Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab Grand Prix - d. 16-03-2013 - 16-03-2013

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Daisy Spangsbjerg IF
Amalie Munk Andersen
Anne Jørgensen
Asta Tjørnelund Betzer
Frida Dubgaard
Gabriella Duque Ramirez
Maja Olesen
Nadja Borg
Nikoline Stausholm Christensen
Sofie Amalie Steen Pedersen
Vibe Christensen
Carla Pallesen
Mia Borg
2. Team lyserøde skørter FG 90 - Frederikshavn
Elina Nordahl Møller
Emma-Maria Yeghiazaryan Haldrup
Freja Christensen
Helena Julie Bjerregaard Rusbjerg
Ingrid-Marie Sønderby
Josephine Bøggild
Laura Ceciie Pedersen
Malou Zinn Herluf
Ronja Leonhardsen
Silje Larsen Andersen
3. Glimmer Girls Team Perle Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Caroline Schubert
Clara Abildgaard Holm
Ida Leth Kløve
Julie Klüwer Vestergaard
Julie Lund
Line Overgaard
Monika à S Thomsen
Sofie Sheng Kattrup Olesen
Sophie Balling
4. Glimmer Girls Team Paillet Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Sophie Ege Qwist
Caroline Elsborg Hansen
Christine Illum Søndergaard
Clara Marie Stevens
Emma Rask Guldager
Julie Borlund
Kulie Liv Melgaard Rosbjerg
Liv Hansen
Maria Dybdahl-Nielsen
Regitze Dalsgaard
Silje Vibe Dørken
Sofia Nørgaard

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Faya Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Julie Møhring Madsen
Katrine Larsen
Katrine Rejnhold Sørensen
Marie Louise Kjær Isaksen
Michelle Agathon Hansen
Nadja Kostow
Sofie Juhl Jensen
Fie Østergaard Nielsen
Julie Hornbeck Clemmensen
Olivia Præst Ørsted
Saffiyah Nørgaard
2. Pigerække Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne-louise Petersen
Cecilie Völcker
Lea Vinkel
Maja Sørensen
Maria Elbæk
Sahra Wind
Sofie Sand
Anne Andersen
Emma Gjerlevsen
Katja Wind
3. Team SG Pige Silkeborg GF
Anne-Sofie Kristensen
Caroline Grønning
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Line Feder
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
4. Team Ticko Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Clara Ellingsgård
Josefie Elgaard
Laura Kristensen
Michelle Fronteau
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. FSI Grand Prix Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Asta Bæk Lindtoft
Bettina Christensen
Josefine Elisabeth Træholt
Julie Træholt
Karina Herholdt Petersen
Louise Sejersbøll
Nanna Serup
Natasja Hørup
2. Vorup FB Gymnastik Vorup FB Gymnastik
Bjørk Nielsen
Camilla J. Nybo
Emilia Ofverlind
Ida Marie M. Rasmussen
Isabella Lund Fraulo
Janni Christensen
Mie Møller Friis
Mie Nielsen Fjelde
Molly Buus Bjørnsholm
Simone Nielsen
Sofie-Amalie Sorth

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team SG Junior Silkeborg GF
Alberte Krog
Amalie Holst Korthsen
Christine Bak skov nielsen
Dina Jensen
Emilie Grønning
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
emma auksutat
2. Alderslyst Junior Alderslyst GF
Emma Bremer Vejlø
Kathrine Jakobsen
Katrine Korsgaard
Kirstine Helms
Mathilde Agnethe Thisgaard
Rebecca Pinstrup Mosdal
Stine Kjems Hvam
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
Josefine Hald
Julie Hyldgaard Petersen
Marie B. Bødker

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Elara Spangsbjerg IF
Karoline Lender
Laura Juhl Madsen
Line Hougaard Andersen
Maja Lund Lauridsen
Sofie Andersen
Sofie Tuborg Jensen
Stine Møller
2. Senior Grindsted G & IF
Charlotte Jensen
Julie Højrup
Maya Præstegaard
Mia Søgaard Madsen
Nanna Linding Ottosen
Pernille Frederiksen
Stine Kaus
Thea Tornby
3. RgF Grand Prix Randers gymnastiske Forening
Ane Emilie Friis Vestergaard
Astrid Clausen
Camilla Sloth Lauridsen
Ditte Drejer
Line Søndergaard
Sara Juul Trads Olesen
Sofie Gregersen
Sofie Østergaard Nielsen
4. AGF Århus AGF Århus
Carina Bangsø Poulsen
Kristine Møller-Nielsen
Laura Schou Jensen
Lise Sinius-Clausen
Louise Kruse
Louise Stensig
Marianne Tarpgaard
Marie Landbo
Maj Bukhave
5. Team Senior FG 90 - Frederikshavn
Anna Libak Pedersen
Annika Petersen
Jamie mei-Lin Barnet
Nanna Skeltved
Sabina Frølich Andersen
Signe W. Hansen
6. Team Azura Hjerting IF - Gymnastik
Isabella Baden Osbæck
Julie Carlsen
marie Qvist Jensen
Natacha Nielsen
Signe Kirstine Kjær
Sofie Petersen
7. Team Smilla Hjerting IF - Gymnastik
Camilla Meyer-Hansen
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Anne-Sophie B. Andersen
Cathrine Bak Andersen
Josephine B. Andersen
Sarah Dybro Jensen
Signe G. Nielsen
2. Team SG Senior Silkeborg GF
Amalie Anholm
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
helene Lentz
Jasmin Badre Esfahani
Katrine Marker Madsen
Rikke Brodersen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark