abildgaard Holm
Ida Leth Kløve
Julie Klüwer Vestergaard
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Nanna Brems-Eskildsen
Sarah Vosegaard
3. TIK TIK-GYMNASTIK
Annika Have
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Julie Klarskov
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Trine Rydiander
Victoria Kirsmejer
4. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Clara H. Søjborg
Ella Skov Pedersen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
Anna Helms Glastrup
5. Team Mellis GF Køge Bugt
Alvilda Wiberg
Anna Marie Kruse
Emilie Petersen
Iben Timm
Mathilde Daring Skaksen
Nanna Juul Raklev
Oline Surlykke Hansen
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Sophie Skaaning Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
2. Team Venus Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Camilla Bach Tonnesen
Julie Christine Larsen
Madeleine Folcker
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Tilde Cordes
3. Team Marina GF Køge Bugt
Anna Dyrekær Riel
Anna Mols Pedersen
Cecilie Lærke Hansen
Clara Anna Bæk Chabert
Frederikke Teigen Storinggaard
Irene Borch
Josephine Kiær
Julie Torp
Malou Holmegaard Mauritzen
Marie Storgaard
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sofie Ekstrøm Jørgensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark