Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 2. runde Pige, Tweens & Junior - d. 09-04-2011 - 10-04-2011

Micro

Nr. Hold Forening
1. Micropigerne Esbjerg GF
Clara Møllegaard Jensen
Emilie Gaarde Jensen
Hannah Powney
Helena Vibe
Isabella Kristoffersen
Josefine Boel
Karen Haahr Jensen
Mathilde Hansen
Mille Rose Bækby
Tilde Jensen
Thea Risp
2. TPI - Micro Tarup - Paarup IF
Benedikte Marie Bergholdt
Camilla Schmidt Steffensen
Emilie Buhl
Freja Meldgård Bernkilde
Josefine Lyng
Julie Møller Knudsen
Katrine Schrøder Pedersen
Laura Brændekilde Schødts
Lærke Joensen
Maria Møller Langkilde
Zelina Julie Casa
3. DHG Micro DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Amalie Poulsen
Anna Hvid Bang
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Emma Schreiner
Ida Stengaard Brewer
Mathilde Riken
Signe Lundegaard
Sarah Svensson
Sofie Brehm Midskov
Vanessa Dowhan
4. Grindsted Grindsted G & IF
Amanda Poulsen
Benedicte Ulrikke Roed
Caroline Hansen
Ida Christensen
Julie Egelund Sørensen
Laura Heiselberg Gier
Maria Jørgensen
Melani Lessmann
Pil Søgaard
Silke Lundø Kristensen
Sofie Mikkelsen
Sofie Völcker
5. Ballerup GF Ballerup GF
Alma Sofie Højgaard Pedersen
Astrid Nicoline Ørsted
Emilia Chalina Jensen
Hallie Maiken Stig-kolding
Isabella Vejby Schultz
Karoline Kastberg
Laura Sousa Rodrigues
Lily-Ziyan Zhou
Milana Bakic
Noor Al-Timimi
Sascha Kürstein Jensen
Selma Walling Tornøe
Stine Erenbjerg
Stine Sophia Lolansen
6. Panter SOR IF
anika lykke hansen
emilie madsen
emilie egebjerg møller nielsen
freja wexel bertelsen
jahanne herts
leona bjørkman
linnea trærup
lise jenner rasmussen
louise standtke
olivia stoltze møller
7. leopard SOR IF
Amira Rouabah
Anna Kruse
awa diabang
Carla Mogensen
Ida Siim
Katinka Skammelsen
Maja Mølholm
sana tehera
Yasmin Diabang
Alberte Wang Holm
8. Munkebjerg Micro Grand prix Munkebjerg Gymnastikforening
Andrea Graves Larsen
Augusta Hessum Søjdis
Clara Lindensparre Geisler
Freja Krainer Hansen
Laura Lindensparre Geisler
Mathilde Bjørk Kerff Nielsen
Signe Bærholm Henriksen
Silje Marie Bisgaard Rasmussen
Tilde Holbech Sørensen
uyen mi nguyen
9. Mikropigerne Spangsbjerg IF
Aleksandra Feodora Rusuberg
Asta Tjørnelund Betzer
Emma Gaarde Nørholm
Freja Carlsen
Josephine Martinussen
Line Manich
Mathilde Montaser
Mathilde Agathon Hansen
Mette Bech-hansen
Mette-Line Wilton
Natali Marie Rusuberg
Sofie Thiim Christensen
10. Sorø Mikropiger Sorø Gymnastik Forening
Andrea Sørensen
Dagmar Oxlund
Filippa Due
Filippa Iuel Iuel
Freja Lisborg
Karoline Frederiksen
Kathrine Jørnow
Laura Christensen
Marie Kaae
Rosa-Marie Hemmingsen
11. Team Purple Star GymHelsinge
Anastasia Derrett
Anne-Marie Derrett
Ann-Sofie Bavnhøj
Caroline Halfeld
Cathrine Nørgaard Olsen
Emilie Riisager
Emma Dalum Bang
Filippa Dornreiter
Louise Hvalsøe Kjer
Mynte Sikla Saabye Nielsen
Signe Hamborg Albrechtsen
Sofie Mølkjær
Thea Henriksen
Viktoria Bøje Kruse
12. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Celina Krøll Pedersen
Freja Post Nielsen
Josefine Engen
Josefine Voglhofer
Julie Maria Østergaard
Karina Kilhof
Laura Larsen
Liana Michaelsen
Olivia Engen
Stine Moesgaard Larsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Grindsted Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Cecilie Völcker
Emma Kjeldgaard
Katja Burgdorff Wind
Lea Vinkel
Maja Egelund Sørensen
Maria Elbæk
Mie Søgaard
Sahra Wind
Sofie Sand

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Ditte Jørgensen
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Emma Egeberg Pohl
Josefine Munch-Petersen
Kirstine Hamborg Jensen
Nikita Helweg Jensen
Sara Holst
Sarah Elisabeth Blom
Thit Lynghus
2. hold 1 GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Frederikke Hjarsø
Laura Strøm
Mathilde Mølholm
Nicoline Nørgaard
Pauline Christiansen
Pernille Reichhardt
Simone Teigen Storinggaard
Stine Andersen
3. hold 2 GF Køge Bugt
Amalie Lund Jørgensen
Camille Grubbe Bagge
Fie Senika Jakbosen
Frida Phil Knudsen
Ina Merete Nørgaard
Johanne Bergstrand
Laura Johanne Jørgensen
Line Marie Jørgensen
Simone Andersen
4. Team Daisy Ebberup IF
Camilla Funck
Ellen Naundrup Jensen
Karina Hvid Larsen
Kathrine Elvstrøm
Katja Schørring
Katrine Storm
Lotte Madsen
Pauline Michaud
rebekka Haar
Signe Sparre
5. Tweens fra Tømmerup Gymnastik Forening Tømmerup G & UF
Amanda Allouche
Cecilie Asmussen
Ella Hasager
Emma Frederiksen
Emma Kaas
Josefine Juul Jørgensen
Julie Nielsen
Katharina Warrer
Kristine Tingager
Nadia Frederiksen
6. tweens Spangsbjerg IF
Amalie Juhl
Christina Terpager
Emma Jensen
Frederikke Schlünsen
Louise Meyer
Maria Toft Petersen
Mie Hansen
Nanna Bodeval
Signe Lambertsen
Sofie B Albertsen
7. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Laura Bang Andreasen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Nicoline Sachmann
8. Team Lume Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Le Fevre Ryom
Andrea F. Rønne
Ditte Olsen
Emma Amfelt
Freja Peulicke
Frida N. Andersen
Hannah Pais
Louise Kræmmer
9. Sor tweens SOR IF
Andrea Bay
Andrea Hobolt
Emma Bjerre Olsen
Emma Reinager Rasmussen
Jeanette Larsen
Line Hansen
louise pedersen
Mikala Wej Modvig
Helene Hoch Thamdrup
10. AGs Tweens Alderslyst GF
Amalie Korthsen
Helena Steen-jørgensen
Josefine Hald
Kathrine Korsgaard
Katrine Jakobsen
Katrine Louise Hald
Rebecca Pinstrup Mosdal
Thu Anh Vo
11. Greve Tweens Greve Gymnastik og Trampolin
Ivy Maali
Julie Blixenkrone Norby Madsen
Julie Smedegaard
Kira Rieland Vemmelund
Linea Francisca Dahlstrøm
Mathilde Vedel Gantzel
Nadia Østdal
Sofie Kreutz Andersen
12. GymHelsinge A GymHelsinge
Alberte Kofoed Larsen
Chanel Sofia Rahbek-Dordoy
Emilie Sonne Steinmann
Josefine Backer
Katrine K. Mathisen
Natasha Boje Kruse
Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen
Sigrid Liv Jacobsen
Josephine Henriksen
13. GymHelsinge B GymHelsinge
Anna Gille
Caroline Kjems
Celine Haumann Jørgensen
Emilie Poulsson
Josephine Henriksen
Nana Louise Liljehult Christensen
Tilde Lai Byberg
14. Tweens SG Silkeborg GF
Dina Jensen
Emilie Grønning
Johanne Duus Petersen
Julie Maria Høgsted Sørensen
Louise Damsgaard Jensen
Marie Froberg
Mikkeline Lykke Nielsen
Nadia Marquard
Nadia Alexanadra Jensen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. TIK TIK-GYMNASTIK
Carin Munch Petersen
Cille Jensen
Kristine Kvist Johansen
Louise Busk Nielsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
Asya Ilgöy
Jessica Olsen
Julie Marker Hansen
Melanie Michelsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark