Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM Æstetisk Gymnastik - d. 15-05-2011 - 15-05-2011

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Mesa Espergærde IF
Ida Garbers
Ida Schacht
Josefine Lund Kollerup
Karla Toldsted
Karoline Ottesen
Linea Truelsen
Sofie Løwenstein Carstensen
Sophie Valentin Wiinberg
Julie Simoni
Maya Atie
2. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Amalieh Wiberg
Anna Von Mehren
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Nadja Kok
Simone Hansen
Sofia Von Mehren
Caroline Bethina Taarnmark
3. Team Nova Espergærde IF
Andrea Steen Rasmussen
Cecile Seifert
Celine Krogmann
Celine Nystrup - Larsen
Claudia Schomacker Mayer
Freja Guldbæk Pedersen
Thamara Linnea
Victoria Andersen
Frederikke Jæger Hurtigkarl
4. Team Kiwi Sorø Gymnastik Forening
Christine Rohde
Helena Jensen
Johanne Bjørklund
Laura Grønholt
Mathilde Jørgensen
Olivia Jensen
Smilla Due

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Peach Sorø Gymnastik Forening
Celina Svenningsen
Cille Mogensen
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Frida Kaae
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Katrine Stub Andersen
2. Team Auga Gymnastikforeningen Øbro
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Emily Breslau
Ida Uhrskov-bendixen
Laura Bang Andreasen
Martha Ryom
Mathilde Hjort
Nicoline Sachmann
3. Team Bellatrix Espergærde IF
Astrid Heisterberg
Camilla Fællesskov
Camilla Kastenskov
Cecilie Larsen Jakobsen
Dominique V. Sørensen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Marie Ringgaard
Simone Joost
4. Esbjerg Gf Esbjerg GF
Anne G. Tranberg
Cæcilie Winther
Karoline Lender
Laura Madsen
Line Andersen
Maja Lauridsen
Sofie Tuborg
Stine Møller
5. Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Julie Blixenkrone Norby Madsen
Julie Smedegaard
Kira Rieland Vemmelund
Linea Francisca Dahlstrøm
Mathilde Vedel Gantzel
Nadia Østdal
6. sor Junior SOR IF
Ane Sandal Levinsen
Anna Olesen
Astrid Thougaard Steensberg
Emilie Fabricius Eriksen
Katrine Johansen
Klara Wanstrup
Lea OReilly Wagner Hansen
Nanna Marcher

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. HGI Hillerød Hillerød G & IF
Annsofie Holme Pedersen
Cathrine Berg Rasmussen
Emilie Mie Pedersen
Josefine Ibsen
Tessa Mia Jakobsen
Trine Nordahl Skaarup

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aya Tarup - Paarup IF
Camilla Louise Larsen
Christina Vibeke Jensen
Katrine Møller Christoffersen
Line Behrendsen
Signe Noack Yde
Stine Pedersen
Sofie Behrendsen
2. Team Silencio Greve Gymnastik og Trampolin
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emilie Møltoft Jensen
Josephine Vedel Petersen
Kathrine Staack
Kirstine Sørensen
Maria Knutzen
Nanna Ricks
3. Team Lyra Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Julie Hejberg Carlsen
Laura Bonde Pedersen
Malou Malihini Jul
Michelle Hammelev Iversen
Rikke Lomholt Rasmussen
Tine Nyholm
4. lutea SOR IF
Alvilda Steensberg
Ann-Sophie Stilling
Cecilie Johansen
Eva Krytz Skov
Karoline Riberholt Andersen
Rikke Jung Larsen
Tanja Blom Westergren
5. euforia SOR IF
Henriette Søs Henriksen
Katrine Larsen
Lærke Kilsdal
Maria Hansen
Sarah Sekunda
Signe Svensson
Sofie Sørensen
6. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Julie Hegård Krarup Jensen
Maria Bull
Maria Prehn
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Sofie Hovdreng Bull
Zarah Højme Bonvang
Jeanette Kæmner Christensen
7. Gymnastikhøjskolen i Ollerup 1 Ollerup Gymnastikforening
Astrid Anina Moses-Jacobsen
Cecilie Rie Pedersen
Dorthe Kok Jepsen
Karen Munk Ebbesen
Karina Christensen
Maja Refshauge Kristiansen
Maria Bjerg
Simone Bonde Nielsen
Stine Hviid Madsen
8. Gymnastikhøjskolen i Ollerup 2 Ollerup Gymnastikforening
Charlotte Johnsen Høj
Ditte Skadhede Therkildsen
Louise Christensen
Louise Sørensen Bakke
Maiken Egknud
Mathilde Meldgård
Sandra Christiansen
Sigrid Krüger Aas Andersen
Trine Tamberg
9. Team Embla Espergærde IF
Cathrine Tovborg-jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Luna Kyhl
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
Sandra Helene Hansen
10. Team Alfa Farum Gymnastikforening
Anna Sundby
Caroline Pichat
Ida Saunte Schjerning
Jannie Dybdal Laursen
Simone Valentin Østergaard
Victoria Bjerregaard Fagerholt
Julie Katrine Skakon
11. TIK TIK-GYMNASTIK
Anika Balkenende
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Emilie Mærsk
Louise Jørgensen
Salli Sørensen
Sofie Jørgensen
12. Team Lova Tarup - Paarup IF
Charlotte Langer Søndergaard
Line Kolkjær Stæhr
Rikke Lund Nielsen
Sofie Behrendsen
Theresa Sophie Bode
Trine Riget Jørgensen
13. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Ann Sofie B. Andersen
Camila Marzban
Cathrine B. Andersen
Josephine B. Andersen
Natasja Jørgensen
Sarah Dybro Jensen
Sisse Larsen

Dommere

Navn
Boline Kristine Skjødt
Laura Bonde Pedersen
Sisse Vang
Tine Bull
Tine Bull

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark