Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Sjællandsmesterskab - d. 01-03-2014 - 01-03-2014

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Frida Greve Gymnastik og Trampolin
Andrea Sonasson Svendsen
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Cathrine Busted-Janum
Esmeralda Dehoux Feldmann
Ida Lundø Riel
Katrine Vedel Omø
Laura Kruse
Luna Glenholm Mølgaard
Nata Njie-kristensen
Sofie Højer Paaske
2. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Filippa Nordentoft Damborg
Freja Marie Jensen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Sine Jensen
Sofia Amalie Lerche
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
Laura Kruse
3. Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Astrid Aagaard Brixen
Carolina Skaerbaek
Emma Ringheim
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Isabella Bergman
Laura Hoffmann
Nicoline Wulff
4. SOR Micro SOR IF
Cecilie Primgaard Hansen
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Freja Sloth Schultz
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Maise Nybo Jørgensen
Svale Nybo Jørgensen
Tilde Gothenborg Frederiksen
5. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Alberte Niemann
Clara Svendsen
Ellen Buur Stougaard
Josefine Jung Jensen
Josefine W. Søgaard
Julie Panton
Malin Johansen
Victoria Juhl
Victoria Nordal
6. Team Myrthe Gymnastikforeningen Øbro
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Claire Malambo Christoffersen
Jasmin Krohn Sommer
Kamma Marie Holm-Hansson
Lærke Maria Helledi
Sofia Luisa Gomes Ryom

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. TIK TIK-GYMNASTIK
Annika Have
Ariana Samoon Orya
Camilla Værndal Nielsen
Claudia Liva Gondrup
Frederikke Elkjær
Julie Klarskov
Maja Køhler Bay
Maren Paulsen
Rebecca Odér
Trine Rydiander
Victoria Kirsmejer
2. Team Edelweiss Gymnastikforeningen Øbro
Eva Kobow Westh
Isabella Garde
Laura Vig
Laura L. Thygesen
Luella Jelsbak
Matilde S. Sørensen
Pauline Gammelgaard Jørgensen
Vega Birkemose
Vigga Ackermann Kortzau
Vilde Olsen
3. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Amira Rouabah
Anna Malling
Caroline Larsen
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Laura Majgård Christensen
Marie Kaae
4. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Clara H. Søjborg
Ella Skov Pedersen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
Anna Helms Glastrup
5. Team Mellis GF Køge Bugt
Alvilda Wiberg
Anna Marie Kruse
Emilie Petersen
Iben Timm
Mathilde Daring Skaksen
Nanna Juul Raklev
Oline Surlykke Hansen
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Emma Louise Busk Hansen
Ida Marie Brusen
Isabella Sehested
Julie Mourier Bohn Jensen
Karla Sønnichsen
Laura Larsen
Line Bristorn
Nadia Østergaard Jørgensen
2. Team petit Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Celina Krøll Pedersen
Freja Post Nielsen
Ida Højer Paaske
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Liana Kamilla Michaelsen
sissel frese
Victoria Christensen
3. Team Alia Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Annemieke Peppink
Catherine Nystrup-Larsen
Catrine Sofie Fællesskov
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
Sofie Leth Petersen
Katinka Rendtorff
4. Stjernerne SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Elia Hincheli Petersen
Frederikke Algreen Nielsen
Ida Brun
Isabella Huus Niemann
Isabella Vracher
Juliane Ravn Jensen
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Natasja Edske Røssel Larsen
5. SOR Bellis SOR IF
Cecilie Holde Larsen
emilie egebjerg møller nielsen
Freja Phil Kristensen
freja wexel bertelsen
josefine oldgård mikkelsen
lise jenner rasmussen
Sama tehera
Sonia Siddigi

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. SOR Iris SOR IF
Alberte Sigersen
anika lykke hansen
Anna Kruse
Ea Viola Løwe Johansen
emilie madsen
Johanne Hertz
Josefine Bove Hesislev
Julie Nielsen
Laura Oldgaard Larsen
linnea trærup
louise standtke
sana tehera
2. SOR Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Ida Marie Bove Heiseslev
Ida Siim
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Oline Petersen
Sofie Frederikke Koksbang
Sofie Oldgaard Mikkelsen
3. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Cecilie Vasehus Holck
Feline Hove-Frerst
Frederikke Bro
Freja Jensen
Louise Fonseca Pedersen
Natascha Mejnert
Emma Lundbech
Josephine Trebbien
4. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Caroline Kastenskov
Ellen Marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
5. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Christine Marie Sinkjær Bertelsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Mie Jensen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
6. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Sophia Thygsen
7. Team Elvira Espergærde IF
Anna Elmhauge
Anne Sophie Lygum
Camille Schacht
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Josephine T. Nielsen
Klara Dahlerup
Mille Zinck Jørgensen
Nattalie Trua
Olivia Spangsberg
8. Team Ophelia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Caroline Møller Randrup
Cecilie Bruun Nielsen
Ida Malmros Jeppesen
Josephine Pescettini
Lærke Lykke Gravgaard
Maya Xiulian Stripp
Natascha Helweg Jensen
Xenia Wenøe
9. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Müller
Astrid Marie Henriksen
Cecilia Skovgaard Lund
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Gudrun Boesen
Joline Steinhoff
Nikoline S. Sørensen
10. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Anna Gottinger
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Embla Peuliche
Emily Noack
Karoline Holten
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
11. Team Mena GymHelsinge
Adelina Ekvall
Amalie Henriksen
Claudia Ilona Hansen
Freya Lydolph
Frida Pirovano
Frida Hansen
Josefine Riisager
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Sofie Mølkjær
Stephanie Adrian Petersen
12. Team Muni GymHelsinge
Caroline Halfeld
Caroline Hansen
Caroline Melkjorsen
Emilie Riisager
Fie Nørgaard
Isabella Kyndby Pedersen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Mali Fischer
Martine Rahbek
Ida Kristensen
13. Team Belina GF Køge Bugt
Amalie Laugesen
Amalie Møller Nielsen
Ela Øzkar
Ida Højgaard
Isabella Frimann Ludvigsen
Marie Bay
Mickala Bade
Monique Funch
Sara Juul Raklev
14. LSI Gymnastik LSI - Gymnastik
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Emma Flemgaard
Ida Marie Vester
Isabella Sundenæs
Isabella Holmgreen Pedersen
Maja Hedin Vind
Maria Bjeldskov Pedersen
Maria Sabroe Stechmann
Marie Højsted Johansen
Olivia Løfqvist
Rosa Jønsson
Sasha Spliid Madsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
Sasha Shevchenko
Azeema Moghal
2. Team Mira Hillerød G & IF
Amira Kazal
Emma Præstiin
Ida Eleonora Møller Franzen
Josephiine Eghoff
Julie Lüning
Luanna Mathiasen
Martha Holm-Jensen
Sidsel Kruse Larsen
Josephine O´Reilly
Signe Illum Rasmussen
3. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Sophie Skaaning Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
4. Team Marina GF Køge Bugt
Anna Dyrekær Riel
Anna Mols Pedersen
Cecilie Lærke Hansen
Clara Anna Bæk Chabert
Frederikke Teigen Storinggaard
Irene Borch
Josephine Kiær
Julie Torp
Malou Holmegaard Mauritzen
Marie Storgaard
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sofie Ekstrøm Jørgensen
5. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Emilie Eggert Behrend
Ida Frederiksen
Maia Halkjær Olesen
Nadia Therkildsen
Sille Gundorf
Stine Larsen
Viktoria Nielsen
Rebecca Solmer-Jørgensen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. SOR Pinea SOR IF
Alberte Nielsen
Anemone Søvind Jensen
Anna Pihl Kristensen
Emma Bay
Katrine Wagner Lærkesen Holm
Laura Narud Zankel
Marie Thorsgaard Fogholt
Mathilde Hoppe
2. SOR Sirius SOR IF
Caroline Bøgh Hørslev
Cille Hautop Kristensen
Julie Borup Olsen
Lea Maria Jensen
Line Rosenlund Petersen
Lune Cathrine Trummer Hansen
Sofie Lundholm Andersen
Sofie Marie Strand Olsen
3. Team Norma Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
4. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
5. Team Atria Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Mathilde Bacher Jensen
Melissa Brunbakke
Nora Baardsen
Pernille Pedersen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
Anna Kaae Jensen
Louise Rosenstad Lou
6. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
Sarah Bruun Nielsen
7. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Anna Christensen
Emilie Langkjær
Emilie Sophie Stubtoft
Ida Vinge Christiansen
Kristine Klok Jørgensen
Line Lundsgaard
Mathilde Søborg Jørgsensen
Vibe Bach Kjær
8. Team Isis GymHelsinge
Anna Christensen
Emma Elisabeth Sørensen
Freja Holm
Josephine Henriksen
Julie Løwe Stenhøj Jørgensen
Katrine Kristiansen
Louise Munk Rusholt
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
Sashia Lottrup
Cecilie Lindbom Skovbjerg
Mathilde Bergstrøm
Selma Calmander

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Lutea SOR IF
Emilie Milan Nielsen
Freja Tonke
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Louise L. Andersen
Mille Hemmingsen
Selma Kamuk Jensen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
Theresa Olesen
2. Team Aspira GF Køge Bugt
Alberte Falck
Caroline Vartoft Glerup
Cilje Aukdal Nielsen
Emma Sofie Christiansen
Frederikke Israelsen
Josefine Frese
Lara Wuust Moraes
Pernille Lykke Nielsen
Sara Lund Lyster
Sofie Nielsen
3. Team Young GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Felicia Sofia Jensen
Katrine Kjeldsen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Stine Gregersen
Victoria Bæk Chabert
4. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen
Sofia Von Mehren

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Almandia Zeia Sorø Gymnastik Forening
Christine Klara Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Lea Kirstein Johansen
2. Team Lyra Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Camilla Cloetta Lang
Cecilie Larsen Jakobsen
Dea Steenstrup
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Laura Bonde Pedersen
Tine Nyholm
3. Team Euforia SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Fabricius Eriksen
Emma Rasmussen
Eva Krytz Skov
Lea OReilly Wagner Hansen
Nanna Marcher
4. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Julie Bastholm
Kristine Klok Jørgensen
Laura Grønholt
Linnea Brønnum Hansen
Olivia Jensen
Vera Kaagaard
5. Team Lyra Hillerød G & IF
Cathrine Berg Rasmussen
Clara Krüger Holm-Jensen
Frida Eggert Andreasen
Ida Forchhammer Thønnings
Tara Maskarzadeh
Trine Nordahl Skaarup
Carina Vestervang Nielsen
Caroline Kjelms
Louise Pedersen
6. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Alma Lyck Agger
Amanda Lund Nielsen
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Nicoline Sachmann
7. Team Lume Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Le Fevre Ryom
Bella Saabye Anker
Clara Serup
Freja Peulicke
Rosa Bennekou
Thea Lillebæk
8. Team Nordik IF Føroyar
Beinta Biskopstø Joensen
Bjørg Ellendersen
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith
Turið Nattestad

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Freja Grønbæk-Thorsen
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
2. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
3. TIK TIK-GYMNASTIK
Amanda Thorhauge Blaabjerg
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
4. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bethina Taarnmark
Lea Simonsen
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Sille Bach Thune
5. Embla Espergærde IF
Camilla Søjdis
Cathrine Tovborg-Jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark