Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Sjællandsmesterskab - d. 10-03-2012 - 10-03-2012

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Celina Krøll Pedersen
Emma Louise Busk Hansen
Freja Post Nielsen
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Kruse
Laura Memhave Scheller
Line Bristorn
Sissel Lauren Frese-Wright
Stine Moesgaard Larsen
2. Kolibri SOR IF
asta jensen
cecilie buch
Freja Phil Kristensen
Ida Brun
josefine oldgård mikkelsen
Luna Øhrgaard
Luna Larsen
Lærke Vesterby
mia fournaise
Victoria Pank Laursen
3. musvit SOR IF
anika lykke hansen
emilie madsen
Frederikke Hørslev
jahanne herts
Julie Nielsen
linnea trærup
lise jenner rasmussen
louise standtke
marie heron
Sama tehera
4. Team Purple Star GymHelsinge
Adelina Ekvall
Agnete Skovsgaard
Anna Kristiansen
Anna Sophie Monberg Søstrøm
Clara Kjær Pedersen
Claudia Ilona Hansen
Jacqueline Chrillesen
Josefine Riisager
Matilde Sørup Pedersen
Selma Andersen
Sofie Bach Christensen
Victoria Bartholin
Mathilde Beck
Mikala Bjørnbak
5. hgi micro Hillerød G & IF
Amalie Iben Nordenbæk Pedersen
Amira Kazal
Andra Ioana Pintilie
Andrea Pedersen
Hannah Pharsen
Ida Eleonora Møller Franzen
Josephine O´Reilly
Karoline Brendstrup
Silke Frøkjær
Sophie Sejer Kristoffersen
Liva Agger Knudsen
6. Sorø Mikropiger Sorø Gymnastik Forening
Cecilie Larsen
Dagmar Sofie Henneberg Oxlund
Frederikke Algren
Isabella Huus Niemann
Juliane Ravn Hansen
Karoline Ingemann
Kirstine Risager
Liv Lisborg
Malou Olivia Pihl Larsen
Rosa-Marie Hemmingsen
Sofie Vinge Krogh
7. ØBRO - Micro Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Müller
Astrid Marie Henriksen
Flora Østergaard
Freya Illum
Freya T. Oltzen
Isabella Garde
Jaya H. Larsen
Nikoline Sørensen
Olivia Tukjær
Regitze Kaas Hagild
Sabina Eriksen
Vera Bachmann

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Snerle Gymnastikforeningen Øbro
Alma Hjorth
Asta Fabricius
Astrid H. Møller
Caroline Thomsen
Eva Rahbek Halkier
Frederikke Frøstrup
Laura Koch Ringtved
Mille Bach Hermansen
Pernille B. Andersen
2. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Emilie Ekman
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Sophie Skotte Worm
Thea Hedbak Thelander
Louise Flohr Rimaas
Nanna Heinrichson
Sille Bach Thune
3. Team Lilla Sorø Gymnastik Forening
Anna Christensen
Emilie Langkjær
Emma Stub Andersen
Johanne Hoppe Jensen
Line Lundsgaard
Linnea Brønnum Hansen
Nanna Flindt
Sofie Skytte
4. Team Pink Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Mathilde Jørgensen
Mille Rigmor hemmingsen
Olivia Jensen
Smilla Due
Vera Kaagaard
5. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Emma Egeberg Pohl
Kirstine Hamborg Jensen
Mathilde Boe Nielsen
Mette-Marie Sørensen
Nikita Helweg Jensen
6. HGI pige Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Præstiin
JUlie Christensen
Mathilde Bacher Jensen
Melissa Brunbakke
Pernille Pedersen
Silje Daubjerg Backmann
Julie Lüning
Lærke Brink Tangaa-Andersen
Martha Holm-Jensen
Sophie Marie Birkmose Søndergaard
7. Pigerne SOR SOR IF
Elizabeth Brun
Helene Benedicte Fabrin-brasted
Klara Christensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Louise L. Andersen
Mathilde Jespersen
Mathilde Wismann Bechgaard
Selma Kamuk Jensen
Sofie Wagner Lærkesen Holm
8. Team Messa Espergærde IF
Ida Garbers
Ida Schacht
Josefine Lund Kollerup
Karla Toldsted
Karoline Ottesen
Linea Truelsen
Sofie Løwenstein Carstensen
Sophie Valentin Wiinberg
Maya Atie
9. Team Lilja Espergærde IF
Emilie Enemark
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggren
Frida Olsen
Johanne Jensen
Julie Sceifert
Sofie Schrøder Lorentzen
Steffenie Lund Sigvare
Sara Mathiesen
10. Køge Bugt Pigerække GF Køge Bugt
Caroline Skovgaard
Celine Rasmussen
Emilie Sofie Lykke Nielsen
Emma Sofie Christiansen
Emma Strøm
Leonora Sepstrup
Sara Lund Lyster
Sofie Nielsen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Køge Bugt Små Tweens GF Køge Bugt
Benedicte Samsøe
Caroline Vartoft Glerup
Cilje Aukdal Nielsen
Josefine Frese
Lara Wuust Moraes
Mette Kristensen
Oline Due
Viktoria Brænder Karas
Diana Jacobsen
Viktoria Thunø
2. BG tweens Ballerup GF
Emilie Nejsum Madsen
Emily Lea Sorhainde
Eva Erenbjerg
Laura Smedegaard Hansen
Linnea Rosalinde Køber
Louise Juel Michelsen
Nathalie Alberg Kloth
Pernille Østergaard Laursen
Rikke Erenbjerg
Sofie Juel Michelsen
3. Team Young GF Køge Bugt
Felicia Jensen
Frederikke Marcher Larsen
Josephine Holgemaard Mauritzen
Katrine Kjeldsen
Nicole Donkild Svendsen
Sofie Krogh
Stine Gregersen
Victoria Bæk Chabert
Frederikke Israelsen
Ida Vaabengaard Jørgensen
Nanna Christiansen
4. Team Lilja GymHelsinge
Alberte Kofoed Larsen
Caroline Kjems
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy
Emilie Poulsson
Ida Nebel
Josephine Henriksen
Julie Danekilde
Tilde Lai Byberg
Nana Louise Liljehult Christensen
5. Team Isis GymHelsinge
Anna Gille
Caroline Toft Pagh
Celine Haumann Jørgensen
Emilie Caroline Kristensen
Josefine Backer
Julie Løwe Stenhøj Jørgensen
Matilde Nygaard
Nana Louise Liljehult Christensen
Anna Christensen
Katrine Kaiser

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Sorø Juniorpiger Sorø Gymnastik Forening
Christine Klara Rohde
Cille Mogensen
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Lea Kirstein Johansen
Celina Svenningsen
Kristine Klok Jørgensen
2. Team 1 GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Cecilie Birkedal
Ida Hillerup Frandsen
Julie Højris Bitzer
Nanna Clausen
Nicole Donkild Svendsen
Pernille Reichhardt
Simone Teigen Storinggaard
Stine Andersen
3. Team 2 GF Køge Bugt
Fie Senika Jakbosen
Frederikke Hjarsø
Ina Merete Nørgaard
Johanne Bergstrand
Laura Strøm
Louise Gerløv Larsen
Mathilde Mølholm
Pauline Christiansen
Simone Andersen
Nanna Schubert
Sofie Hall Jørgensen
4. SOR Junior SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Astrid Thougaard Steensberg
Emilie Fabricius Eriksen
Emma Rasmussen
Katrine Johansen
Lea OReilly Wagner Hansen
Nanna Marcher
5. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Caroline Bethina Taarnmark
Emma Skram Jensen
Linea Francisca Dahlstrøm
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Signe Booth Meyer
Dinah Steffensen
6. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Simone Hansen
Sofia Von Mehren
Nadja Kok
7. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Carin Munch Petersen
Ida Uhrskov-bendixen
Laura Bang Andreasen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Migle Gaizutis
Nicoline Sachmann
Caroline Frøstrup
8. Team Lume Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Le Fevre Ryom
Alma Lyck Agger
Andrea F. Rønne
Clara Serup
Emily Breslau
Emma Amfelt
Freja Peulicke
Hannah Pais
9. Team Nova Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Camilla Fællesskov
Cecile Seifert
Celine Krogmann
Celine Nystrup - Larsen
Claudia Schomacker Mayer
Frederikke Jæger Hurtigkarl
Thamara Linnea
Victoria Andersen
10. TIK Junior TIK-GYMNASTIK
Asya Ilgöy
Camilla Rasmussen
Camilla Thøgersen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Farum Senior Farum Gymnastikforening
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Jannie Dybdal Laursen
Mathilde Pichat
Mia Schacke Jeppesen
Sara Holst
2. Team Bianca Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilie Philip
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Kira Rieland Vemmelund
Line Møller
Mathilde Vedel Gantzel
Signe Booth Meyer
Julie Blixenkrone Norby Madsen
3. Hgi Senior Hillerød G & IF
Annsofie Holme Pedersen
Cathrine Berg Rasmussen
Emilie Mie Pedersen
Frida Eggert Andreasen
Josefine Ibsen
Trine Nordahl Skaarup
Tara Maskarzadeh
4. Bellatrix Espergærde IF
Camilla Kastenskov
Cecilie Larsen Jakobsen
Dominique V. Sørensen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Simone Joost
5. Team Shia GymHelsinge
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy
Emilie Sonne Steinmann
Line Gille
Line Møller
Natasha Boje Kruse
Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen
Sigrid Liv Jacobsen
6. Sorana SOR IF
Alvilda Steensberg
Karen Trærup
Karoline Jensen
Signe Svensson
Sofie Sørensen
Stephanie Granhøj Petersen
7. lutea SOR IF
Arendse Steensberg
Cecilie Johansen
Christina Helen Petersen
Karoline Riberholt Andersen
Rikke Larsen
Tanja Blom Westergren

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. TIK TIK-GYMNASTIK
Agnese Adase
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Emilie Mærsk
Louise Jørgensen
Nanna Olander Beck
Salli Sørensen
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
2. Team Embla Espergærde IF
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Freja Grønbæk Thorsen
Ida Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
3. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Hjelm Pichat
Maria Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
Julie Hegård Krarup Jensen
4. Euforia SOR IF
Ann-Sophie Stilling
Eva Krytz Skov
Henriette Søs Henriksen
Katrine Larsen
Lærke Kilsdal
Maria Vestergaard Hansen
Rikke Larsen
5. Team 1 GF Køge Bugt
Amalie Alsbo
Camilla Nyborg
Henriette Lykke Nielsen
Julie Foley
Nanna Juul-Olsen
Sanna Maja Merrild Olsen
Simone Møller-Jensen
Sofie Højris Bitzer
6. Team 2 GF Køge Bugt
Christine Bagge
Ditte Marie Møller Nielsen
Ida Overgård Nielsen
Josefine Lomholt
Marie Johanne Jensen
Simone Østergaard
Stina Bech Jacobsen
Therese Jersie Nielsen
7. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Emma Le Fevre Ryom
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
8. Team Solo Gymnastikforeningen Øbro
Bolette Mai
Camilla Christiansen
Caroline H. Nørgaard
Josefine Trana
Maria Ebbesen
Simone L. Nielsen
Sofie Arup

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark