Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM Junior - Senior 1. runde (GPR) - d. 23-01-2010 - 23-01-2010

Junior

Nr. Hold Forening
1. TPI Junior Grand Prix Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Camilla Havely Willum
Caroline Ariane Wraa Rasmussen
Nicoline Bebe Rasthøj
Nicoline Vandborg Pedersen
Pernille Hollmen
Stine Vejstrup Madsen
Theresa Sophie Bode
Josefine Jæpelt
Maiken Nielsen
Martine Diederichsen
2. DHG Junior Hold 1 DHG Gymnastik
Josefine Hierath
Katrine M. Christoffersen
Louise N. Vilshardt
Maja S. Ravn
Malene Poulsen
Rikke Borgstrup
Rikke Lund Nielsen
Sofie Behrendsen
3. DHG Junior Hold 2 DHG Gymnastik
Alberte K. Larsen
Amalie Bartholdy
Amalie Sofie Banke
Frederikke Bertram
Julie Pedersen
Maja S. Ravn
Nanna Andersen
Nicoline H. Christensen
4. Junior GP Munkebjerg Gymnastikforening
Cecilie Kjær
Christine Bach Tonnesen
Emilie Brokmose
Ida Jäger Lauersen
Julie Buch Gøbel
Laura Kieler
Mie Plaugborg Andersen
Natasha Andersen
Sofie Skov Bergholdt
5. Junior Ebberup IF
Christina Gormsen
Ida Thomsen
Josephine Thorsø
Karina Larsen
Luna Moltenow
Pauline Michaud
Rebekka Haahr
Signe Sparre
6. Embla Espergærde IF
Cathrine Tovborg-Jensen
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Freja Grønbæk Thorsen
Luna Kyhl
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
Sandra Helene Hansen
Ida Jelager
7. Malika Espergærde IF
Annsofie Holme Pedersen
Astrid Heisterberg
Camilla Kastenskov
Dominique V. Sørensen
Emma Engelsholm
Fie Holm Agerskov
Ida Jelager
Sigrid Haugland
Emilie Ulrikke Christensen
8. Team Sofia Gymnastikforeningen Øbro
Asta Wiingaard
Emma le Fevre Ryom
Katrine Lund Nielsen
Martha Ryom
Mia Rud Rindel
Nathalie Thomsen
Sofie Dalsgaard Larsen
Stephanie Paulsen
Julie Skovgaard
Karen Nielsen
Laura Gottinger
9. Greve Hold B Greve Gymnastik og Trampolin
Christine Bonnichsen Søndergaard
Josephine Vedel Petersen
Karen Olsen
Kathrine Staack
Kirstine Sørensen
Maria Knutzen
Mie Basballe Jensen
nanna louise thenning ricks
Sofie Lysberg Michaelsen
Charlotte Agerlin Rasmussen
Frederikke Kjær Wærens
10. Greve Hold A Greve Gymnastik og Trampolin
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emilie Møltoft Jensen
Frederikke Schmidt
Josephine Hartkopp
Line Møller
Mette Væde Lykkebo
Nathalie Tjørnelund
Sofie Lassen
Signe Booth Meyer
Tanja Kok
11. cobra SOR IF
anna olesen
Ann-Sophie Stilling
Arendse Steensberg
Astrid Steensberg
Cecilie Johansen
Eva Skov
Karoline Riberholt Andersen
Nanna Marcher
Rikke Jung Larsen
12. kolibri SOR IF
Ane Sandal Levinsen
Cathrine Kølby Schkliaroff
Emilie Fabricius Eriksen
Julie Bjørklund
Katrine Johansen
Klara Wanstrup
Lea OReilly Wagner Hansen
Nadja Graven Fuglsang
13. Junior FG 90 - Frederikshavn
Amalie Schüsler
Frederikke Jørgensen
Josephine Andersen
Julie Jørgensen
Marie Louise Simon
Sara G. Nielsen
Signe Hansen
Sisse Larsen
14. Tyrkis GF Køge Bugt
Amalie Alsbo
Camilla Nyborg
Cecilie Birkedal
Christina Foged
Ericka Jane Pedersen
Julie Foley
Pernille Rask Melsen
Rikke Pedersen
stina bech Jacobsen
15. The pink diamond GF Køge Bugt
Caroline Brix
Emilie Gauger
Line Kaasgaard Jørgensen
Louise Westerdahl
Maria Agertved Madsen
Nadja Gliese
Olivia Ashford
Sofia Grøn Rønne
16. Green Pearls GF Køge Bugt
Clara Helena Fuglsang
Ida Hillerup Frandsen
Ida Overgård Nielsen
Julie Højris Bitzer
Laura Strøm
Pauline Christiansen
Sofie Karoline Hornø
Therese Jersie Nielsen
17. Junior Grand Prix Grindsted G & IF
Ditte Tornby
Josefine Prip Mortensen
Kristina Østergaard
Mia Søgaard Madsen
Nanna Linding Ottosen
Stine Kaus
Stine Pedersen
Thea Tornby
Julie Højrup

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. TPI Senior Grand Prix Tarup - Paarup IF
Anna Katrine Christensen
Camilla Louise Larsen
Christina Vibeke Jensen
Fie Arndal Jensen
Maria Freyhammer Petersen
Signe Noack Yde
Anja Skindbjerg Hørby Jørgensen
2. Ollerup F10 Grand Prix Ollerup Gymnastikforening
Charlotte Langer Søndergaard
Christina Søgaard
Elisabeth Gjengedal
Julie Bukh Madsen
Louise Skov
Marie Brandt Østerby Olesen
Sanna Maja Merrild Olsen
Jannie Østergaard Nielsen
Julie Møller Lorentzen
3. SIF 3 Spangsbjerg IF
Anne Bonde
Julie Jensen
Maria Toft Petersen
Nanna Bodeval
Signe Christensen
Sofie Andersen
4. Senior 3 Esbjerg GF
Cæcilie Winther
Katrine Top Jensen
Laura Madsen
Maja Lauridsen
Sofie Tuborg
Stine Møller
Amalie Bruun
Anne G. Tranberg
Line Andersen
5. LUO SOR IF
Cecilie Ege Frederiksen
Katherina Hansen
Laura Stoner Gregersen
Pernille Bonke Hansen
Sarah-Louise Japhetson Mortensen
Tanja Blom Westergren

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. ?? Esbjerg GF
Andrea Jessen Vang
Anne Sofie Nielsen
Cecilie Lund Jeremiassen
Henriette Jensen
Louise Brinch Gråbæk
Mette Bødker Nielsen
Nanna Hounisen
2. Hold A DHG Gymnastik
Christina Jørgensen
Line Kolkjær Stæhr
Louise Skytte Andersen
Nanna Skytte Andersen
Simone Bonde Nielsen
Tine Bernd Jensen
3. Hold B DHG Gymnastik
Camilla Storgaard
Frederikke B. Pedersen
Karina Pinderup
Line Behrendsen
Sara Marie Larsen
Stine Pedersen
Trine Riget Jørgensen
4. Team Lyra Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Dea Steenstrup
Helene Schwarz
Malou Malihini Jul
Michelle Hammelev Iversen
Rikke Lomholt Rasmussen
Sille Fjermedal Sørensen
Tine Nyholm
Camilla Cloetta Lang
5. TIK TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Caroline Amalie Bødkerholm
Louise Jørgensen
Nynne Garde
Rina Hirschorn
Sofie Jørgensen
6. senior grand prix Silkeborg GF
Camilla Sørensen
Ida Agnete Sjøgren
Maria El- Mallah Søgaard
Maria Stahmer Humlum
Marlene Maagaard
Pia Ilvig
Simone Renee Sørensen
Julie Niebuhr Skjødt
Stine Niemann Jensen
7. Øbro-Senior Gymnastikforeningen Øbro
Anna Bolette Lund Nielsen
Camilla Christiansen
Camilla Søjdis
Frederikke le Fevre Ryom
Josefine Trana
Katja Thygesen
Maria Ebbesen
8. ROG Grandprix Rødovre og Omegns Gymnastikforening (ROG)
Amalie Ekensteen Jøhncke
Christiane Ventzel
Kirsten Emily Bruell
Louise Tarp Jørgensen
Nanna Olander Beck
Tenna Bruun-Ringgaard
Julie Sundquist
9. Senior Ebberup IF
Anne Olsson
Isabella Thomsen
Lonnie Jensen
Mette Nielsen
Nanna Kristensen
Signe Wiborg
Tanja Carlsen
10. Senior FG 90 - Frederikshavn
Anne-Sophie B. Andersen
Camilla Marzban
Cathrine B. Andersen
Lisa Beck
Lise Olesen
Mia Larsen
Rikke Olesen
Sarah N. Poulsen
Signe G. Nielsen
11. Hold Y Farum Gymnastikforening
Anna Sundby
Caroline Pichat
Emma Hjernø
Ida Saunte Schjerning
Julie Katrine Skakon
Mathilde Pichat
12. Hold X Farum Gymnastikforening
Caroline Pichat
Jannie Dybdal Laursen
Julie Søndergaard
Louise Berg Ebbesen
Simone Valentin Østergaard
Victoria Bjerregaard Fagerholt
13. ILLUMEN SOR IF
Alvilda Steensberg
Karoline Jensen
Katrine Larsen
Lærke Kilsdal
Malene Jensen
Stephanie Granhøj Petersen
14. EUFORIA SOR IF
Alvilda Steensberg
Henriette Søs Henriksen
Maria Hansen
Sarah Sekunda
Signe Svensson
Sofie Sørensen
15. Team Verde Greve Gymnastik og Trampolin
Malene Brandt Jensen
Marie Ingemann
martine lolk
Sacha Lena Kiming Nielsen
Sidsel Pernille Trampedach
Sofie Hovdreng Bull
Julie Hegård Krarup Jensen
16. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Christina Ørgaard Plambæk
Maria Prehn
Mie Liljeberg
Nadia Bugge-Hansen
Sisse Haulund Vang Christensen
Zarah Højme Bonvang

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark