Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
DM Æstetisk Gymnastik - d. 31-03-2012 - 31-03-2012
PigeNr. | Hold | Forening |
1. | Team Messa | Espergærde IF |
Ida Garbers Ida Schacht Josefine Lund Kollerup Karla Toldsted Karoline Ottesen Linea Truelsen Sofie Løwenstein Carstensen Sophie Valentin Wiinberg Maya Atie |
||
2. | Team Lilja | Espergærde IF |
Emilie Enemark Emilie Grønlund Emma Christine Berggren Frida Olsen Johanne Jensen Julie Sceifert Sofie Schrøder Lorentzen Steffenie Lund Sigvare Sara Mathiesen |
||
3. | Team Amelit | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Bethina Taarnmark Emilie Ekman Ida Væde Lykkebo Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen Lea Steffensen Maria Dünnweber Melchert Maria Grye Pedersen Sophie Skotte Worm Thea Hedbak Thelander Louise Flohr Rimaas Nanna Heinrichson Sille Bach Thune |
||
4. | Team Pink | Sorø Gymnastik Forening |
Helena Jensen Julie Bastholm Laura Grønholt Mathilde Jørgensen Mille Rigmor hemmingsen Olivia Jensen Smilla Due Vera Kaagaard Line Lundsgaard |
||
5. | Team Snerle | Gymnastikforeningen Øbro |
Alma Hjorth Asta Fabricius Astrid H. Møller Caroline Thomsen Eva Rahbek Halkier Frederikke Frøstrup Laura Koch Ringtved Mille Bach Hermansen Pernille B. Andersen |
||
6. | Team Lilla | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Christensen Emilie Langkjær Emma Stub Andersen Johanne Hoppe Jensen Line Lundsgaard Linnea Brønnum Hansen Nanna Flindt Sofie Skytte |
||
7. | Team Rosa | Farum Gymnastikforening |
Amalie Holst Cæcilie Esberg Emilie Rimmer Emilie Reves Carlsen Emma Egeberg Pohl Kirstine Hamborg Jensen Mathilde Boe Nielsen Mette-Marie Sørensen |
||
8. | HGI pige | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Quvang Smith Camilla Nielsen Emma Præstiin JUlie Christensen Mathilde Bacher Jensen Melissa Brunbakke Pernille Pedersen Silje Daubjerg Backmann Julie Lüning Lærke Brink Tangaa-Andersen Martha Holm-Jensen Sophie Marie Birkmose Søndergaard |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Sorø Juniorpiger | Sorø Gymnastik Forening |
Celina Svenningsen Christine Klara Rohde Cille Mogensen Emilie Bastholm Emilie Luppescu Pedersen Frida Kaae Johanne Bjørklund Josefine Jespersen Katrine Andersen Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen |
||
2. | SOR Junior | SOR IF |
Ane Levinsen Anna Olesen Astrid Thougaard Steensberg Emilie Fabricius Eriksen Emma Rasmussen Katrine Johansen Lea OReilly Wagner Hansen Nanna Marcher |
||
3. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Amanda Lund Nielsen Carin Munch Petersen Ida Uhrskov-bendixen Laura Bang Andreasen Martha Ryom Mathilde Hjort Migle Gaizutis Nicoline Sachmann Caroline Frøstrup |
||
4. | TIK Junior | TIK Gymnastik |
Asya Ilgöy Camilla Rasmussen Camilla Thøgersen Cille Jensen Emma Erangey Jessica Olsen Mie Rytter Hedelin Naja Bau Nielsen Victoria Sørensen Viktoria Visborg Thune |
||
5. | Team Nova | Espergærde IF |
Andrea Steen Rasmussen Camilla Fællesskov Cecile Seifert Celine Krogmann Celine Nystrup - Larsen Claudia Schomacker Mayer Frederikke Jæger Hurtigkarl Thamara Linnea Victoria Andersen |
||
6. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Anna Von Mehren Catrine Amalieh Lykke Wiberg Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Mie Dyring Nielsen Simone Hansen Sofia Von Mehren Nadja Kok |
||
7. | Team Ivalu | Greve Gymnastik og Trampolin |
Camilla Kolbe Jørgensen Caroline Bethina Taarnmark Emma Skram Jensen Ivy Maali Linea Francisca Dahlstrøm Maria Chabert Matilda Costigan Nadja Kok Dinah Steffensen |
||
8. | Team Fleur | Silkeborg GF |
Amalie Anholm Caroline Damsgaard Jensen Frederikke Ries Langkjær helene Lentz Jasmin Badre Esfahani Katrine Marker Madsen Lisette Møller-nielsen Rikke Brodersen Dina Jensen |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Bellatrix | Espergærde IF |
Camilla Fællesskov Camilla Kastenskov Cecilie Larsen Jakobsen Emma Engelsholm Fie Holm Agerskov Ida Marie Ringgaard Simone Joost |
||
2. | Team Rouge | Silkeborg GF |
Astrid Ladefoged egmose Christina Overgaard Andersen helene Lentz Helle Pernille Løvendahl Ringive Ida Agnete Sjøgren Maria El- Mallah Søgaard Camilla Sørensen |
||
3. | Gymnastikhøjskolen i Ollerup | Ollerup Gymnastikforening |
Anette Iversen Carina Duelund Hald Ditte Bentzen Hanne Hansen Julie Bundgaard Jensen Line Marie Kromann Madsen Maiken Kolind Kristensen Maja Lykke Christiansen Malene Graves Lauridsen Mia Emiliussen Thomsen Rikke Præstmark Lauridsen |
||
4. | Team Bianca | Greve Gymnastik og Trampolin |
Cecilie Philip Emilie Blixenkrone Norby Madsen Kira Rieland Vemmelund Line Møller Mathilde Vedel Gantzel Signe Booth Meyer Julie Blixenkrone Norby Madsen |
||
5. | Hgi Senior | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Annsofie Holme Pedersen Cathrine Berg Rasmussen Emilie Mie Pedersen Frida Eggert Andreasen Tara Maskarzadeh Trine Nordahl Skaarup |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Lipa | Tarup - Paarup IF |
Amanda Viskum Anne Vejstrup Madsen Camilla Havely Willum Nielsen Camilla toft Nicoline Bebe Rasthøj Stine Vejstrup Madsen Josefine Jæpelt |
||
2. | Team HF | IF Føroyar |
Bjørg Ellendersen Jeanni Petersen Lindis Petersen Ruth Smith Turið Nattestad Unn Øssursdóttir Elin Bærentsen |
||
3. | Team Aya | Tarup - Paarup IF |
Christina Vibeke Jensen Katrine M. Christoffersen Line Behrendsen Line Kolkjær Stæhr Signe Noack Yde Sofie Behrendsen Stine Pedersen |
||
4. | The flying Eagles | Hjerting IF - Gymnastik |
Camilla Meyer-Hansen Frederikke Laursen Julie Carlsen Julie Gadeberg Katrine Bruun Sidsel Jensen Anne Sofie Ager Freja Aaboe-kristensen |
||
5. | Team FG90 | FG 90 - Frederikshavn |
Amalie Schüsler Ann Sofie B. Andersen Cathrine B. Andersen Sarah Dybro Jensen Signe G. Nielsen Signe W. Hansen Sisse Larsen |
||
6. | Team Alfa | Farum Gymnastikforening |
Freja Willads Haack Ida Saunte Schjerning Jannie Dybdal Laursen Mathilde Pichat Mia Schacke Jeppesen Sara Holst |
||
7. | euforia | SOR IF |
Ann-Sophie Stilling Eva Krytz Skov Henriette Søs Henriksen Katrine Larsen Maria Vestergaard Hansen Rikke Larsen |
||
8. | lutea | SOR IF |
Arendse Steensberg Cecilie Johansen Christina Helen Petersen Karoline Riberholt Andersen Rikke Larsen Tanja Blom Westergren |
||
9. | TIK | TIK Gymnastik |
Agnese Adase Camilla Olsen Caroline Amalie Bødkerholm Emilie Mærsk Louise Jørgensen Nanna Olander Beck Salli Sørensen Sarah Purtoft Sofie Jørgensen |
||
10. | Team Embla | Espergærde IF |
Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Freja Grønbæk Thorsen Ida Jelager Madeline Malihini Jul Malou Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul |
||
11. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Hjelm Pichat Maria Bull Maria Prehn Michelle Iversen Nadia Bugge-Hansen Nynne Garde Zarah Højme Bonvang Julie Hegård Krarup Jensen |