Deltagerliste for Grand Prix-Rytme
Regionskonkurrence Sjælland - d. 12-03-2011 - 12-03-2011
MicroNr. | Hold | Forening |
1. | Ballerup GF | Ballerup GF |
Alma Sofie Højgaard Pedersen Astrid Nicoline Ørsted Emilia Chalina Jensen Hallie Maiken Stig-kolding Isabella Vejby Schultz Karoline Kastberg Laura Sousa Rodrigues Lily-Ziyan Zhou Milana Bakic Noor Al-Timimi Sascha Kürstein Jensen Selma Walling Tornøe Stine Erenbjerg Stine Sophia Lolansen |
||
2. | Panter | SOR IF |
anika lykke hansen emilie madsen emilie egebjerg møller nielsen freja wexel bertelsen jahanne herts leona bjørkman linnea trærup lise jenner rasmussen louise standtke olivia stoltze møller |
||
3. | leopard | SOR IF |
Alberte Wang Holm Amira Rouabah Anna Kruse awa diabang Carla Mogensen Ester Bové Eiler Ida Siim Katinka Skammelsen Maja Mølholm sana tehera Yasmin Diabang |
||
4. | køge micro | GF Køge Bugt |
Alfrida Marker Amalie Møller Nielsen Anna Maria Cerqueria Caroline Gøttrup Bagge Celine Ploug Wagner Freja Mikkelsen Ida Marie Deleuran Næsager Julianna Jensen Kaya Elisabeth Köcher Maja Nattestad Maja Skaffe Larsen Olga Beck Sara Juul Raklev Selma Wegener Agerholm |
||
5. | Sorø Mikropiger | Sorø Gymnastik Forening |
Andrea Sørensen Dagmar Oxlund Filippa Due Filippa Iuel Iuel Freja Lisborg Karoline Frederiksen Kathrine Jørnow Laura Christensen Marie Kaae Rosa-Marie Hemmingsen |
||
6. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Celina Krøll Pedersen Freja Post Nielsen Josefine Engen Josefine Voglhofer Julie Maria Østergaard Karina Kilhof Laura Larsen Liana Michaelsen Olivia Engen Stine Moesgaard Larsen |
||
7. | Team Purple Star | GymHelsinge |
Anastasia Derrett Anne-Marie Derrett Ann-Sofie Bavnhøj Caroline Halfeld Cathrine Nørgaard Olsen Emilie Riisager Emma Dalum Bang Filippa Dornreiter Louise Hvalsøe Kjer Mynte Sikla Saabye Nielsen Signe Hamborg Albrechtsen Sofie Mølkjær Thea Henriksen Viktoria Bøje Kruse |
Pige
Nr. | Hold | Forening |
1. | Hillerød GI Pige 2 | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Anna Quvang Smith Camilla Nielsen Caroline Jørgensen Frida Eggert Andreasen JUlie Christensen Pernille Pedersen Simone Grøndahl Tara Maskarzadeh Mathilde Bacher Jensen Silje Daubjerg Backmann |
||
2. | Team Kiwi | Sorø Gymnastik Forening |
Christine Rohde Emilie Luppescu Pedersen Emma Stub Andersen Helena Jensen Johanne Bjørklund Laura Grønholt Mathilde Jørgensen Mille Hemmingsen Olivia Jensen Smilla Due |
||
3. | Team Peach | Sorø Gymnastik Forening |
Celina Svenningsen Cille Mogensen Emilie Bastholm Frida Kaae Kristine Klok Jørgensen Lea Kirstein Johansen Mette Hemmingsen Sophia Kaiser Laura Hansen |
||
4. | Team Lime | Sorø Gymnastik Forening |
Anna Christensen Emilie Langkjær Emilie Stubtoft Josefine Jespersen Line Lundsgaard Nanna Flindt Pernille Fløe Frederiksen Vera Kaagaard |
||
5. | SOR Piger | SOR IF |
Anne Christine Fabrin-brasted Elizabeth Brun Helene Benedicte Fabrin-brasted Klara Christensen Kristine Mandrup Mathilde Wismann Bechgaard Selma Kamuk Jensen Sofie Wagner Lærkesen Holm Teresa Olesen |
||
6. | SOR Piger | SOR IF |
Anne Christine Fabrin-brasted Elizabeth Brun Helene Benedicte Fabrin-brasted Klara Christensen Kristine Mandrup Lilli O´reilly Wagner Hansen Mathilde Wismann Bechgaard Selma Kamuk Jensen Sofie Wagner Lærkesen Holm Teresa Olesen |
||
7. | Team Mesa | Espergærde IF |
Ida Garbers Ida Schacht Josefine Lund Kollerup Karla Toldsted Karoline Ottesen Linea Truelsen Sofie Løwenstein Carstensen Sophie Valentin Wiinberg Julie Simoni Maya Atie |
||
8. | Team Luna | Greve Gymnastik og Trampolin |
Amalieh Wiberg Anna Von Mehren Dinah Steffensen Emilie Lundø Christensen Emma Weiss Nadja Kok Simone Hansen Sofia Von Mehren Caroline Bethina Taarnmark |
||
9. | Team Nova | Espergærde IF |
Andrea Steen Rasmussen Cecile Seifert Celine Krogmann Celine Nystrup - Larsen Claudia Schomacker Mayer Freja Guldbæk Pedersen Thamara Linnea Victoria Andersen Frederikke Jæger Hurtigkarl |
||
10. | GF Køge Bugt | GF Køge Bugt |
Emma Strøm Felicia Jensen Katrine Kjeldsen Leonora Sepstrup Nicole Donkild Svendsen Sofie Krogh Sofie Nielsen Stine Gregersen Trine Grage Victoria Bæk Chabert Frederikke Israelsen Ida Vaabengaard Jørgensen Nicola Hjarsø Signe Bergqvist |
Tweens
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Rosa | Farum Gymnastikforening |
Ditte Jørgensen Emilie Rimmer Emilie Reves Carlsen Emma Egeberg Pohl Josefine Tvermoes Meineche Kirstine Hamborg Jensen Nikita Helweg Jensen Sara Holst Sarah Elisabeth Blom Thit Lynghus Josefine Munch-Petersen |
||
2. | hold 1 | GF Køge Bugt |
Ann Katrine Vesterbæk Hansen Frederikke Hjarsø Laura Strøm Mathilde Mølholm Nicoline Nørgaard Pauline Christiansen Pernille Reichhardt Simone Teigen Storinggaard Stine Andersen |
||
3. | hold 2 | GF Køge Bugt |
Amalie Lund Jørgensen Camille Grubbe Bagge Fie Senika Jakbosen Frida Phil Knudsen Ina Merete Nørgaard Johanne Bergstrand Laura Johanne Jørgensen Line Marie Jørgensen Simone Andersen |
||
4. | Haslev TT | Haslev Trampolin og Turngymnaster (TT) |
Ida-marie Larsen Kristine Bro Stenbek Louise B. Hansen Maria Grønhøj Maria M. Schunk Maria Skytt Olsen Michelle Dahrup Natascha Sofie Westermann Simone Kiær Jensen |
||
5. | Tweens fra Tømmerup Gymnastik Forening | Tømmerup G & UF |
Amanda Allouche Cecilie Asmussen Ella Hasager Emma Frederiksen Emma Kaas Josefine Juul Jørgensen Julie Nielsen Katharina Warrer Kristine Tingager Nadia Frederiksen |
||
6. | Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Ivy Maali Julie Blixenkrone Norby Madsen Julie Smedegaard Kira Rieland Vemmelund Linea Francisca Dahlstrøm Mathilde Vedel Gantzel Nadia Østdal Sofie Kreutz Andersen |
||
7. | SOR Tweens | SOR IF |
Andrea Bay Andrea Hobolt Emma Bay Emma Bjerre Olsen Jeanette Larsen Line Hansen louise pedersen Mikala Wej Modvig Helene Hoch Thamdrup |
||
8. | Team Auga | Gymnastikforeningen Øbro |
Amanda Lund Nielsen Caroline Frøstrup Emily Breslau Ida Uhrskov-bendixen Laura Bang Andreasen Martha Ryom Mathilde Hjort Nicoline Sachmann |
||
9. | Team Lume | Gymnastikforeningen Øbro |
Agnes Le Fevre Ryom Andrea F. Rønne Ditte Olsen Emma Amfelt Freja Peulicke Frida N. Andersen Hannah Pais Louise Kræmmer |
||
10. | GymHelsinge A | GymHelsinge |
Alberte Kofoed Larsen Chanel Sofia Rahbek-Dordoy Emilie Sonne Steinmann Josefine Backer Katrine K. Mathisen Natasha Boje Kruse Rikke Løwe Stenhøj Jørgensen Sigrid Liv Jacobsen Josephine Henriksen |
||
11. | GymHelsinge B | GymHelsinge |
Alberte Kofoed Larsen Anna Gille Caroline Kjems Caroline Toft Pagh Cecilie Gjerlev Celine Haumann Jørgensen Emilie Poulsson Nana Louise Liljehult Christensen Sara Melkjorsen Tilde Lai Byberg |
Junior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Imani | Greve Gymnastik og Trampolin |
Caroline Maxine Mihalcea Josephine Hartkopp Karen Olsen Mette Væde Lykkebo Mie Basballe Jensen Nathalie Tjørnelund Signe Booth Meyer Sofie Lassen Tanja Kok Charlotte Agerlin Rasmussen |
||
2. | TIK | TIK Gymnastik |
Carin Munch Petersen Cille Jensen Julie Marker Hansen Louise Busk Nielsen Mie Rytter Hedelin Naja Bau Nielsen Victoria Sørensen Viktoria Visborg Thune Asya Ilgöy Jessica Olsen Kristine Kvist Johansen Melanie Michelsen |
||
3. | SOR junior | SOR IF |
Ane Sandal Levinsen Anna Olesen Astrid Thougaard Steensberg Emilie Fabricius Eriksen Katrine Johansen Klara Wanstrup Lea OReilly Wagner Hansen Nanna Marcher |
||
4. | hold 1 | GF Køge Bugt |
Caroline Brix Cecilie Birkedal Christina Foged Ida Hillerup Frandsen Julie Højris Bitzer Maria Agertved Madsen Olivia Ashford Pernille Rask Melsen Rikke Pedersen |
||
5. | hold 2 | GF Køge Bugt |
Clara Helena Fuglsang Emilie Gauger Frederikke Jakobsen Frida Lucia Fulsang Laura Gliese Line Kaasgaard Jørgensen Louise Westerdahl Marie Johanne Jensen Nanna Clausen |
||
6. | Team Bellatrix | Espergærde IF |
Astrid Heisterberg Camilla Fællesskov Camilla Kastenskov Cecilie Larsen Jakobsen Dominique V. Sørensen Emma Engelsholm Fie Holm Agerskov Ida Marie Ringgaard Simone Joost |
Senior Fri
Nr. | Hold | Forening |
1. | Team Alfa | Farum Gymnastikforening |
Anna Sundby Caroline Pichat Ida Saunte Schjerning Jannie Dybdal Laursen Julie Katrine Skakon Simone Valentin Østergaard Victoria Bjerregaard Fagerholt Mathilde Pichat |
||
2. | Team Silencio | Greve Gymnastik og Trampolin |
Emilie Blixenkrone Norby Madsen Emilie Møltoft Jensen Josephine Vedel Petersen Kathrine Staack Kirstine Sørensen Maria Knutzen Nanna Ricks |
||
3. | Hillerød GI Senior 3 | HGI Gymnastik og Trampolin (Hillerød) |
Annsofie Holme Pedersen Emilie Mie Pedersen Josefine Ibsen Malene Birch Carlsen Tessa Mia Jakobsen Trine Nordahl Skaarup |
Senior
Nr. | Hold | Forening |
1. | Senior-hold | Gymnastikforeningen Øbro |
Anna Bolette Lund Nielsen Bolette Mai Camilla Christiansen Camilla Søjdis Caroline H. Nørgaard Josefine Trana Maria Ebbesen Simone L. Nielsen Sofie Arup |
||
2. | TIK | TIK Gymnastik |
Anika Balkenende Camilla Olsen Caroline Amalie Bødkerholm Emilie Mærsk Louise Jørgensen Salli Sørensen Sofie Jørgensen |
||
3. | Lutea | SOR IF |
Alvilda Stensberg Ann-Sophie Stilling Cecilie Johansen Eva Krytz Skov Karoline Riberholt Andersen Rikke Jung Larsen Tanja Blom Westergren |
||
4. | euforia | SOR IF |
Henriette Søs Henriksen Katrine Larsen Lærke Kilsdal Maria Hansen Sarah Sekunda Signe Svensson Sofie Sørensen |
||
5. | Team Greve | Greve Gymnastik og Trampolin |
Jeanette Kæmner Christensen Julie Hegård Krarup Jensen Maria Bull Maria Prehn Nadia Bugge-Hansen Sofie Hovdreng Bull Zarah Højme Bonvang |
||
6. | Team Embla | Espergærde IF |
Cathrine Tovborg-jensen Celine Montell Emilie Ulrikke Christensen Luna Kyhl Madeline Malihini Jul Mille Kathrine Malihini Jul Sandra Helene Hansen |
||
7. | Team Lyra | Espergærde IF |
Boline Kristine Skjødt Julie Hejberg Carlsen Laura Bonde Pedersen Malou Malihini Jul Michelle Hammelev Iversen Rikke Lomholt Rasmussen Tine Nyholm |
||
8. | hold 1 | GF Køge Bugt |
Cecilie Gerløv Larsen Christine Bagge Henriette Lykke Nielsen Mie Olsen Nanna Juul-Olsen Simone Møller-Jensen Sisse Pedersen |
||
9. | hold 2 | GF Køge Bugt |
Amalie Alsbo Camilla Mertz Camilla Nyborg Josefine Klint Simone Østergaard Sofie Kofoed Therese Jersie Nielsen |
Navn |
Annette Kræmmer |
Annette Kræmmer |
Annette Kræmmer |
Annette Kræmmer |
Annette Kræmmer |
Birgitte Ryom |
Birgitte Ryom |
Birgitte Ryom |
Birgitte Ryom |
Birgitte Ryom |
Boline Kristine Skjødt |
Boline Kristine Skjødt |
Emma Hjernø/Louise Berg Ebbesen |
Emma Hjernø/Louise Berg Ebbesen |
Hanne Jensen |
Hanne Jensen |
Helle Storm |
Helle Storm |
inge, kirsten |
Janne Jelstad |
Janne Jelstad |
Janne Jelstad |
Julie Søndergaard |
Julie Søndergaard |
Laura Bonde Pedersen |
Laura Bonde Pedersen |
Pil Christiane Lindekron |
Prøvedommer Boline Skjødt |
Prøvedommer Boline Skjødt |
Prøvedommer Laura B. Pedersen |
Prøvedommer Laurs B. Pedersen |
rita, randi, |
Sisse Vang |
Sisse Vang |