Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab - d. 17-03-2012 - 17-03-2012

Micro

Nr. Hold Forening
1. Micro grandprix Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Anne Jørgensen
Asta Tjørnelund Betzer
Frida Dubgaard
Julie Jørgensen
Maja Olesen
Maria Lyager
Matilde Ørum Madsen
Sofie Amalie Steen Pedersen
Vibe Christensen
Aleksandra Feodora Rusuberg
2. Grindsted Grindsted G & IF
Ajsa Alagic
Cirkeline Birk
Ina Galazka
Isabell Lessmann
Jasmin Hansen
Malene Havn
Sarah Thevanesan
Signe Appel
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
3. Alderslyst Alderslyst GF
Anna Reneé Refshauge
Annabella Lauritzen
Anne-Sofie Andersen
Caroline Amalie Andersen
Enja Egballe
Ida Møller Kristensen
Linda Farokhzadeh
Louella Cameron
Nova Bruun Sørensen
Tilde Holt
4. Glimmer Girls Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Annizette Skjoldhammer
Aya Nørregaard
Clara Abildgaard Holm
Ea Snerum Schouenborg
Julie Klüwer Vestergaard
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Mette Qin Harder
Monika à S Thomsen
Sara Kjær Fuglsang
Sarah Vosegaard

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Action Girls Alderslyst GF
Frederikke Michaelsen
Josefine Hald
Julie Bak
Kathrine Korsgaard
Louise Vester Pedersen
Maria Nørby Rasmussen
Mathilde Agnethe Thisgaard
Sif Kristensen
Fine Rask Dehn
2. Perle Hjerting IF - Gymnastik
Anna Frølund
Clara Ellingsgård
Frida Kloster
Kari Fitzgerald
Maria Jensen
Nadine Fronteau
Nikoline Laursen
Signe Jessen
Malu Benzon
3. Eline Hjerting IF - Gymnastik
Camilla Nymann KRISTENSEN
Caroline Riddersholm
Clara Ellingsgård
Freja Overbeck
Kristina Rud Roued
Laura Carstensen Holst
Laura Kristensen
Mie Juel Bruun
Cecilie Brun
4. Grindsted Grindsted G & IF
Ane Tornby
Anne Andersen
Cecilie Völcker
Emma Gjerlevsen
Katja Wind
Lea Vinkel
Maja Sørensen
Maria Elbæk
Mie Søgaared
Sofie Sand
5. Team Ocean Silkeborg GF
Anne-Sofie Kristensen
Caroline Grønning
Caroline Nygaard Iversen
Line Feder
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nellie Schaad Granlund
sarah Barslund petersen

6. Pigerækken Spangsbjerg IF
Julie Hornbeck Clemmensen
Julie Møhring Madsen
Katrine Larsen
Katrine Rejnhold Sørensen
Lea Fynbo Opstrup
Marie Louise Kjær Isaksen
Olivia Præst Ørsted
Saffiyah Nørgaard
Fie Østergaard Nielsen
Karoline Ø Nielsen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Pink Silkeborg GF
Amalie Filtenborg
emma auksutat
helena Steen-Jørgensen
Julie Agerbo
Julie Vittrup
Louise Jensen
Maibritt Hall
Nadia Alexanadra Jensen

2. Spangsbjerg Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Hannah Elisa Lykke
Maria Langelund Mathiasen
Mette Waldhauer
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Nadja Kostow
Sara Elisabeth Hegaard Madsen
Sara Fischer Lambertsen
3. Vorup FB Gymnastik Vorup FB Gymnastik
Bjørk Nielsen
Camilla J. Nybo
Caroline Hviid
Ida Marie M. Rasmussen
Isabella Lund Fraulo
Julie De Medici Møller
Mie Møller Friis
Mie Nielsen Fjelde
Simone Nielsen
Sofie-Amalie Sorth

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Fleur Silkeborg GF
Amalie Anholm
Caroline Damsgaard Jensen
Frederikke Ries Langkjær
helene Lentz
Jasmin Badre Esfahani
Katrine Marker Madsen
Lisette Møller-nielsen
Rikke Brodersen
Dina Jensen
2. Team Lime Silkeborg GF
Alberte Krog
Amalie Holst Korthsen
Christine Bak skov nielsen
Emilie Grønning
Julie Maria Høgsted Sørensen
Louise Damsgaard Jensen
Maggie Drachmann jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
emma auksutat
3. Alderslyst Junior Alderslyst GF
Emma Bremer
Josefine Hald
Katrine Jakobsen
Kirstine Helms
Rebecca Pinstrup Mosdal
Stine Hvam
Thea Torksvig
Thu Anh Vo

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. The Flying Eagles Hjerting IF - Gymnastik
Camilla Meyer-Hansen
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-kristensen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
2. Juliane Hjerting IF - Gymnastik
Anne Sofie Ager
Juliane Busboom
Julie Carlsen
Lise Madsen
Signe Kirstine Kjær
Sofie Petersen
3. GP senior 3 VGF Vejle Gymnastik-Forening
Ida Styrbæk Jensen
Julie Agersnap
Karoline Kok
Line Thorø
Stephanie Sloth Andersen
Thea Tornby
4. Team Rouge Silkeborg GF
Astrid Ladefoged egmose
Christina Overgaard Andersen
helene Lentz
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Ida Agnete Sjøgren
Maria El- Mallah Søgaard
Camilla Sørensen
5. Grindsted Grindsted G & IF
Josefine Mortensen
Julie Højrup
Line Thorø
Pernille Frederiksen
Stine Pedersen
Thea Tornby
Trine Raabjerg
6. Senior Spangsbjerg IF
Anne Tranberg
Karoline Lender
Maja Lund Lauridsen
Mette Bødker Nielsen
Sofie Andersen
Sofie Tuborg Jensen
7. AGF AGF Århus
Kristine Møller-Nielsen
Laura Schou Jensen
Lisbeth Askjær
Lise Sinius-Clausen
Louise Kruse
Louise Stensig
Maj Bukhave
Marianne Tarpgaard
Stine Storgaard Nielsen
Thea Gintberg
8. Alderslyst senior Alderslyst GF
Anne Mette Sørup Ryom
Freya Lyngsø
Kit Kristensen
Laura Bremer Vejlø
Nicoline Christine Felsager
Tea Engedal Kristensen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Ann Sofie B. Andersen
Cathrine B. Andersen
Sarah Dybro Jensen
Signe G. Nielsen
Signe Jørgensen
Signe W. Hansen
Sisse Larsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark