Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

1. runde Tweens-Junior-Senior - d. 03-02-2013 - 03-02-2013

Tweens

Nr. Hold Forening
1. SOR Luteus SOR IF
Anna Pihl Kristensen
Caroline Bøgh Hørslev
Cille Hautop Kristensen
Edith Marie Dam Kaagaard
Emma Bay
Julie Borup Olsen
Laura Amrami
Marie Thorsgaard Fogholt
Sofie Marie Strand Olsen
2. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Enemark
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Johanne Jensen
Josefine Lundgreen Kollerup
Julie Seifert
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Lilja GymHelsinge
Alberte Kofoed Larsen
Anna Gille
Caroline Kjems
Caroline Toft Pagh
Josefine Backer
Julie Løwe Stenhøj Jørgensen
Matilde Nygaard
Tilde Lai Byberg
Freja Lehrmann
Nana Louise Liljehult Christensen
2. Team SG junior Silkeborg GF
Alberte Krog
Amalie Holst Korthsen
Christine Bak skov nielsen
Dina Jensen
Emilie Grønning
Louise Damsgaard Jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
emma auksutat
3. Team Nova Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Camilla Fællesskov
Cecile Seifert
Cecilie Larsen Jakobsen
Celine Nystrup - Larsen
Claudia Schomacker Mayer
Thamara Linnea
Victoria Andersen
Celine Krogmann
Frederikke Jæger Hurtigkarl
Simone Joost
4. Alderslyst Junior Alderslyst GF
Emma Bremer Vejlø
Kathrine Jakobsen
Kirstine Helms
Marie B. Bødker
Mathilde Agnethe Thisgaard
Rebecca Pinstrup Mosdal
Stine Kjems Hvam
Thea Nissen Toksvig
Thu Anh Vo
Josefine Hald
Julie Hyldgaard Petersen
Katrine Korsgaard
5. TIK TIK-GYMNASTIK
Asya Ilgöy
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
6. Team Jeden Næsby IF
Clara Marie Bode
Frederikke Kamph Jensen
Kathrine Plaugborg Andersen
Luna Marseen Andersen
Maja Topp Jørgensen
Signe Windt
Sissel Thrane
Sofie Haugaard Dahl Nielsen
7. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Freja Peulicke
Ida Uhrskov-bendixen
Katrine Lund Nielsen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Migle Gaizutis
Nicoline Sachmann
8. Team Athena Munkebjerg Gymnastikforening
Frederikke Boll
Ida Bugge
Ingrid C. Nielsen
Louise Holmberg Steffen
Maja Graves Larsen
Sara Cordes
Simone Augustinus Holmlund
Sofia Sabat Hjuler
9. Almandia Zeia Sorø Gymnastik Forening
Christine Klara Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Sabrina Valling Elmhoff
10. Team Young GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Skovgaard
Felicia Jensen
Katrine Kjeldsen
Nanna Christiansen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Stine Gregersen
Victoria Bæk Chabert
11. Team 1 GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Frederikke Hjarsø
Maja Kaasgaard Jørgensen
Nicoline Nørgaard
Pauline Christiansen
Pernille Reichhardt
Simone Teigen Storinggaard
Stine Andersen
12. Team Theia DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cille Emilie Nielsen
Emma Horskjær Humphries
Josephine Nielsen
Maria Pedersen
Olivia Kjær Jensen
Rikke Bro
Sara Friis Nielsen
Sofie Kjeldgaard
13. Team 2 GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Fie Senika Jakbosen
Frederikke Israelsen
Ina Merete Nørgaard
Johanne Bergstrand
Josephine Holgemaard Mauritzen
Mathilde Mølholm
Signe Borrevang
Sofie B. Ravn
14. Team Kahla Tarup - Paarup IF
Cecilie Juul Smidt
Clara Rose Wraae Rasmussen
Emma Blomberg Elmkvist
Joan Hasan
johanne louise Christensen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Sofie Hjortborg Pedersen
Stine Muhlig
Anna Hesselhøj Garde
Cecilie Alkjærsig Knudsen
15. Team Daisy Ebberup IF
Camilla Funck
Camilla Kulavig
Christine Hørsman
Kathrine Elvstrøm
Katja Schjørring
Katrine Storm
Kia Møller Sørensen
Laura Birckner
Nanna Jørgensen
Nicoline Christine Fredensborg
16. Sor Junior SOR IF
Amalie Mai Kjærulf
Emma Rasmussen
Henriette Voigt Rasmussen
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Louise L. Andersen
Mathilde Jørgensen
Selma Kamuk Jensen
Anne Christine Fabrin-Brasted
17. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Sofia Von Mehren
Laura Kjær Sørensen
Simone Hansen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bethina Taarnmark
Lea Simonsen
Linea Francisca Dahlstrøm
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Sille Bach Thune
2. team Elvira Ebberup IF
Ellen Lindskov Naundrup-Jensen
Ida Briand Thomsen
Karina Hvid Larsen
Nanna Kristensen
Rebekka Haahr
Signe Sparre
3. Vejstrup Vejstrup Efterskole
Christine Bach Tonnesen
Cæcilie Demandt Winther
Emilie Bjerregaard Brokmose
Freja Oggesen
Laura Bech Poulsen
Signe Windahl Kofoed
Sofie Skov Bergholdt
4. Team Elara Spangsbjerg IF
Karoline Lender
Laura Juhl Madsen
Line Hougaard Andersen
Maja Lund Lauridsen
Sofie Andersen
Sofie Tuborg Jensen
Stine Møller
5. Team Nordik IF Føroyar
Ann-Mari Sigurheim
Bjørg Ellendersen
Bodil Hansdóttir Tausen
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Ruth Smith
Turið Nattestad
Joan Niclassen
Unn Øssursdóttir
6. Senior 2 FG 90 - Frederikshavn
Anna Libak Pedersen
Annika Petersen
Jamie mei-Lin Barnet
Nanna Skeltved
Signe W. Hansen
Sisse Josphine Andersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Anne-Sophie B. Andersen
Josephine B. Andersen
Sarah Dybro Jensen
Signe G. Nielsen
Sisse Larsen
2. Team Shia GymHelsinge
Alberte Kofoed Larsen
Josephine Henriksen
Line Gille
Line Møller
Natasha Boje Kruse
Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen
Sigrid Liv Jacobsen
3. Team SG senior Silkeborg GF
Amalie Anholm
Caroline Damsgaard Jensen
Christina Overgaard Andersen
helene Lentz
Jasmin Badre Esfahani
Katrine Marker Madsen
Rikke Brodersen
4. Team Snanna GF Køge Bugt
Camilla Nyborg
Christine Bagge
Henriette Lykke Nielsen
Julie Foley
Louise Westerdahl
Maria Agterved Madsen
Olivia Ashford
Rikke Pedersen
Simone Møller-Jensen
Simone Østergaard
5. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Freja Grønbæk-Thorsen
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
Stephanie Paulsen
Martha Ryom
6. DHG Senior DHG Gymnastik
Alberte Kirk Larsen
Amalie Sofie Banke
Frederikke Bertram
Isabella Illum Olsen
Maja S. Ravn
Rikke Borgstrup
Sarah Trasbo
Josefine Hierath
7. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Søjdis
Josephine Hartkopp
Line Møller
Mathilde Pichat
Mette Væde Lykkebo
Signe Booth Meyer
Maria Chabert
8. TIK TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Louise Jørgensen
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Salli Sørensen
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
9. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Hjelm Pichat
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
Julie Hegård Krarup Jensen
10. Team Aya Tarup - Paarup IF
Ida Jäger Laursen
Katrine M. Christoffersen
Line Behrendsen
Rikke Lund Nielsen
Sofie Behrendsen
Stine Pedersen
11. Team Lipa Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Annie Pinderup
Camilla Havely Willum Nielsen
Camilla toft
Caroline Ariane Wraae Rasmussen
Nicoline Bebe Rasthøj
12. Team Embla Espergærde IF
Cathrine Tovborg-jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Ida Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
13. Euforia SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Ann-Sophie Stilling
Emilie Fabricius Eriksen
Eva Krytz Skov
Katrine Johansen
Rikke Larsen
Klara Wanstrup

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark