Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab - d. 15-03-2014 - 15-03-2014

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Lyserøde Skørter FG 90 - Frederikshavn
Camilla Poulsen
Cathrine Engell Christensen
Clara Frost Emborg
Flora Cirkeline Falk
Freja Christensen
Josephine Bøggild
Kirstine Mølgaard
Laura Langthjem
Ronja Nyholm Jacobsen
Simone Jørgensen
Sofie Thomsen
2. Team Flora FG 90 - Frederikshavn
Anika Hansen
Emma-Maria Yeghiazaryan Haldrup
Helena Hansen
Helena Julie Bjerregaard Rusbjerg
Ingrid-Marie Sønderby
Josephine Schou Thagaard
Nicoline Jensen
Selina Bermann Rask
Silje Larsen Andersen
3. Team Perle Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Stendorf Hansen
Caroline Simoney Sørensen
Hannah Ulsøe Christensen
Johanne Leth Stubbe
Laura Kristensen
Malina J.U. Christensen
Marie Hornbeck lund
Mia Mäkinen Maibom
Nanna Simoney Sørensen
Olivia Spencer
Signe Kirstine Jensen
4. Team Glimmer Girls Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Sophie Ege Qwist
Caroline Elsborg Hansen
Clara Marie Stevens
Ida Solgaard
Johanne Horst Petersen
Liva Hansen Sigtenbjerggaard
Meda Janulyte
Nicoline Wittrup Andersen
5. Team Daisy Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Emma Bloch
Isabelle Winther Fronteau
Laura Balsby
Nana Borg
Nicoline Schlüter Schmidt
Simone Burmeister
Vanessa Isabella Stubkjær-Nielsen
Gabriella Duque Ramirez
Isabella Elise Nielsen
Maja Olesen
Mathilde Andersen
Sofie Mærsk Hellsten

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Rytmetøserne Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Caroline Schubert
Clara Abildgaard Holm
Ida Leth Kløve
Julie Klüwer Vestergaard
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Nanna Brems-Eskildsen
Sarah Vosegaard
2. team rubin Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Steen Bach
Alberte Underberg
Amy Rasmussen
Ida knudsen
Josefine Burgaard
Josephine biltoft
Kristina Gorry
Steffanie Dokkedal
Katrine Droob
3. Team Sira Spangsbjerg IF
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Mette-Line Wilton
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
Anne Hintz Jensen
Eline Præst Ørsted
Xenia Kjær
4. Jelling Grand Prix Jelling FS
Alberte Hensen
Anna Alberte Bonde
Anna Lind Jakobsen
Caroline Savskov Matzen
Gro Elizabeth Clausager Jensen
Johanna Hvistendahl
Lara Elene Svanesteen
Linea Juhl Ørhsholt
Martha Refsgaard
Pumaia Jepsen
Zara Frøsig Gotfredsen
5. Team Disney Grindsted G & IF
Cirkeline Birk
Elisabeth Shwe Tin Pau
Hannah Kavin
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Katrine Elbæk
Maja Borgvadt
Malene Havn
Mathilde Dahl Nielsen
Naya Christensen
Rebecca Pascu
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
Victoria Aagaard Gjerlevsen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Mikke Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Anne Jørgensen
Frida Dubgaard
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Vibe Christensen
Amalie Munk Andersen
Asta Tjørnelund Betzer

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Savannah Grindsted G & IF
Ajsa Alagic
Alicia Skjøtt-Pedersen
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Isabell Lessmann
Julie Nissen
Laura Christensen
Marie Hvid-Olsen
Sarah Thevanesan
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Bremer
2. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Isabel Dokkedal
Josefie Elgaard
Katrine Droob
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau
Josephine biltoft
3. Team Rytmetøserne Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anita Hansen
Caroline Andersen
Emilie Horst Pedersen
Freja Grønlund Lind
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Mia S Hansen
Michela Michaelsen
Sarah A Leach
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
Karla Dalsgaard Jørgensen
4. SG mini Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
Amalie Sølvsten Frandsen
Julie Bernth wind
Julie Dahl
Katrine Holst
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Farao Grindsted G & IF
Caroline Knudsen
Christina Kakarouba
Julie Laursen
Klaudia Magdalena Kacperski
Laura Geir
Louise Sørensen
Matilde Kirkegaard
Mille Kaus
Nikoline Ottosen
Pil Søgaard
2. Sg Pige Silkeborg GF
Anne-Sofie Kristensen
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. FSI Grand Prix Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Asta Bæk Lindtoft
Bettina Christensen
Josefine Elisabeth Træholt
Julie Træholt
Karina Herholdt Petersen
Louise Sejersbøll
Nanna Serup
Natasja Hørup
Siw Steffensen
2. Team Narnia Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne Andersen
Cecilie Völcker
Elisa Criscione
Emma Gjerlevsen
Johanne Røge Jepsen
Katja Wind
Lea Vinkel
Maja Sørensen
Maria Elbæk
Mie Søgaard
Sahra Wind
Sofie Sand
3. RgF Grand Prix Liva Randers gymnastiske Forening
Amanda Grønkjær
Freja Vindum
Helene Tanggaard
Ida Høyrup Madsen
Kamilla Bilde Kristiansen
Marie Clausen
Marika Meldgaard
Nina Sørensen
Rebekka Meldgaard
Sofie Søndergaard
4. RgF Grand Prix Aura Randers gymnastiske Forening
Anne Hansen
Anne Sofie Mousing
Emilie Andersen
Emilie Poulsen
Freja lene Petersen
Freya Nielsen
Isabell Frey
Karoline Høyrup Madsen
Mathilde Poulsen
Sarah Dichmann
5. Team Ticko Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Camilla Unbehaun Lodberg
Caroline Lyager
Clara Ellingsgård
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen
Sofie Petersen
Maja Helsinghof

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Flower FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Beate Groth
Camilla Christensen
Caroline Lundbo
Emma Bjeldbak
Larisa Ciocarlan
Rebecca Bløde
Signe Høj Rimmer
2. team melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Katrine Rejnhold Sørensen
Michelle Agathon Hansen
Olivia Præst Ørsted
Sofie Juhl Jensen
Sofie Tuborg Jensen
3. Sg Junior Silkeborg GF
Alberte Krog
Celina Thomsen
Dina Jensen
Emilie Grønning
Julie Maria Høgsted Sørensen
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Sg senior Silkeborg GF
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
Emilie Grønning
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Lisette Møller-nielsen
Thi Thu Thuy Nguyen
Mikkeline Lykke Nielsen
2. RgF Grand Prix Randers gymnastiske Forening
Ane Emilie Friis Vestergaard
Annika Høeg
Camilla Sloth Lauridsen
Cecilie Amstrup Andreasen
Karoline Dam
Malene Thorsager Kahr
Sofie Gregersen
Sofie Østergaard Nielsen
3. Alderslyst Senior Alderslyst GF
Julie Hyldgaard Petersen
Kathrine Jakobsen
Kirstine Helms
Rebecca Pinstrup Mosdal
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
Josefine Hald
Katrine Korsgaard
Mathilde Agnethe Thisgaard
4. Team Smilla Hjerting IF - Gymnastik
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
Clara Ellingsgård

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark