Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Regionsmesterskaber Jylland - d. 21-03-2010 - 21-03-2010

Micro

Nr. Hold Forening
1. Spangsbjerg IF Micro Spangsbjerg IF
Emilie Jørgensen
Emma Gaarde Nørholm
Josephine Martinussen
Laura Løjborg Andersen
Maria Jørgensen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Bech-Hansen
Sofia Ouarit
Sofie Thiim Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
Emma Barrett Eriksen
Hanna Schou Kirkeby
Mathilde Skou Hansen
2. Micro - Hjerting IF Hjerting IF - Gymnastik
Amalie Langmach
Caroline Frølund
Clara aabo-Jessen
Emilie Elgaard
Emma Hansen
Grace Fitzgerald
Josefie Elgaard
Katarina Ida Christensen
Michelle Fronteau
Nanna Hornbeck-Lund
Sofia Lorenzo Aa
3. Grindsted micro grand prix Grindsted G & IF
Caroline Bjerring Rasmussen
Katrine Bang nielsen
Louise Sørensen
Matilde Kongshaug
Melani lessmann
Pil Søgaard
Sarah Meyer
Sofie Völcker
Sophie appel
Stine Andersen
4. Alderslyst Alderslyst GF
Anna Kristine Bredal
Cecilie Amstrup
Ingeborg Klint
Julie Hvam
Kira Hunosøe
Lærke Korsgaard Christensen
Maria Hedegaard
Rebecca Rasmussen
Thea Bæhrenz
Venus-Kristine Bjerring

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Pigerækken Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Cecilie Völcker
Emilie Møberg
Josefine Bremer
Julie Søgaard Mogensen
Lea Vinkel
Maria Elbæk
Mie Søgaard
Sahra Wind
2. action girls pige Alderslyst GF
Aliki Fergadis
Cathrine Tulstrup Johansen
Christine Skov Nielsen
Julie Andersen
Julie Vogt Rasmussen
Kirstine Helms
stine Hvam
Thea Torksvig
Annesofie Madsen
Rikke Koustrup
3. Pigerækken Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Maria Langelund Mathiasen
Mette Waldhauer
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Nadja Kostow
Rikke Skytte Hansen
Sara Fischer Lambertsen
Kristina Nauheimer
Lina Hørup
Nanna Grinderslev Ulrik
4. Pigerækken Esbjerg GF
Cornelia Islin
Josefine Stausholm
Karoline Jensen
Karoline Lender
Kristine Wehner
Maja Andersen
Sofie Tuborg
Stine Selvejer
Caroline Kristensen
Mathilde Jensen
Stine Sørensen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. tweens Spangsbjerg IF
Amalie Juhl
Christina Terpager
Emma Jensen
Frederikke Schlünsen
Louise Meyer
Mie Hansen
Signe Lambertsen
Sofie B Albertsen
2. Tweens Silkeborg GF
Camilla Dencker Baarsgaard
Caroline Damsgaard Jensen
Frederikke Ries Langkjær
Julie Juul Vittrup
Katrine Marker Madsen
Lisette Møller-Nielsen
Mia Lingegård Nielsen
Sandra Mia Frankø roe
Nanna Hoffmann Grøndal
3. action girls tweens Alderslyst GF
Amalie Korthsen
Emma Auksutat
Emma Bremer
Helena Steen-Jørgensen
Katrine Jakobsen
Rebecca Pinstrup Mosdal
Rikke Koustrup
Thu Anh vo
Kathrine Nauerby
4. Tweens grøn - Hjerting IF Hjerting IF - Gymnastik
Anni Smedegård
Camilla Graugaard-Mathiasen
Clara Ellingsgård
Laura Bannerholt
Nanna Dalkjær-Rasmussen
Natacha Nielsen
Signe Husum
Sofie Petersen
STine Munk-larsen
5. Tweens Blå - Hjerting IF Hjerting IF - Gymnastik
Anne Sofie Ager
Camilla Meyer-Hansen
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-Kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
6. Team Balle Alderslyst GF
Alexandra Osk Eyglóardóttir
Cecilia Nørgaard
Freya Lyngsø
Helene Lentz
Laura Bremer Vejlø
Nana Møldrup Okkels
Nanna Robsøe Mikkelsen
Nanna Tarpgaard Olsen
Tea Engedal Kristensen
Nicoline Christine Felsager
7. Vorup FB Gymnastik Junior Piger Vorup FB Gymnastik
Bjørk Nielsen
Camilla J. Nybo
Caroline Hviid
Emma Bach Sørensen
Ida Marie M. Rasmussen
Isabella Lund Fraulo
Karoline Fodgaard
Katja Mikkelsen
Katrine Mitzi Koustrup
Margrethe Myklebust
Michell Vesterløkke
Michelle Dahl Linde
Mie Møller Friis
Mie Nielsen Fjelde
Simone Vinther

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Junior Grand Prix Grindsted G & IF
Ditte Tornby
Julie Højrup
Kristina Østergaard
Mia Søgaard Madsen
Nanna Linding Ottosen
Stine Kaus
Stine Pedersen
Thea Tornby
Annemette Rosendahl
Josefine Prip Mortensen
Julie Franck
Louise Hede Jensen
Trine Raabjerg Christensen
2. FG90 junior FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Frederikke Jørgensen
Josephine Andersen
Julie Jørgensen
Marie Louise Simon
Sara G. Nielsen
Signe Hansen
Sisse Larsen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. senior 3 Esbjerg GF
Cæcilie Winther
Katrine Top Jensen
Laura Madsen
Maja Lauridsen
Sofie Tuborg
Stine Møller
Amalie Bruun
Anne G. Tranberg
Line Andersen
2. SIF 3 Spangsbjerg IF
Anne Bonde
Julie Jensen
Maria Toft Petersen
Nanna Bodeval
Signe Christensen
Sofie Andersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. senior Silkeborg GF
Camilla Sørensen
Ida Agnete Sjøgren
Maria Stahmer Humlum
Marlene Maagaard
Pia Ilvig
Simone Renee Sørensen
Stine Niemann Jensen
Marie Meldgaard Jensen
Tine Kjær Andreasen
2. senior Esbjerg GF
Andrea Jessen Vang
Anne Sofie Nielsen
Cecilie Lund Jeremiassen
Henriette Jensen
Louise Brinch Gråbæk
Mette Bødker Nielsen
Nanna Hounisen
3. FG90 Senior FG 90 - Frederikshavn
Anne-Sophie B. Andersen
Camilla Marzban
Cathrine B. Andersen
Lise Olesen
Mia Larsen
Rikke Olesen
Sarah N. Poulsen
Signe G. Nielsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark