Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Fynsmesterskab - d. 16-03-2014 - 16-03-2014

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Zea Munkebjerg Gymnastikforening
Andrea Stokholm Janum
Anne-Sofie Kroer Kaiser
Ea Thestrup Kaack
Ellen Fischer
Emma Østergaard
Josefine Sól Kerff Nielsen
Lilli Mikkelsen Jefsen
Merle Olivia Andersen
Nanna Bill Kjærby
Rebekka Louise Bork
2. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Andrea Nancke
Benedicte Brandenborg Jacobsen
Caroline Vestergaard
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Isabella Fuglsang Jørgensen
Johanne Bjåstad Schovsbo
Marie Topholm
Smilla Josefine Kildegaard
Sofie Bøgelund Hansen
Sofie Svensson
3. Team Emea Tarup - Paarup IF
Camille Eskesen
Emilie Johansen
Freja Nellemann Hedegaard
ida marie jørgensen
Ida Næsted Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
Bjørk Kallesøe
4. Team Yksi Næsby IF
Isabella Vestergaard
Josephine Lundsgaard Udsen
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jakobsen
Marie Fried Vive
My Lau
Sif Stendevad
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
5. Team Ava Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Daniela Grown Kaltoft
Emilie Ellegaard Toft
Freyja Run Hardardottir
Julie Feddern Johansen
Katharina Dokic
Katrine Amalie Kaufmann
Liva Skrædderdal
Mia Maja Nielsen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Uno Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Qualmann Kristensen
Laura Udsen Lundsgaard
Maja Lemming
Nicoline Hedegaard
Sofie Brodersen
Elisabeth Holmskov
2. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Mølgaard Vedel Hansen
Camilla Schmidt Steffensen
Freja Bernkilde
josefine lyng
Laura Brændekilde Schødts
Lærke Taaning Joensen
Maria Langkilde Møller
Simone Dørler
Asfa Ahmad
Laura Lund Andersen
3. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Fatima Ahmad
Julie Kringlum Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Schmidt
Iben Korgaard
Sofia Faltz
4. Team Ita Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Anna Kølle Andersen
Astrid Højvang
Clara Carøe Lund
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Karoline Kølle Andersen
Kathrine Luna Berg Hovgaard
Lærke Kristensen
Noa Katrine Kærup Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Smilla Emilia Andersen
Victoria Hasselstrøm
5. Team Estella DHG Gymnastik
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Katrine Nøttrup
Katrine Søndergaard
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Athene DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Christina Lage Jensen
Emma Schreiner
Ida Stengaard Brewer
Ingrid Enemark
Katrine Nøttrup
Kirstine Enggaard
louise Emilie Jensen
Mathilde Knudsen
Sofie Bærentsen
2. Team Vigga Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Buch Gøbel
Andrea Graves Larsen
anela halilic
Lærke Thestrup Kaack
Manja Ova Arndal Nielsen
Mathilde Bjørk Kerff Nielsen
Selin Baykan
Silje Ida Amalie Andersen
uyenmi nguyen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Fricka DHG Gymnastik
Andrea Humphries
Camilla Skovsgaard Pedersen
Caroline Stein Frandsen
Cecilie Blaasvær
Clara Esther Lehn Petersen
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Katrine Krogh Danvad
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
2. Team Kyatit Tarup - Paarup IF
Amalie Frostholm Lykke
Andrea Ellinor Engemand
Cecilie Krogager Rasmussen
Frederikke Bebe Rasthøj
Freja Kramer
Julie Knudsen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Sofie Groth Christensen
Trine Hjortborg Pedersen
Sarah Møller Langkilde
3. Team Venus Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Camilla Bach Tonnesen
Julie Christine Larsen
Madeleine Folcker
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Tilde Cordes
4. Team One Næsby IF
Amalie Lundholm Kross
Freya Østergård Olsen
Laura Meier Nielsen
Louise Udsen Lundsgaard
Sally Windt
Sofia Vallentin Christiansen
Stephanie Lillholm
Tenna Just Larsen
5. Team Kyria Tarup - Paarup IF
Anna Hesselhøj Garde
Anna Mørck Munch Christensen
Celina Bernkilde
Emma Valter Thomsen
Ida Adsbøll
Josefine Grønvald Horstmann
Louise Schmidt Steffensen
nanna engstrøm knudsen
Signe Hesselhøj Garde
Lucia Sandoval

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Kora DHG Gymnastik
Camilla Lyne Rahbek
Caroline Heinmann
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Julie L. Olsen
Mathilde True
Nikoline Gilberg Jensen
Sandra Han
2. Team Daisy Ebberup IF
Caroline Hansen
Clara Christiansen
Emma Nathalie Michaud
Katja Schjørring
Nanna Jørgensen
Nicoline Christine Fredensborg
Sidsel Haar
Sofia Dalsgaard

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Thia DHG Gymnastik
Anna Steffensen
Cille Nielsen
Emma Horskjær Humphries
Ingrid Nielsen
Josephine Stampe Nielsen
Julie Adeltoft
Laura Lunde
Olivia Kjær
Rikke Bro
Sara Friis Nielsen
Sofie Kjeldgaard

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Elvira Ebberup IF
Ellen Lindskov Naundrup-Jensen
Ida Briand Thomsen
Karina Hvid Larsen
Katja Schjørring
Kia Møller Sørensen
Nanna Kristensen
Rebekka Haahr
Signe Sparre
2. Ollerup 1 Ollerup Gymnastikforening
Caroline Holdflod Nørgaard
Katharina Vangaa Rasmussen
Line Thousig Jakobsen
Mette Krogh Starostka
Penny Schubert
Rebecca Dalby Damm
Saki Matsuura
Alberthe Sparvath Kristensen
Cathrine Tavs Andersen
3. Ollerup 2 Ollerup Gymnastikforening
Christina Kolby Østergaard
Janni Mansfield Nygaard
Julie Seiger Egholm
Katarina Weibel Hansen
Marie Birk Petersen
Mie Nielsen
Simone Borg Bruun
Cecilie Bjørn Jensen
Katrine Engelund Brøns
4. Team Jeden Næsby IF
Cecilie Krag Rasmussen
Clara Marie Bode
Johanne Boye Larsen
Signe Windt
Sissel Thrane
Sofie Haugaard Dahl Nielsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Ines Tarup - Paarup IF
Annie Pinderup
Camilla toft
Cecilie Juul Smidt
Emma Blomberg Elmkvist
Joan Hasan
Sarah Møller Langkilde
Stine Muhlig
Cecilie Alkjærsig Knudsen
2. Team Vega Munkebjerg Gymnastikforening
Ida Bugge
Ida Jäger Laursen
Julie Buch Gøbel
Maja S. Ravn
Mie Plaugborg Andersen
Sofie Hjortborg Pedersen
3. Team Vivo Vejstrup Efterskole
Emma Hyltoft Eriksen
Emma Kaas
johanne louise Christensen
Lea Nørby Jensen
Louise Holmberg Steffen
Pauline Christiansen
Sofia Sabat Hjuler

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark