Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM Æstetisk Gymnastik - d. 31-03-2012 - 31-03-2012

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Messa Espergærde IF
Ida Garbers
Ida Schacht
Josefine Lund Kollerup
Karla Toldsted
Karoline Ottesen
Linea Truelsen
Sofie Løwenstein Carstensen
Sophie Valentin Wiinberg
Maya Atie
2. Team Lilja Espergærde IF
Emilie Enemark
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Johanne Jensen
Julie Sceifert
Sofie Schrøder Lorentzen
Steffenie Lund Sigvare
Sara Mathiesen
3. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Sophie Skotte Worm
Thea Hedbak Thelander
Louise Flohr Rimaas
Nanna Heinrichson
Sille Bach Thune
4. Team Pink Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Mathilde Jørgensen
Mille Rigmor hemmingsen
Olivia Jensen
Smilla Due
Vera Kaagaard
Line Lundsgaard
5. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Caroline Thomsen
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
6. Team Lilla Sorø Gymnastik Forening
Anna Christensen
Emilie Langkjær
Emma Stub Andersen
Johanne Hoppe Jensen
Line Lundsgaard
Linnea Brønnum Hansen
Nanna Flindt
Sofie Skytte
7. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Emma Egeberg Pohl
Kirstine Hamborg Jensen
Mathilde Boe Nielsen
Mette-Marie Sørensen
8. HGI pige Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Præstiin
JUlie Christensen
Mathilde Bacher Jensen
Melissa Brunbakke
Pernille Pedersen
Silje Daubjerg Backmann
Julie Lüning
Lærke Brink Tangaa-Andersen
Martha Holm-Jensen
Sophie Marie Birkmose Søndergaard

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Sorø Juniorpiger Sorø Gymnastik Forening
Celina Svenningsen
Christine Klara Rohde
Cille Mogensen
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
2. SOR Junior SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Astrid Thougaard Steensberg
Emilie Fabricius Eriksen
Emma Rasmussen
Katrine Johansen
Lea OReilly Wagner Hansen
Nanna Marcher
3. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Carin Munch Petersen
Ida Uhrskov-bendixen
Laura Bang Andreasen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Migle Gaizutis
Nicoline Sachmann
Caroline Frøstrup
4. TIK Junior TIK-GYMNASTIK
Asya Ilgöy
Camilla Rasmussen
Camilla Thøgersen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
5. Team Nova Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Camilla Fællesskov
Cecile Seifert
Celine Krogmann
Celine Nystrup - Larsen
Claudia Schomacker Mayer
Frederikke Jæger Hurtigkarl
Thamara Linnea
Victoria Andersen
6. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Simone Hansen
Sofia Von Mehren
Nadja Kok
7. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Caroline Bethina Taarnmark
Emma Skram Jensen
Ivy Maali
Linea Francisca Dahlstrøm
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Dinah Steffensen
8. Team Fleur Silkeborg GF
Amalie Anholm
Caroline Damsgaard Jensen
Frederikke Ries Langkjær
helene Lentz
Jasmin Badre Esfahani
Katrine Marker Madsen
Lisette Møller-nielsen
Rikke Brodersen
Dina Jensen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Bellatrix Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Camilla Kastenskov
Cecilie Larsen Jakobsen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Simone Joost
2. Team Rouge Silkeborg GF
Astrid Ladefoged egmose
Christina Overgaard Andersen
helene Lentz
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Ida Agnete Sjøgren
Maria El- Mallah Søgaard
Camilla Sørensen
3. Gymnastikhøjskolen i Ollerup Ollerup Gymnastikforening
Anette Iversen
Carina Duelund Hald
Ditte Bentzen
Hanne Hansen
Julie Bundgaard Jensen
Line Marie Kromann Madsen
Maiken Kolind Kristensen
Maja Lykke Christiansen
Malene Graves Lauridsen
Mia Emiliussen Thomsen
Rikke Præstmark Lauridsen
4. Team Bianca Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilie Philip
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Kira Rieland Vemmelund
Line Møller
Mathilde Vedel Gantzel
Signe Booth Meyer
Julie Blixenkrone Norby Madsen
5. Hgi Senior Hillerød G & IF
Annsofie Holme Pedersen
Cathrine Berg Rasmussen
Emilie Mie Pedersen
Frida Eggert Andreasen
Tara Maskarzadeh
Trine Nordahl Skaarup

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Lipa Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Camilla Havely Willum Nielsen
Camilla toft
Nicoline Bebe Rasthøj
Stine Vejstrup Madsen
Josefine Jæpelt
2. Team HF IF Føroyar
Bjørg Ellendersen
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Ruth Smith
Turið Nattestad
Unn Øssursdóttir
Elin Bærentsen
3. Team Aya Tarup - Paarup IF
Christina Vibeke Jensen
Katrine M. Christoffersen
Line Behrendsen
Line Kolkjær Stæhr
Signe Noack Yde
Sofie Behrendsen
Stine Pedersen
4. The flying Eagles Hjerting IF - Gymnastik
Camilla Meyer-Hansen
Frederikke Laursen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
Anne Sofie Ager
Freja Aaboe-kristensen
5. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Ann Sofie B. Andersen
Cathrine B. Andersen
Sarah Dybro Jensen
Signe G. Nielsen
Signe W. Hansen
Sisse Larsen
6. Team Alfa Farum Gymnastikforening
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Jannie Dybdal Laursen
Mathilde Pichat
Mia Schacke Jeppesen
Sara Holst
7. euforia SOR IF
Ann-Sophie Stilling
Eva Krytz Skov
Henriette Søs Henriksen
Katrine Larsen
Maria Vestergaard Hansen
Rikke Larsen
8. lutea SOR IF
Arendse Steensberg
Cecilie Johansen
Christina Helen Petersen
Karoline Riberholt Andersen
Rikke Larsen
Tanja Blom Westergren
9. TIK TIK-GYMNASTIK
Agnese Adase
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Emilie Mærsk
Louise Jørgensen
Nanna Olander Beck
Salli Sørensen
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
10. Team Embla Espergærde IF
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Freja Grønbæk Thorsen
Ida Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
11. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Hjelm Pichat
Maria Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
Julie Hegård Krarup Jensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark