Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Regionsmesterskaber Sjælland - d. 13-03-2010 - 13-03-2010

Micro

Nr. Hold Forening
1. Elera Espergærde IF
Camille Schacht
Carla Vinter
Caroline Kastenskov
Dicte Norrman
emilie schrøder
Emma Norrman
Filippa Rouse
Jacqueline Mayer
Signe Steenfeldt
Sille Schrøder
Sofia Gorrissen
2. Hold Måne SOR IF
Amira Rouabah
andrea huus baslev
anna kruse
Anne-sofie jensen
Carla Skovgaard
ester Bové Eiler
gyda pettersen
Johanna Beckgaard
Katinka Skammelsen
Line Petersen
maja mølholm
Yasmin Diabang
3. HOLD SOL SOR IF
alberte nielsen
Alberte wang holm
Carla mogensen
Ellen Maagård Bjaldby
Ida siim
Karoline Mandrup
Lærke ege sørensen
Maria fogholt
Martha perry
Oline Pettersen
olivia husen
sofie oldgaard mikkelsen
4. Micro Gymnastikforeningen Øbro
Aida Mohaghegh
Amalie Amfelt
Anna Gottinger
Caroline Thomsen
Clara Ryberg
Emilie Holst Lange
Emily Noack
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Nora Kolsted-Skovby
Simone Iversen
5. Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Daniella Duedahl Knudsen
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Karoline Barrett
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Mette Gerløv Larsen
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Sophia Thygsen
Anna Emilie Revald
Natasja Wendelboe
6. Balerup Micro Ballerup GF
Elisabeth Visborg Thune
Hallie Maiken Stig-Kolding
Helena Bentien
Isabella Theodoridou Lundsgaard
Maja Sarah Kimchi
Marie Nejsum Madsen
Natasja Bergsbo Nielsen
Salli Dyhr Lauritzen
Sascha Kürstein Jensen
Simone Højlund Schjertzer
Siv Astrid Christensen
Sofie Elisabeth Holm Andersen
Stine Erenbjerg

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Ballerup Piger Ballerup GF
Emily Lea Sorhainde
Eva Erenbjerg
Frederikke Hovgesen
Linnea Rosalinde Køber
Louise Juel Michelsen
Mie Rytter Hedelin
Mille Bak Mikkelsen
Pernille Østergaard Laursen
Viktoria Visborg Thune
Kristine Kvist Johansen
2. Sorø Pigerne Sorø Gymnastik Forening
Christine Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Josefine Jespersen
Josefine Jørgensen
Katrine Stub Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Tamara Ivanovic
3. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Amalieh Wiberg
Anna von Mehren
Caroline Bethina Taarnmark
Claudia Krøll Pedersen
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Karoline Jæger Moos
Linea Francisca Dahlstrøm
Nadja Kok
Sofia von Mehren
4. SOR Grand Prix Piger SOR IF
Anne Christine Fabrin-Brasted
Cille Mogensen
Emma Reinager Rasmussen
Johanne Bjørklund
Katrine Grønholt hansen
Line Hansen
Linea Madeline Grøndal
Mikala Wej Modvig
5. Pigerne Tømmerup G & UF
Andrea Nystrup
Cecilie Nielsen
Emilie Christensen
Emma Frederiksen
Emma Grue Kaas
Laura Bengtson
Laura Holm Junge
Mathilde Navntoft
Nadia Frederiksen
Sille Andersen
6. Pigerække Gymnastikforeningen Øbro
Agnes le Fevre Ryom
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Constance Christiansen
Ditte Olsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-Bendixen
Mathilde Hjort
Emma Amfelt
7. Hold Lilla GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Caroline Holm Mattesen
Emma Kring Jespersen
Katrine Kjeldsen
Marie-Louise Lysholm Jønsson
nicoline nørgaard
simone teigen storinggaard
sofie Krogh
Victoria Bæk Chabert
8. Hold sort GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
fie senika jakbosen
Johanne Bergstrand
Laura Johanne Jørgensen
Line Marie Jørgensen
Maja Elva Jensen
Pernille Reichhardt
Signe Andersen
Ida Vaabengaard Jørgensen
Trine Grage
9. Team Nova Espergærde IF
andrea steen rasmussen
cecile seifert
celine nystrup - larsen
claudia schomacker mayer
frederikke jæger hurtigkarl
marina holst
Thamara Linnea
victoria andersen
Cornelia whitt palmå
10. Team Stella Espergærde IF
camilla fællesskov
cecilie larsen jakobsen
celine krogmann
freja guldbæk pedersen
ida marie ringgaard
josefine ipsen
louise søgaard hansen
simone joost

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Farum GF Farum Gymnastikforening
Ditte Jørgensen
Emma Isak Møgelvang
Josefine Munch-Petersen
Josefine Tvermoes Meineche
Laura Birke Christophersen
Luna Schmidt
Marie Himmelstrup
Sara Holst
Ida Bormann
2. Green Tweens GF Køge Bugt
Coco Oder Olsen
Ditte Marie Møller Nielsen
Frederikke Jakobsen
Julie Kring Jespersen
Laura Gliese
Louise Olsen
Marie Johanne Jensen
Nanna Clausen
3. SOR Grand Prix Tweens SOR IF
Amalie Wandahl Henriksen
Andrea Hobolt
Anne Christine Fabrin-Brasted
Celina Svenningsen
Josephine Nørgaard Olesen
Louise Petersen
Maria Lidsmoes
Rebekka Friis
4. Team Pianeta Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Maxine Mihalcea
Elisabeth Bonnichsen Søndergaard
Fie Adrian
Julie Blixenkrone Norby Madsen
Kira Rieland Vemmelund
Margrethe Bonnichsen Søndergaard
Maria Chabert
Mathilde Vedel Gantzel
Nadia Østdal
Sofie Kreutz Andersen
Cecilie Würtz Madsen
Marie Helbo Bækø
5. Haslev TT Haslev TT
Camilla Puggaard Nielsen
Frida Pil Knudsen
Ida-Marie Larsen
Jenny Suthakorn Chanphet
Kamilla B. Hansen
Lisa Brønnum Sonne Hansen
Louise B. Hansen
Mette Rise Christiansen
Michelle Dahrup
Nana Maria Jennet
Simone Kiær Jensen
Stine Andersen
Stine Gregersen
Tilde Paarup Davidsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Sofia Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Emma le Fevre Ryom
Katrine Lund Nielsen
Martha Ryom
Mia Rud Rindel
Nathalie Thomsen
Sofie Dalsgaard Larsen
Stephanie Paulsen
Julie Skovgaard
Karen Nielsen
Laura Gottinger
2. Tyrkis GF Køge Bugt
Amalie Alsbo
Camilla Nyborg
Cecilie Birkedal
Christina Foged
Ericka Jane Pedersen
Julie Foley
Pernille Rask Melsen
Rikke Pedersen
stina bech Jacobsen
3. The pink diamond GF Køge Bugt
Caroline Brix
Emilie Gauger
Line Kaasgaard Jørgensen
Louise Westerdahl
Maria Agertved Madsen
Nadja Gliese
Olivia Ashford
Sofia Grøn Rønne
4. Green Pearls GF Køge Bugt
Clara Helena Fuglsang
Ida Hillerup Frandsen
Ida Overgård Nielsen
Julie Højris Bitzer
Laura Strøm
Pauline Christiansen
Sofie Karoline Hornø
Therese Jersie Nielsen
5. Embla Espergærde IF
Cathrine Tovborg-Jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Freja Grønbæk Thorsen
Luna Kyhl
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
Sandra Helene Hansen
Ida Jelager
6. Malika Espergærde IF
Annsofie Holme Pedersen
Astrid Heisterberg
Camilla Kastenskov
Dominique V. Sørensen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Jelager
Sigrid Haugland
Emilie Ulrikke Christensen
7. Greve Hold B Greve Gymnastik og Trampolin
Christine Bonnichsen Søndergaard
Josephine Vedel Petersen
Karen Olsen
Kathrine Staack
Kirstine Sørensen
Maria Knutzen
Mie Basballe Jensen
nanna louise thenning ricks
Sofie Lysberg Michaelsen
Charlotte Agerlin Rasmussen
Frederikke Kjær Wærens
8. Greve Hold A Greve Gymnastik og Trampolin
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emilie Møltoft Jensen
Frederikke Schmidt
Josephine Hartkopp
Line Møller
Mette Væde Lykkebo
Nathalie Tjørnelund
Signe Booth Meyer
Sofie Lassen
Tanja Kok
9. KOLIBRI SOR IF
Ane Sandal Levinsen
Cathrine Kølby Schkliaroff
Emilie Fabricius Eriksen
Julie Bjørklund
Katrine Johansen
Klara Wanstrup
Lea OReilly Wagner Hansen
Nadja Graven Fuglsang
10. COBRA SOR IF
anna olesen
Ann-Sophie Stilling
Arendse Steensberg
Astrid Steensberg
Cecilie Johansen
Eva Skov
Karoline Riberholt Andersen
Nanna Marcher
Rikke Jung Larsen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. LUO SOR IF
Cecilie Ege Frederiksen
Katherina Hansen
Laura Stoner Gregersen
Pernille Bonke Hansen
Sarah-Louise Japhetson Mortensen
Tanja Blom Westergren

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. ILLUMEN SOR IF
Alvilda Steensberg
Karoline Jensen
Katrine Larsen
Lærke Kilsdal
Malene Jensen
Stephanie Granhøj Petersen
2. EUFORIA SOR IF
Alvilda Steensberg
Henriette Søs Henriksen
Maria Hansen
Sarah Sekunda
Signe Svensson
Sofie Sørensen
3. Hold Y Farum Gymnastikforening
Anna Sundby
Caroline Pichat
Emma Hjernø
Ida Saunte Schjerning
Julie Katrine Skakon
Mathilde Pichat
4. Hold X Farum Gymnastikforening
Caroline Pichat
Jannie Dybdal Laursen
Julie Søndergaard
Louise Berg Ebbesen
Simone Valentin Østergaard
Victoria Bjerregaard Fagerholt
5. Team Lyra Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Camilla Cloetta Lang
Dea Steenstrup
Malou Malihini Jul
Michelle Hammelev Iversen
Nadja Mattschoffsky Trailovic
Rikke Lomholt Rasmussen
Sille Fjermedal Sørensen
Tine Nyholm
6. Senior Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Amalie Ekensteen Jøhncke
Christiane Ventzel
Kirsten Emily Bruell
Louise Tarp Jørgensen
Nanna Olander Beck
Tenna Bruun-Ringgaard
Julie Sundquist
7. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Christina Ørgaard Plambæk
Maria Prehn
Mie Liljeberg
Nadia Bugge-Hansen
Sisse Haulund Vang Christensen
Zarah Højme Bonvang
8. Team Verde Greve Gymnastik og Trampolin
Julie Hegård Krarup Jensen
Malene Brandt Jensen
Marie Ingemann
Sacha Lena Kiming Nielsen
Sidsel Pernille Trampedach
Sofie Hovdreng Bull
martine lolk
9. TIK TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Louise Jørgensen
Mia Schacke Jeppesen
Nynne Garde
Rina Hirschorn
Sofie Jørgensen
10. Senior Gymnastikforeningen Øbro
Anna Bolette Lund Nielsen
Camilla Christiansen
Camilla Søjdis
Frederikke le Fevre Ryom
Josefine Trana
Maria Ebbesen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark