Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Forbundsmesterskab Mikro, mini, pige, tweens - d. 10-04-2010 - 11-04-2010

Micro

Nr. Hold Forening
1. Elera Espergærde IF
Camille Schacht
Carla Vinter
Caroline Kastenskov
Dicte Norrman
emilie schrøder
Emma Norrman
Filippa Rouse
Jacqueline Mayer
Signe Steenfeldt
Sille Schrøder
Sofia Gorrissen
2. dalum-hjallese GF DHG Gymnastik
Alma Johansen
Amalie Høvsgaard
Anna Hvid Bang
Caroline Worm
Clara Bankegaard
Elisabeth Ø.H. Petersen
Emma Schreiner
Ida A. Henningsen
Karen Svane Johansen
Martha F. Beck
Naja Kristoffersen
Sarah Mikkelsen
Sofie R. Desort
3. Spangsbjerg IF Micro Spangsbjerg IF
Emilie Jørgensen
Emma Gaarde Nørholm
Josephine Martinussen
Laura Løjborg Andersen
Maria Jørgensen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Bech-Hansen
Sofia Ouarit
Sofie Thiim Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
Emma Barrett Eriksen
Hanna Schou Kirkeby
Mathilde Skou Hansen
4. Micro Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Buch Gøbel
Anela Halilic
Anna Broe
Anne Sofie Sander Buttenheim
Asta Damsgaard
Frida Kristjánsdóttir Schmidt
Julie Christine Larsen
Marie Skarøe Olsen
Selin Baykan
Silje Ida Marie Andersen
5. Micro-hold Gymnastikforeningen Øbro
Aida Mohaghegh
Amalie Amfelt
Anna Gottinger
Caroline Thomsen
Clara Ryberg
Emilie Holst Lange
Emily Noack
Kathinka Rønne
Laurine Thygesen
Nora Kolsted-Skovby
Simone Iversen
6. Grindsted micro grand prix Grindsted G & IF
Caroline Bjerring Rasmussen
Katrine Bang nielsen
Louise Sørensen
Matilde Kongshaug
Melani lessmann
Pil Søgaard
Sarah Meyer
Sofie Völcker
Sophie appel
Stine Andersen
7. Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Emilie Revald
Daniella Duedahl Knudsen
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Karoline Barrett
Malene Skødstrup
Mette Gerløv Larsen
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Sophia Thygsen
Maja Dyring Nielsen
Natasja Wendelboe

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Ballerup Piger Ballerup GF
Emily Lea Sorhainde
Eva Erenbjerg
Frederikke Hovgesen
Linnea Rosalinde Køber
Louise Juel Michelsen
Mie Rytter Hedelin
Mille Bak Mikkelsen
Pernille Østergaard Laursen
Viktoria Visborg Thune
Kristine Kvist Johansen
2. Sorø Pigerne Sorø Gymnastik Forening
Christine Rohde
Emilie Bastholm
Emilie Luppescu Pedersen
Josefine Jespersen
Josefine Jørgensen
Katrine Stub Andersen
Kristine Klok Jørgensen
Lea Kirstein Johansen
Tamara Ivanovic
3. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Amalieh Wiberg
Anna von Mehren
Caroline Bethina Taarnmark
Claudia Krøll Pedersen
Dinah Steffensen
Emilie Lundø Christensen
Emma Weiss
Karoline Jæger Moos
Linea Francisca Dahlstrøm
Nadja Kok
Sofia von Mehren
4. action girls pige Alderslyst GF
Aliki Fergadis
Annesofie Madsen
Cathrine Tulstrup Johansen
Christine Skov Nielsen
Julie Andersen
Kirstine Helms
stine Hvam
Thea Torksvig
Julie Vogt Rasmussen
Rikke Koustrup
5. SOR Grand Prix Piger SOR IF
Anne Christine Fabrin-Brasted
Cille Mogensen
Emma Reinager Rasmussen
Johanne Bjørklund
Katrine Grønholt hansen
Line Hansen
Linea Madeline Grøndal
Mikala Wej Modvig
6. Pigene Tømmerup G & UF
Andrea Nystrup
Cecilie Nielsen
Emilie Christensen
Emma Frederiksen
Emma Grue Kaas
Laura Bengtson
Laura Holm Junge
Mathilde Navntoft
Nadia Frederiksen
Sille Andersen
7. Pigerækken Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Cecilie Völcker
Emilie Møberg
Josefine Bremer
Julie Søgaard Mogensen
Lea Vinkel
Maria Elbæk
Mie Søgaard
Sahra Wind
8. Pigerække Munkebjerg Gymnastikforening
Emilie Frost Frederiksen
Frederikke Boll
Ida Bugge
Ida Hornbæk
Ingrid Clara Nielsen
Jonna Sørensen
Julie Reventlow
Katrine Plaugborg Andersen
Louise Holmberg Steffen
Maja Graves Larsen
Sara Victoria Cordes
Sofia S. Hjuler
9. Hold Lilla GF Køge Bugt
Ann Katrine Vesterbæk Hansen
Caroline Holm Mattesen
Emma Kring Jespersen
Katrine Kjeldsen
Marie-Louise Lysholm Jønsson
nicoline nørgaard
simone teigen storinggaard
sofie Krogh
Victoria Bæk Chabert
10. Hold sort GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
fie senika jakbosen
Ida Vaabengaard Jørgensen
Johanne Bergstrand
Laura Johanne Jørgensen
Line Marie Jørgensen
Maja Elva Jensen
Pernille Reichhardt
Signe Andersen
Trine Grage
11. DHG pigerække DHG Gymnastik
Anna G. Nielsen
Cille Emilie Nielsen
Dina Bendix
Ida T. Bromark
Maria Pedersen
Rikke Bro
Vagma Hanon
Xenia Duus
12. Pigerækken Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Maria Langelund Mathiasen
Mette Waldhauer
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Nadja Kostow
Rikke Skytte Hansen
Sara Fischer Lambertsen
Kristina Nauheimer
Lina Hørup
Nanna Grinderslev Ulrik
13. Team Nova Espergærde IF
andrea steen rasmussen
cecile seifert
celine nystrup - larsen
claudia schomacker mayer
frederikke jæger hurtigkarl
marina holst
Thamara Linnea
victoria andersen
Cornelia whitt palmå
14. Team Stella Espergærde IF
camilla fællesskov
cecilie larsen jakobsen
celine krogmann
freja guldbæk pedersen
ida marie ringgaard
josefine ipsen
louise søgaard hansen
simone joost
15. Pigerækken Esbjerg GF
Cornelia Islin
Josefine Stausholm
Karoline Jensen
Karoline Lender
Kristine Wehner
Maja Andersen
Sofie Tuborg
Stine Selvejer
Caroline Kristensen
Mathilde Jensen
Stine Sørensen
16. Piger Ebberup IF
Camilla Kulavig
Cecilie Andersen
Cecilie Fro Dissing
Emma Andersen
Kathrine Elvstrøm
Katja Schjørring
Katrine Storm
Lea Sørensen
Nanna Jørgensen
Sarah Sørensen
17. lyserødt hold Ebberup IF
Anna Gerner Knudsen
Caroline Nedergaard Hansen
Ditte Lind Holst
Emma Christiansen
Julie Jørgensen
Laura Birckner
Line Frederiksen
Rikke Fredberg
Sidsel Haahr
18. Pigerække Gymnastikforeningen Øbro
Agnes le Fevre Ryom
Amanda Lund Nielsen
Caroline Frøstrup
Constance Christiansen
Ditte Olsen
Emily Breslau
Ida Uhrskov-Bendixen
Mathilde Hjort
Emma Amfelt

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. tweens Spangsbjerg IF
Amalie Juhl
Christina Terpager
Emma Jensen
Frederikke Schlünsen
Louise Meyer
Mie Hansen
Signe Lambertsen
Sofie B Albertsen
2. Tweens Silkeborg GF
Camilla Dencker Baarsgaard
Caroline Damsgaard Jensen
Frederikke Ries Langkjær
Julie Juul Vittrup
Katrine Marker Madsen
Lisette Møller-Nielsen
Mia Lingegård Nielsen
Sandra Mia Frankø roe
Nanna Hoffmann Grøndal
3. Green Tweens GF Køge Bugt
Coco Oder Olsen
Ditte Marie Møller Nielsen
Frederikke Jakobsen
Julie Kring Jespersen
Laura Gliese
Louise Olsen
Marie Johanne Jensen
Nanna Clausen
4. Tweens Lilla Tarup - Paarup IF
Cecilie Krag Rasmussen
Clara Marie Bode
Josephine Lund Hansen
Maja Jørgensen
Sandra Lund
Signe Windt
Sissel Thrane
Sofie Hjortborg Pedersen
5. SOR Grand Prix Tweens SOR IF
Amalie Wandahl Henriksen
Andrea Bay
Andrea Hobolt
Celina Svenningsen
Frida Kaae
Josephine Nørgaard Olesen
Louise Petersen
Maria Lidsmoes
Anne Christine Fabrin-Brasted
6. Team Balle Alderslyst GF
Alexandra Osk Eyglóardóttir
Cecilia Nørgaard
Freya Lyngsø
Helene Lentz
Laura Bremer Vejlø
Nana Møldrup Okkels
Nanna Robsøe Mikkelsen
Nanna Tarpgaard Olsen
Tea Engedal Kristensen
Nicoline Christine Felsager
7. action girls tweens Alderslyst GF
Amalie Korthsen
Emma Auksutat
Emma Bremer
Helena Steen-Jørgensen
Katrine Jakobsen
Rebecca Pinstrup Mosdal
Rikke Koustrup
Thu Anh vo
Kathrine Nauerby
8. Tweens - Hjerting IF Hjerting IF - Gymnastik
Anne Sofie Ager
Camilla Meyer-Hansen
Frederikke Laursen
Freja Aaboe-Kristensen
Julie Carlsen
Julie Gadeberg
Katrine Bruun
Sidsel Jensen
Signe Husum
9. Team Pianeta Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Maxine Mihalcea
Elisabeth Bonnichsen Søndergaard
Fie Adrian
Julie Blixenkrone Norby Madsen
Kira Rieland Vemmelund
Margrethe Bonnichsen Søndergaard
Maria Chabert
Mathilde Vedel Gantzel
Nadia Østdal
Sofie Kreutz Andersen
Cecilie Würtz Madsen
Marie Helbo Bækø
10. Haslev TT Haslev TT
Camilla Puggaard Nielsen
Frida Pil Knudsen
Ida-Marie Larsen
Jenny Suthakorn Chanphet
Kamilla B. Hansen
Lisa Brønnum Sonne Hansen
Louise B. Hansen
Mette Rise Christiansen
Michelle Dahrup
Nana Maria Jennet
Simone Kiær Jensen
Stine Andersen
Stine Gregersen
Tilde Paarup Davidsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark