Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

1. runde Junior-Senior - d. 29-01-2012 - 29-01-2012

Micro

Nr. Hold Forening
1. Musvit SOR IF
anika lykke hansen
emilie egebjerg møller nielsen
Frederikke Hørslev
jahanne herts
linnea trærup
lise jenner rasmussen
louise standtke
lærke vesterby
marie heron
Sama tehera

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Kiva Tarup - Paarup IF
Clara Marie Bode
frederikke kamph jensen
Kathrine Plaugborg Andersen
Luna Marseen Andersen
Maja Lynge Topp Jørgensen
Signe Windt
Sissel Thrane
Sofie Hjortborg Pedersen

Cecilie Krag Rasmussen
2. Team Lime Silkeborg GF
Alberte Krog
Amalie Holst Korthsen
Christine Bak skov nielsen
Emilie Grønning
Julie Maria Høgsted Sørensen
Louise Damsgaard Jensen
Maggie Drachmann jensen
Mikkeline Lykke Nielsen
emma auksutat
3. Alderslyst Junior Alderslyst GF
Emma Bremer
Josefine Hald
Katrine Jakobsen
Kirstine Helms
Rebecca Pinstrup Mosdal
Stine Hvam
Thea Torksvig
Thu Anh Vo
4. TIK Junior TIK-GYMNASTIK
Asya Ilgöy
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
Camilla Rasmussen
Camilla Thøgersen
5. Sorø Juniorpiger Sorø Gymnastik Forening
Celina Svenningsen
Christine Klara Rohde
Cille Mogensen
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Johanne Bjørklund
Josefine Jespersen
Katrine Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Palshok Tahere
6. SOR Junior SOR IF
Ane Levinsen
Anna Olesen
Astrid Thougaard Steensberg
Emilie Fabricius Eriksen
Emma Rasmussen
Katrine Johansen
Lea OReilly Wagner Hansen
7. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro

Amanda Lund Nielsen
Carin Munch Petersen
Ida Uhrskov-bendixen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Migle Gaizutis
Nicoline Sachmann
Caroline Frøstrup
8. Team Lume Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Le Fevre Ryom
Alma Lyck Agger
Andrea F. Rønne
Clara Serup
Emily Breslau
Emma Amfelt
Freja Peulicke
Hannah Pais
Thea Lillebæk
9. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Von Mehren
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
Simone Hansen
Sofia Von Mehren
Nadja Kok
10. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Caroline Bethina Taarnmark
Emma Skram Jensen
Linea Francisca Dahlstrøm
Maria Chabert
Matilda Costigan
Nadja Kok
Signe Booth Meyer
Dinah Steffensen
11. Team Fleur Silkeborg GF
Amalie Anholm
Caroline Damsgaard Jensen
Dina Jensen
Frederikke Ries Langkjær
helene Lentz
Katrine Marker Madsen
Lisette Møller-nielsen
Rikke Brodersen
Jasmin Badre Esfahani
12. Team Nova : ) Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Camilla Fællesskov
Cecile Seifert
Celine Krogmann
Celine Nystrup - Larsen
Claudia Schomacker Mayer
Frederikke Jæger Hurtigkarl
Thamara Linnea
Victoria Andersen
13. Junior Grand prix Munkebjerg Gymnastikforening
Frederikke Boll
Ida Bugge
Ingrid C. Nielsen
Jonna Sørensen
Louise Holmberg Steffen
Maja Graves Larsen
Sara Cordes
Sofia Sabat Hjuler
14. Team 1 GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Cecilie Birkedal
Ida Hillerup Frandsen
Julie Højris Bitzer
Nanna Clausen
Nicole Donkild Svendsen
Pernille Reichhardt
Simone Teigen Storinggaard
Stine Andersen
15. Team 2 GF Køge Bugt
Fie Senika Jakbosen
Frederikke Hjarsø
Ina Merete Nørgaard
Johanne Bergstrand
Laura Strøm
Louise Gerløv Larsen
Mathilde Mølholm
Pauline Christiansen
Simone Andersen
Nanna Schubert
Sofie Hall Jørgensen
16. team Daisy Ebberup IF
Camilla Funck
Camilla Kulavig
Cecilie Fro Dissing
Christine Hørsman
Emma Nathalie Michaud
Kathrine Elvstrøm
Katja Schørring
Nanna Jørgensen
17. DHG Junior DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cille Emilie Nielsen
Emma Horskjær Humphries
Maria Pedersen
Rikke Bro
Sara Friis Nielsen
Vagma Hanon
Xenia Duus

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Elvira Ebberup IF
Anne Olsson
Eline Lawaetz Olesen
Julie Storm Larsen
Karina Hvid Larsen
Lonnie Jensen
Nanna Kristensen
Kathrine Elvstrøm
2. Hgi Senior Hillerød G & IF
Annsofie Holme Pedersen
Cathrine Berg Rasmussen
Emilie Mie Pedersen
Frida Eggert Andreasen
Tara Maskarzadeh
Trine Nordahl Skaarup
Josefine Ibsen
3. Team Bianca Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilie Philip
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Kira Rieland Vemmelund
Line Møller
Mathilde Vedel Gantzel
Signe Booth Meyer
Julie Blixenkrone Norby Madsen
Julie Hegård Krarup Jensen
4. Team Bellatrix : ) Espergærde IF
Camilla Kastenskov
Cecilie Larsen Jakobsen
Dominique V. Sørensen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Simone Joost
5. Senior Grand prix Munkebjerg Gymnastikforening
Annie Pinderup
Christine Bach Tonnesen
Emilie Bjerregaard Brokmose
Ida Jäger Laursen
Julie Buch Gøbel
Mie Plaugborg Andersen
Sofie Skov Bergholdt
6. Team Shia GymHelsinge
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy
Emilie Sonne Steinmann
Line Gille
Line Møller
Natasha Boje Kruse
Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen
Sigrid Liv Jacobsen
7. Alderslyst Senior Alderslyst GF
Anne Mette Sørup Ryom
Freya Lyngsø
Kit Kristensen
Laura Bremer Vejlø
Nicoline Christine Felsager
Tea Engedal Kristensen
8. Team Rouge Silkeborg GF
Astrid Ladefoged egmose
Christina Overgaard Andersen
helene Lentz
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Ida Agnete Sjøgren
Maria El- Mallah Søgaard
Camilla Sørensen
9. Team Alfa Farum Gymnastikforening
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Jannie Dybdal Laursen
Mathilde Pichat
Mia Schacke Jeppesen
Sara Holst

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Ann Sofie B. Andersen
Cathrine B. Andersen
Sarah Dybro Jensen
Signe G. Nielsen
Signe Jørgensen
Signe W. Hansen
Sisse Larsen
2. Team Solo Gymnastikforeningen Øbro
Bolette Mai
Camilla Christiansen
Caroline H. Nørgaard
Josefine Trana
Maria Ebbesen
Sofie Arup
3. Team Vento Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Emma Le Fevre Ryom
Karen Nielsen
Katrine Lund Nielsen
Laura Gottinger
Mia Rud Rindel
4. Euforia SOR IF
Ann-Sophie Stilling
Eva Krytz Skov
Henriette Søs Henriksen
Katrine Larsen
Lærke Kilsdal
Maria Vestergaard Hansen
5. Team Embla Espergærde IF
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Freja Grønbæk Thorsen
Ida Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
6. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Hjelm Pichat
Maria Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
Julie Hegård Krarup Jensen
7. Team 1 GF Køge Bugt
Amalie Alsbo
Camilla Nyborg
Henriette Lykke Nielsen
Julie Foley
Nanna Juul-Olsen
Sanna Maja Merrild Olsen
Simone Møller-Jensen
Sofie Højris Bitzer
8. Team 2 GF Køge Bugt
Christine Bagge
Ditte Marie Møller Nielsen
Ida Overgård Nielsen
Josefine Lomholt
Marie Johanne Jensen
Simone Østergaard
Stina Bech Jacobsen
Therese Jersie Nielsen
9. TIK TIK-GYMNASTIK
Agnese Adase
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Emilie Mærsk
Louise Jørgensen
Nanna Olander Beck
Salli Sørensen
Sarah Purtoft
Sofie Jørgensen
10. Team Lipa Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Camilla Havely Willum Nielsen
Camilla toft
Nicoline Bebe Rasthøj
Stine Vejstrup Madsen
Josefine Jæpelt
11. Team Aya Tarup - Paarup IF
Christina Vibeke Jensen
Katrine M. Christoffersen
Line Behrendsen
Line Kolkjær Stæhr
Signe Noack Yde
Sofie Behrendsen
Stine Pedersen
12. Team Lova Tarup - Paarup IF
Camilla Storgaard
Malene Nielsen
Sarah Møller
Stefanie Hartmann Thomsen
Stine Pedersen
Theresa Sophie Bode
Trine Riget Jørgensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark