Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Fyns mesterskab - d. 17-03-2018 - 17-03-2018

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Thea DHG Gymnastik
Emma Hansen
Frederikke Bøg Grue
Isabella Skøtt
Linnea Bogh Berentzen Henneberg
Marie Bach Degn-Andersen
Merle Lysholt Dongsted
Milia Fadi Hussein
Mynthe Kjær Holm
Nanna-Cecilie Hauge Hald
Naya Sofia Hagen Jørgensen
2. Team Aspiranta Næsby IF
Ann-Sofie Kern Kokansky Vogler Sloth
Astrid Olivia Solevad
Ella Zoega
Emilie Dahl-Larsen
Frederikke Thuesen
Frida Iversholt Enemark
Isabella Hoang Huynh
Josefine Schreiner
Karoline Rasmussen
Maya, Leona, Alexandra Krøyer
Vita Vera Victoria Krøyer

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. TeamEmea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Julie Funder-Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Christensen
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
2. Team Alva Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Fenger
Emmalie Olga Hansen
Marie Bjerg Petersen
Rebecca Brask Nielsen
Rebecca Petas Schmidt Rasmussen
Rebekka Louise Bork
Regitze Aalund Fogh Mortensen
Tuana Altinok

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Adea DHG Gymnastik
Carla Kruse
Dagmar Lindhardt Lassen
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Josefine Christiansen
Julie Moseholm Larsen
Karoline Sørensen
Lærke Sliberling
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
2. Team Unika Næsby IF
Chloe Tino Pedersen
Frederikke Lakman
Frederikke Dahl-Larsen
Merle Runge Koldby
Ronja Beate Holst Jørgensen
Signe Askholm Christensen
Signe König Nielsen
Signe König Nielsen
Tinke Stendevad Jensen
Wilma Rønnebech Kristiansen
Zakia Frendesen
3. Team Klea Tarup - Paarup IF
Christina Schmidt Steffensen
Elizabeth Visti Brewster
Ella Pultz Henckell
Eva Molnar
Julie Westerskov
Laura Bjerg Andersen
Laura Josephine Lund Boesgaard
Natasja Longgaard Birk
Ella Marie Pieler
Vaishnavi Ganiger

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Helena Nehlin
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Sophie Madeline Lund Boesgaard
2. Team Elva Munkebjerg Gymnastikforening
Ellen Fischer
Fleur Martin
Kaya Eggert Mortensen
Malou Welander langæble
Mie Mogensen
Mimi Sohl Jeppesen
Rose Nydam Hornshøj
Selma Breunig
3. Team Gaia DHG Gymnastik
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Evita Sondore
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Sille Kongshaug Hjorth

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Julie Møller Knudsen
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
2. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen
3. Future United. Næsby IF
Alberte Lemming
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Nikoline Hedegaard
Sif Stendevad Jensen
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Calida Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Kølle Andersen
Anne From Andersen
Astrid Højvang
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Ida Vinther Rasmussen
Josefine Møller Christoffersen
Karoline Kølle Andersen
Katrine Nøttrup
Mathilde Mortensen
Nanna Bachmann Andreasen
uyenmi nguyen

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Aicka DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cecilie Blaasvær
Elizabeth Ørnstrøm Heyde-Petersen
Freja Katrine Kramer
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
Ingrid Clara Nielsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark