Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Sjællandsmesterskab - d. 02-03-2013 - 02-03-2013

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Cassandra Thorup Henriksen
Celina Krøll Pedersen
Frederikke Lykke Kristensen
Freja Marie Jensen
Frida Knudsen
Julie Mourier Bohn Jensen
Klara Butler Simoni
Laura Kruse
Laura Memhave Scheller
Line Bristorn
Sofia Kruse
Victoria Christensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
2. Team Aura Espergærde IF
Cecilie Elise Søndergaard Jensen
Cecilie Rafn Geelmuyden
Clara H. Søjborg
Ella Skov Pedersen
EllaRosa Borchers
Fanny Hjeermitslev Olsen
Frederikke Melander
Frida Juelshøg Knudsen
Isabel Nissen
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
3. Koala SOR IF



Cecilie Buch
Cecilie Primgaard Hansen
Clara Sofie Holm Hansen
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Frederikke Algreen Nielsen
Ida Brun
Isabella Huus Niemann
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
Lærke Bruun
Malou Ingholt Gustavsen
Natasja Edske Røssel Larsen
4. Team Edelweiss Gymnastikforeningen Øbro
Astrid T. Oltzen
Chi Aja Aasborg
Eva Kobow Westh
Isabella Garde
Laura Vig
Laura Thygesen
Matilde S. Sørensen
Nikoline S. Sørensen
Pauline Gammelgaard Jørgensen
Vega Birkemose
Vilde Olsen
5. Team Saselina Farum Gymnastikforening
Caroline Lyngberg
Elise Enggaard
Emilia Hastig
Emilie Bruun
Emilie Sofie Sterup Leth
Emily Sodhi-Taylor
Julie Deleuran
Julie Heilmann
Karoline Pedersen
Lina Abou Al-Sakan
Malou Barfod
Mathilde Hjort
Megan Sodhi-Taylor
Sofie Springborg

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Emma Egeberg Pohl
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
2. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Caroline Thomsen
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
Azeema Moghal
3. Team Gemma Hillerød G & IF
Alberte Holst
Amira Kazal
Andrea Pedersen
Ida Eleonora Møller Franzen
Isabella Gjedsted Jensen
Julie Lüning
Martha Holm-Jensen
Silje Daubjerg Backmann
Josephine O´Reilly
4. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Emilie Langkjær
Emma Stub Andersen
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Line Lundsgaard
Linnea Brønnum Hansen
Olivia Jensen
Smilla Due
Vera Kaagaard
Ida Vinge Christiansen
5. Team Atria Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
JUlie Christensen
Mathilde Bacher Jensen
Melissa Brunbakke
Nora Baardsen
Pernille Pedersen
Silje Daubjerg Backmann
6. Team Køge Bugt GF Køge Bugt
Alberte Falck
Caroline Vartoft Glerup
Celine Rasmussen
Cilje Aukdal Nielsen
Emma Sofie Christiansen
Josefine Frese
Lara Wuust Moraes
Sara Lund Lyster
Sofie Nielsen
Viktoria Thunø
7. Team Norma Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sara Mathiesen
Mathilde Boe Nielsen
Milica Ytting Hansen
8. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Sophie Skaaning Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sille Bach Thune
Sophie Skotte Worm
Thea Hedbak Thelander
9. SOR Areus SOR IF
Helene Benedicte Fabrin-brasted
Ida Marie Bove Heiseslev
Mathilde Hoppe
Mette Marie Hemmingsen
Mille Hemmingsen
Sofie Lundholm Andersen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
Teresa Olesen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. SOR Luteus SOR IF
Anna Pihl Kristensen
Caroline Bøgh Hørslev
Cille Hautop Kristensen
Edith Marie Dam Kaagaard
Emma Bay
Julie Borup Olsen
Laura Amrami
Marie Thorsgaard Fogholt
Sofie Marie Strand Olsen
2. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Enemark
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Johanne Jensen
Josefine Lundgreen Kollerup
Julie Seifert
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
3. BG tweens Ballerup GF
Emilie Nejsum Madsen
Emilie Porsman
Emily Lea Sorhaindo
Eva Erenbjerg
Laura Smedegaard Hansen
Louise Juel Michelsen
Nathalie Alberg Kloth
Pernielle Østergaard Laursen
Sofie Juel Michelsen
4. Team Isis GymHelsinge
Anna Christensen
Caroline Hansen
Cecilie Lindbom Skovbjerg
Emma Elisabeth Sørensen
Freja Holm
Mathilde Bergstrøm
Paula Møller Hougaard
Sara Hunding
Sashia Lottrup
5. Team Lume Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Le Fevre Ryom
Alma Lyck Agger
Caroline Frøstrup
Clara Serup
Emily Breslau
Emma Amfelt
Louise Kræmmer
Thea Lillebæk

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Sor Junior SOR IF
Amalie Mai Kjærulf
Emma Rasmussen
Henriette Voigt Rasmussen
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Louise L. Andersen
Mathilde Jørgensen
Selma Kamuk Jensen
Anne Christine Fabrin-Brasted
2. Almandia Zeia Sorø Gymnastik Forening
Christine Klara Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Sabrina Valling Elmhoff
3. Team Young GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Felicia Jensen
Katrine Kjeldsen
Nanna Christiansen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Stine Gregersen
Victoria Bæk Chabert
4. Team 1 GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Frederikke Hjarsø
Maja Kaasgaard Jørgensen
Nicoline Nørgaard
Pauline Christiansen
Pernille Reichhardt
Simone Teigen Storinggaard
Stine Andersen
5. Team 2 GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Fie Senika Jakbosen
Frederikke Israelsen
Ina Merete Nørgaard
Johanne Bergstrand
Josephine Holgemaard Mauritzen
Mathilde Mølholm
Signe Borrevang
Sofie B. Ravn
6. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Sofia Von Mehren
Laura Kjær Sørensen
Simone Hansen
7. Team Lilja GymHelsinge
Alberte Kofoed Larsen
Anna Gille
Caroline Kjems
Caroline Toft Pagh
Josefine Backer
Julie Løwe Stenhøj Jørgensen
Matilde Nygaard
Tilde Lai Byberg
Freja Lehrmann
Nana Louise Liljehult Christensen
8. Team Nova Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Camilla Fællesskov
Cecilie Larsen Jakobsen
Celine Krogmann
Celine Nystrup - Larsen
Frederikke Jæger Hurtigkarl
Thamara Linnea
Victoria Andersen
Cecile Seifert
Claudia Schomacker Mayer
Simone Joost
9. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Freja Peulicke
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Migle Gaizutis
Nicoline Sachmann
10. TIK TIK-GYMNASTIK
Asya Ilgöy
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Solo Gymnastikforeningen Øbro
Anna Bolette Lund Nielsen
Camilla Bedholm Farcinsen
Caroline H. Nørgaard
Emilia Løie-Andersen
Josefine Trana
Kristina Eriksen
Maria Ebbesen
Nicoline Hermann Lang
2. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bethina Taarnmark
Lea Simonsen
Linea Francisca Dahlstrøm
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Sille Bach Thune
3. Team Nordik IF Føroyar
Ann-Mari Sigurheim
Bjørg Ellendersen
Bodil Hansdóttir Tausen
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Ruth Smith
Turið Nattestad
Joan Niclassen
Unn Øssursdóttir
4. Team Lyra Hillerød G & IF
Cathrine Berg Rasmussen
Frida Eggert Andreasen
Isabella Leisin Brandstrup
Katarina Bruun Veljkovic Michelsen
Tara Maskarzadeh
Trine Nordahl Skaarup
Annsofie Holme Pedersen
Danijela Turlikic

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Shia GymHelsinge
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy
Josephine Henriksen
Line Gille
Line Møller
Natasha Boje Kruse
Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen
Sigrid Liv Jacobsen
2. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Freja Grønbæk-Thorsen
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
Nathalie Thomsen
Stephanie Paulsen
3. TIK TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Louise Jørgensen
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Salli Sørensen
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
4. Team Embla Espergærde IF
Cathrine Tovborg-jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Ida Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
5. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Søjdis
Josephine Hartkopp
Line Møller
Mathilde Pichat
Mette Væde Lykkebo
Signe Booth Meyer
Maria Chabert
6. Team Snanna GF Køge Bugt
Camilla Nyborg
Christine Bagge
Henriette Lykke Nielsen
Julie Foley
Louise Westerdahl
Maria Agterved Madsen
Olivia Ashford
Rikke Pedersen
Simone Møller-Jensen
Simone Østergaard
7. Euforia SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Fabricius Eriksen
Eva Krytz Skov
Nanna Marcher
Rikke Larsen
Katrine Johansen
Klara Wanstrup
8. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Hjelm Pichat
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Zarah Højme Bonvang
Julie Hegård Krarup Jensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark