Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

1. runde Mini-Pige - d. 01-02-2014 - 01-02-2014

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Disney Grindsted G & IF
Cirkeline Birk
Elisabeth Shwe Tin Pau
Hannah Kavin
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Katrine Elbæk
Maja Borgvadt
Malene Havn
Mathilde Dahl Nielsen
Naya Christensen
Rebecca Pascu
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
Victoria Aagaard Gjerlevsen
2. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Amira Rouabah
Anna Malling
Caroline Larsen
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Laura Majgård Christensen
Marie Kaae
3. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Clara H. Søjborg
Ella Skov Pedersen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
Anna Helms Glastrup
4. Team Sira Spangsbjerg IF
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Eline Præst Ørsted
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Mette-Line Wilton
Sofie Vestergaard Knudsen
Xenia Kjær
Anne Hintz Jensen
Siw Christensen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Uno Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Qualmann Kristensen
Laura Udsen Lundsgaard
Maja Lemming
Nicoline Hedegaard
Sofie Brodersen
Elisabeth Holmskov
2. Team Mikke Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Anne Jørgensen
Frida Dubgaard
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Vibe Christensen
Amalie Munk Andersen
Asta Tjørnelund Betzer
3. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Emma Louise Busk Hansen
Ida Marie Brusen
Isabella Sehested
Julie Mourier Bohn Jensen
Karla Sønnichsen
Laura Larsen
Line Bristorn
Nadia Østergaard Jørgensen
4. Team petit Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Celina Krøll Pedersen
Freja Post Nielsen
Ida Højer Paaske
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Liana Kamilla Michaelsen
sissel frese
Victoria Christensen
5. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Fatima Ahmad
Julie Kringlum Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Sofia Faltz
Victoria Schmidt
Emma Mikkelsen
Iben Korgaard
6. Team Ita Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Anna Kølle Andersen
Astrid Højvang
Clara Carøe Lund
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Karoline Kølle Andersen
Kathrine Luna Berg Hovgaard
Lærke Kristensen
Noa Katrine Kærup Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Smilla Emilia Andersen
Victoria Hasselstrøm
7. Team Estella DHG Gymnastik
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Katrine Nøttrup
Katrine Søndergaard
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
8. SOR Bellis SOR IF
Cecilie Holde Larsen
emilie egebjerg møller nielsen
Freja Phil Kristensen
freja wexel bertelsen
josefine oldgård mikkelsen
lise jenner rasmussen
Sama tehera
Sonia Siddigi
9. Team Alia Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Annemieke Peppink
Catherine Nystrup-Larsen
Catrine Sofie Fællesskov
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
Sofie Leth Petersen
Katinka Rendtorff
10. Stjernerne SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Elia Hincheli Petersen
Frederikke Algreen Nielsen
Ida Brun
Isabella Huus Niemann
Isabella Vracher
Juliane Ravn Jensen
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Natasja Edske Røssel Larsen
11. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Mølgaard Vedel Hansen
Camilla Schmidt Steffensen
Freja Bernkilde
josefine lyng
Laura Brændekilde Schødts
Lærke Taaning Joensen
Maria Langkilde Møller
Simone Dørler
Asfa Ahmad
Laura Lund Andersen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. SOR Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Ida Marie Bove Heiseslev
Ida Siim
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Oline Petersen
Sofie Frederikke Koksbang
Sofie Oldgaard Mikkelsen
2. SOR Iris SOR IF
Alberte Sigersen
anika lykke hansen
Anna Kruse
Ea Viola Løwe Johansen
emilie madsen
Johanne Hertz
Josefine Bove Hesislev
Julie Nielsen
Laura Oldgaard Larsen
linnea trærup
louise standtke
sana tehera
3. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Cecilie Vasehus Holck
Feline Hove-Frerst
Frederikke Bro
Freja Jensen
Louise Fonseca Pedersen
Natascha Mejnert
Emma Lundbech
Josephine Trebbien
4. Team Athene DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Christina Lage Jensen
Emma Schreiner
Ida Stengaard Brewer
Ingrid Enemark
Katrine Nøttrup
Kirstine Enggaard
louise Emilie Jensen
Mathilde Knudsen
Sofie Bærentsen
5. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Caroline Kastenskov
Ellen Marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
6. Team Vigga Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Buch Gøbel
Andrea Graves Larsen
anela halilic
Lærke Thestrup Kaack
Manja Ova Arndal Nielsen
Mathilde Bjørk Kerff Nielsen
Selin Baykan
Silje Ida Amalie Andersen
uyenmi nguyen
7. Team Savannah Grindsted G & IF
Ajsa Alagic
Alicia Skjøtt-Pedersen
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Isabell Lessmann
Julie Nissen
Laura Christensen
Marie Hvid-Olsen
Sarah Thevanesan
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Bremer
8. Team Elvira Espergærde IF
Anna Elmhauge
Anne Sophie Lygum
Camille Schacht
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Josephine T. Nielsen
Klara Dahlerup
Mille Zinck Jørgensen
Nattalie Trua
Olivia Spangsberg
9. Team Ophelia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Caroline Møller Randrup
Cecilie Bruun Nielsen
Ida Malmros Jeppesen
Josephine Pescettini
Lærke Lykke Gravgaard
Maya Xiulian Stripp
Natascha Helweg Jensen
Xenia Wenøe
10. Rytmetøserne mini Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anita Hansen
Caroline Andersen
Emilie Horst Pedersen
Freja Grønlund Lind
Karla Dalsgaard Jørgensen
Mathilde Rahbek Gyllensten
Matilde Nielsen
Mia S Hansen
Michela Michaelsen
Sarah A Leach
Signe Ilsøe
11. Team Mena GymHelsinge
Adelina Ekvall
Amalie Henriksen
Claudia Ilona Hansen
Freya Lydolph
Frida Pirovano
Frida Hansen
Josefine Riisager
Mette Villadsen
Nanna Villadsen
Sofie Mølkjær
Stephanie Adrian Petersen
12. Team Muni GymHelsinge
Caroline Halfeld
Caroline Hansen
Caroline Melkjorsen
Emilie Riisager
Fie Nørgaard
Ida Kristensen
Isabella Kyndby Pedersen
Karoline Knudsen
Luna Holm
Mali Fischer
Martine Rahbek
13. SG mini Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
Amalie Sølvsten Frandsen
Julie Bernth wind
Julie Dahl
Katrine Holst
Naya Ladefoged Matzen
Signe Marie Bendtsen Broberg
Silje Bull Skov
14. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Christine Marie Sinkjær Bertelsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Mie Jensen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
15. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Sophia Thygsen
16. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Anna Gottinger
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Embla Peuliche
Emily Noack
Karoline Holten
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
17. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Müller
Astrid Marie Henriksen
Cecilia Skovgaard Lund
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Gudrun Boesen
Joline Steinhoff
18. Team Bubbi Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Emilie Elgaard
Ida Bagge
Isabel Dokkedal
Josefie Elgaard
Katrine Droob
MathildeSofie Sørensen
Michelle Fronteau
19. Team Belina GF Køge Bugt
Amalie Laugesen
Amalie Møller Nielsen
Ela Øzkar
Ida Højgaard
Isabella Frimann Ludvigsen
Marie Bay
Mickala Bade
Monique Funch
Sara Juul Raklev
20. LSI Gymnastik LSI - Gymnastik
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Emma Flemgaard
Ida Marie Vester
Isabella Sundenæs
Isabella Holmgreen Pedersen
Maja Hedin Vind
Maria Bjeldskov Pedersen
Maria Sabroe Stechmann
Marie Højsted Johansen
Olivia Løfqvist
Rosa Jønsson
Sasha Spliid Madsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team One Næsby IF
Amalie Lundholm Kross
Freya Østergård Olsen
Laura Meier Nielsen
Louise Udsen Lundsgaard
Sally Windt
Sofia Vallentin Christiansen
Stephanie Lillholm
Tenna Just Larsen
2. Team Marina GF Køge Bugt
Anna Dyrekær Riel
Anna Mols Pedersen
Cecilie Lærke Hansen
Clara Anna Bæk Chabert
Frederikke Teigen Storinggaard
Irene Borch
Josephine Kiær
Julie Torp
Malou Holmegaard Mauritzen
Marie Storgaard
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sofie Ekstrøm Jørgensen
3. SG Pige Silkeborg GF
Anne-Sofie Kristensen
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
4. Team Kyria Tarup - Paarup IF
Anna Hesselhøj Garde
Anna Mørck Munch Christensen
Celina Bernkilde
Emma Valter Thomsen
Ida Adsbøll
Josefine Grønvald Horstmann
Louise Schmidt Steffensen
nanna engstrøm knudsen
Signe Hesselhøj Garde
Lucia Sandoval
5. Team Mira Hillerød G & IF
Amira Kazal
Emma Præstiin
Ida Eleonora Møller Franzen
Josephiine Eghoff
Julie Lüning
Luanna Mathiasen
Martha Holm-Jensen
Sidsel Kruse Larsen
Josephine O´Reilly
Signe Illum Rasmussen
6. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
Azeema Moghal
Sasha Shevchenko
7. Team Farao Grindsted G & IF
Caroline Knudsen
Christina Kakarouba
Julie Laursen
Klaudia Magdalena Kacperski
Laura Geir
Louise Sørensen
Matilde Kirkegaard
Mille Kaus
Nikoline Ottosen
Pil Søgaard
8. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Sophie Skaaning Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
9. Team Fricka DHG Gymnastik
Andrea Humphries
Camilla Skovsgaard Pedersen
Caroline Stein Frandsen
Cecilie Blaasvær
Clara Esther Lehn Petersen
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Katrine Krogh Danvad
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
10. Team Venus Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Camilla Bach Tonnesen
Julie Christine Larsen
Madeleine Folcker
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Tilde Cordes
11. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Emilie Eggert Behrend
Ida Frederiksen
Maia Halkjær Olesen
Nadia Therkildsen
Sille Gundorf
Stine Larsen
Viktoria Nielsen
Rebecca Solmer-Jørgensen
12. Team Kyatit Tarup - Paarup IF
Amalie Frostholm Lykke
Andrea Ellinor Engemand
Cecilie Krogager Rasmussen
Frederikke Bebe Rasthøj
Freja Kramer
Julie Knudsen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Sofie Groth Christensen
Trine Hjortborg Pedersen
Sarah Møller Langkilde

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark