Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

1. runde Tweens-Junior-Senior - d. 02-02-2014 - 02-02-2014

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
2. Team Narnia Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne Andersen
Cecilie Völcker
Elisa Criscione
Emma Gjerlevsen
Johanne Røge Jepsen
Katja Wind
Lea Vinkel
Maja Sørensen
Maria Elbæk
Mie Søgaard
Sahra Wind
Sofie Sand
3. Team Kora DHG Gymnastik
Camilla Lyne Rahbek
Caroline Heinmann
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Julie L. Olsen
Mathilde True
Nikoline Gilberg Jensen
Sandra Han
4. RgF Grand prix Liva Randers gymnastiske Forening
Amanda Grønkjær
Freja Vindum
Helene Tanggaard
Ida Høyrup Madsen
Kamilla Bilde Kristiansen
Marie Clausen
Marika Meldgaard
Nina Sørensen
Rebekka Meldgaard
Sofie Søndergaard
5. RgF Grand Prix Aura Randers gymnastiske Forening
Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Emilie Andersen
Emilie Poulsen
Freja lene Petersen
Freya Nielsen
Isabell Frey
Karoline Høyrup Madsen
Mathilde Poulsen
Sarah Dichmann
6. SOR Pinea SOR IF
Alberte Nielsen
Anemone Søvind Jensen
Anna Pihl Kristensen
Emma Bay
Katrine Wagner Lærkesen Holm
Laura Narud Zankel
Marie Thorsgaard Fogholt
Mathilde Hoppe
7. SOR Sirius SOR IF
Caroline Bøgh Hørslev
Cille Hautop Kristensen
Julie Borup Olsen
Lea Maria Jensen
Line Rosenlund Petersen
Lune Cathrine Trummer Hansen
Sofie Lundholm Andersen
Sofie Marie Strand Olsen
8. Team Norma Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
9. Team Daisy Ebberup IF
Caroline Hansen
Clara Christiansen
Emma Nathalie Michaud
Katja Schjørring
Nanna Jørgensen
Nicoline Christine Fredensborg
Sidsel Haar
Sofia Dalsgaard
10. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
Sarah Bruun Nielsen
11. Team Atria Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Mathilde Bacher Jensen
Melissa Brunbakke
Nora Baardsen
Pernille Pedersen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
Anna Kaae Jensen
Louise Rosenstad Lou
12. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Anna Christensen
Emilie Langkjær
Emilie Sophie Stubtoft
Ida Vinge Christiansen
Kristine Klok Jørgensen
Line Lundsgaard
Mathilde Søborg Jørgsensen
Vibe Bach Kjær
13. Team Isis GymHelsinge
Anna Christensen
Emma Elisabeth Sørensen
Freja Holm
Josephine Henriksen
Julie Løwe Stenhøj Jørgensen
Katrine Kristiansen
Louise Munk Rusholt
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
Sashia Lottrup
Cecilie Lindbom Skovbjerg
Mathilde Bergstrøm
Selma Calmander
14. Team TICKO Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Camilla Unbehaun Lodberg
Caroline Lyager
Clara Ellingsgård
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen
Sofie Petersen
Maja Helsinghof

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. SG Junior Silkeborg GF
Alberte Krog
Celina Thomsen
Dina Jensen
Emilie Grønning
Julie Maria Høgsted Sørensen
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
2. Team Thia DHG Gymnastik
Anna Steffensen
Cille Nielsen
Emma Horskjær Humphries
Ingrid Nielsen
Josephine Stampe Nielsen
Olivia Kjær
Rikke Bro
Sara Friis Nielsen
Sofie Kjeldgaard
Julie Adeltoft
Laura Lunde
3. team melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Katrine Rejnhold Sørensen
Michelle Agathon Hansen
Olivia Præst Ørsted
Sofie Juhl Jensen
Sofie Tuborg Jensen
4. Team Aspira GF Køge Bugt
Alberte Falck
Caroline Vartoft Glerup
Cilje Aukdal Nielsen
Emma Sofie Christiansen
Frederikke Israelsen
Josefine Frese
Lara Wuust Moraes
Pernille Lykke Nielsen
Sara Lund Lyster
Sofie Nielsen
5. Team Young GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Felicia Sofia Jensen
Katrine Kjeldsen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Stine Gregersen
Victoria Bæk Chabert
6. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen
Sofia Von Mehren

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. RgF grand prix Randers gymnastiske Forening
Ane Emilie Friis Vestergaard
Annika Høeg
Camilla Sloth Lauridsen
Cecilie Amstrup Andreasen
Karoline Dam
Malene Thorsager Kahr
Sofie Gregersen
Sofie Østergaard Nielsen
2. Team Lutea SOR IF
Emilie Milan Nielsen
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Louise L. Andersen
Mille Hemmingsen
Selma Kamuk Jensen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
Theresa olesen
3. Almandia Zeia Sorø Gymnastik Forening
Christine Klara Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Lea Kirstein Johansen
4. Team Elvira Ebberup IF
Ellen Lindskov Naundrup-Jensen
Ida Briand Thomsen
Karina Hvid Larsen
Katja Schjørring
Kia Møller Sørensen
Nanna Kristensen
Rebekka Haahr
Signe Sparre
5. Sg Senior Silkeborg GF
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
Emilie Grønning
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Lisette Møller-nielsen
Thi Thu Thuy Nguyen
Mikkeline Lykke Nielsen
6. Team Lyra Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Camilla Cloetta Lang
Cecilie Larsen Jakobsen
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Laura Bonde Pedersen
Nadja Trailovic
Tine Nyholm
7. Team Smilla Hjerting IF - Gymnastik
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
8. Alderslyst Senior Alderslyst GF
Josefine Hald
Julie Hyldgaard Petersen
Kathrine Jakobsen
Katrine Korsgaard
Kirstine Helms
Mathilde Agnethe Thisgaard
Rebecca Pinstrup Mosdal
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
9. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Alma Lyck Agger
Amanda Lund Nielsen
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Nicoline Sachmann
10. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Julie Bastholm
Kristine Klok Jørgensen
Laura Grønholt
Linnea Brønnum Hansen
Olivia Jensen
Vera Kaagaard
11. Team Lyra Hillerød G & IF
Cathrine Berg Rasmussen
Clara Krüger Holm-Jensen
Frida Eggert Andreasen
Ida Forchhammer Thønnings
Tara Maskarzadeh
Trine Nordahl Skaarup
Carina Vestervang Nielsen
Caroline Kjelms
Louise Pedersen
12. Team Euforia SOR IF
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Fabricius Eriksen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen
Nanna Marcher

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. TIK TIK-GYMNASTIK
Amanda Thorhauge Blaabjerg
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
2. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
3. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Freja Grønbæk-Thorsen
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
4. Team Ines Tarup - Paarup IF
Annie Pinderup
Camilla toft
Cecilie Juul Smidt
Emma Blomberg Elmkvist
Joan Hasan
Sarah Møller Langkilde
Stine Muhlig
Cecilie Alkjærsig Knudsen
5. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bethina Taarnmark
Lea Simonsen
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Sille Bach Thune
6. Team Vega Munkebjerg Gymnastikforening
Ida Bugge
Ida Jäger Laursen
Julie Buch Gøbel
Maja S. Ravn
Mie Plaugborg Andersen
Sofie Hjortborg Pedersen
7. Team Vivo Vejstrup Efterskole
Emma Hyltoft Eriksen
Emma Kaas
johanne louise Christensen
Lea Nørby Jensen
Louise Holmberg Steffen
Pauline Christiansen
Sofia Sabat Hjuler
8. Embla Espergærde IF
Camilla Søjdis
Cathrine Tovborg-Jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark