Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk mesterskab - d. 17-03-2018 - 17-03-2018

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Rosea Randers gymnastiske Forening
Allice Ellgaard Andersen
Annabel Amytzbøll
Caroline Freya Patula
Klara Tang Hougaard
Olivia Tilleman Mortensen
Smilla Darø
Sofia Nielsen
Sofia Vivo Apel
Sofie Dam Dallerup
2. Team Eya Spangsbjerg IF
Amalie Mærsk Hellsten
Andrea Klitgaard
Elisa Marie Moslund Eriksen
Emilia Sophia Seistrup
Isabella Madsen
Karla Lübker
Lærke Anna Obling
Sif Liv Bailey
Tilde Marie Møller
3. Team Star Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Ea Benkjer
Gabija Pranulyte
Liva Marie Kirkeby Gustafsson
Lærke Hviid Thuesen
Marie Bak Rubin
Maya Schnefeldt Petersen
Simone Nanna Enevoldsen
Zelda Madsen
4. Team Rubina Grindsted G & IF
Allie Schøneberg
Andrea Helene Tønnnessen
Birka Cecilie Olesen
Emilie Runge Andersen
Frida Hollænder
Ida Andrea Schäfer Sørensen
Julie Risbøl
Maja Jensen
Melanie Schøneberg
Sille Birkegaard
Stella Meldgaard Nielsen
5. Team Frigg Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Caroline Petersen
Cecilie Lägel Johansen
Clara Skov
Claudia Mansouri
Ida Ravn Kristiansen
Kirstine Yde Nordholt
Mathilde Drimer Kragh Faltz
Rebecca Sams
6. Team Cassia FG 90 - Frederikshavn
astrid schioldan
emilie græsdal
emma jokinen
fiona sørensen
frida aravena-hansen
frida munch
Malina Godtliebsen
marie olesen
miley ripley
rosa salman
silke pilgaard
tilde nygaard

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Vira Jelling FS
Annamay Nordahl
Anne Søndergaard
Astrid Engmark
Emilia Husted
Isabella Sostack Hardt
Josefine Neil Frank Pedersen
Silke Nordahl
Victoria Sostack Hardt
2. Team Aya Randers gymnastiske Forening
Asta Tang Hougaard
Asta Zahl Østergaard
Emilie Darø
Kathrine Svith
Lærke Vedel Panitzsch
Matine Lerche Møller Larsen
Signe Nielsen Øxenholt
Sofie Huus
3. Team Zia Randers gymnastiske Forening
Ida Haakansson
Lykke Urbak Nielsen
Mathilde Dam Dallerup
Melissa Amdi Lynge
Thea Elstrup Thorsen
Trine Hougaard
Victoria Bjerre
Victoria Sørensen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Amalie Østergaard Sørensen
Cecilie Juel Nielsen
Emilie Hviid Thuesen
Ibtisam Ali
Liva Grønlund Lind
Lærke Høgenhaug Olsen
Naja Clara Enevoldsen
Sarah Mørup Pedersen
Yasmin Ahmed
2. Team Baila Silkeborg GF
Bettina Phuong Trinh Lo hong
Celina Ali
diana kozlenko
emma herlev niebuhr
ida hvid poulsen
leah ortiz croll
Mireille kalala
tilde kejlberg
3. Team Sif Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Dikte Ravn
Emma Karlov Jørgensen
Frederikke Amalie D. Jensen
Frida Serup
Josefine Schacht Frøslee
Nete Onsild Justesen
Silje Ravn
Stine Hejring Lund Jensen
4. Team Anemone Grindsted G & IF
Alma Kepp
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Camilla Kaul
Carla Veje Bruun Andersen
Freja Fabricius Arreborg
Freja Hammershøj
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Pirdozi Gerieva
Signe Lykke Nikolajsen
Sille Klausen
Sofie Møller Jørgensen
5. Team Swarovski Hjerting IF - Gymnastik
Anna-Bell Damgaard Thomsen
eline Graarup
Fillipa fransiska Anstenrud
Frederikke Ea Benzon Mortensen
Ida Schmidt Meiniche
JUlie Terp
Sara Mäkinen Maibom
Sarah Brinck-Jensen
Sofia Brinck-Jensen
6. Team Perle Hjerting IF - Gymnastik
Frederikke Bækby Christiansen
Josefine Tinning
Livia Thomsen
Maise Meldgaard Jacobsen
Marie Wilms Ottesen
Mille Nørager Hansen
Sarah Mathiesen
Sophia Liv Roland-Zederkof
Victoria Kittelmann Andersen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Lyra Grindsted G & IF
Ana Moreno Perez
Camilla Mohr Christensen
Emilie Meier Bloch
Fatima Gerieva
Josefine Nielsen
Julie Marie Søndergaard Junker
Laura Munk Friis
Nanna Klausen
Nicoline Refshøj
Nina Frøsig Hansen
Shabekka Ravichandran
Sidse Bang Sivebæk
2. Team Cassiopeia Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Armante Urbutyte
Clara Marie Stevens
Emilie Christiansen
Isabella Springborg
Jasmin Mathiesen Csirini Ulucan
Klara Johanne Trillingsgaard
Le Benkjer
Maja Svarre Griffel
Signe Larsen
Victoria Guldbæk Christensen
3. Team Rubin Hjerting IF - Gymnastik
Anne Laigaard
Hannah Ulsøe Christensen
Ida KLockmann jørgensen
Isabella Warborg Zaar
Johanne Leth Stubbe
Lærke Dahl Nielsen
Naja Bisgaard Jensen
Signe Kirstine Jensen
4. Team Titanium Silkeborg GF
Carla Kolding
Ida Kaysen Moell
liva isabella laursen
Malene sørensen
marie jørgensen
Olivia Kolding
Palina Albæk Olsen
silke steen jørgensen
5. Team Fauna FG 90 - Frederikshavn
Freja Christensen
Freya Hagensen
Johanne Bertelsen
josefine skrejborg
Karoline Bertelsen
liva thomsen
lærke fick
natacha birkegaard
6. Team Esaia Spangsbjerg IF
Anne Petersen
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Freja Bodeval Andersen
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Terese Kristiansen
Victoria Madsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Sirina Silkeborg GF
emily nielsen
freja pfeiffer thomsen
Julie Steen jørgensen
Katja Hüttmann
Marie Lysholt Nørgaard
mille smed
Sheila Broberg Jakobsen
Thea Eriksen Amden
2. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Ane Fløe Clausen
Astrid Sofie Hartman Boel
Clara Abildgaard Holm
Freja Veng
Julie Klüwer Vestergaard
Le Benkjer
Milla Jastrup
Sophie Balling
Julie Høgenhaug
Victoria Kok
3. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Emilie Bøgholm Hansen
Helena Højbjerg Vibe
Ida KLockmann jørgensen
Ida Bagge
Josephine biltoft
Katrine Droob
naja Sorrell
Signe Bagge
Sofia kjær Wilchynski
Maria Vind Jensen
4. Team Opalia Grindsted G & IF
Astrid Bom
Elisabeth Shwe Tin Pau
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Laura Refstrup Sørensen
Nathali Møller Christensen
Naya Christensen
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
5. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Yana Konelskaya Raimensborg

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Sky Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Caroline Andersen
Emilie Kjærgaard Jakobsen
Freja Grønlund Lind
Karla Dalsgaard Jørgensen
Mathilde Krog Bruhn
Mathilde Rahbek Gyllensten
Rikke Isager
Sara Kjær Fuglsang
Signe Ilsøe
2. Team Alvira Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Anne Sofie Lilholt
Helene Tanggaard
Ida Ø Bredgaard
Karoline Mousing
Lærke Bastholm Schmidt
Marlene Skjerning Johansen
Nanna Serup
Silje Søby
3. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Isabella Emilie Rosenqvist Rahbek
Karoline Langkilde
Maja Schlüter
Marika Meldgaard
Mathilde Gangsted-Rasmussen
Mathilde Svith
Natascha Bjerre
Sofie Andersen
Sophie Andrea Davidsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Emilie Marie Sørensen
Lemoni Beccaglia
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Sofie Vestergaard Knudsen
Xenia Kjær

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Zevia Flemming Efterskole
Anna Madsen Plougmand
Anne Gejl
Anne Lundstrøm Jensen
Christina Braae Møller
Frida Vestergaard Welløv
Marie Clausen
Sarah Dichmann
2. Team Iowa Aarhus Studenter Gymnastik
Astrid Risager Friis Clausen
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Julie Hyldgaard Petersen
Nanna Bondeval Carlsen
nanna fredsted
Rebecca Pindstrup Mosdal
Emma Bremer Vejlø
3. Team Avina Silkeborg GF
Anna ildenborg grooss
Emily April Bonner
karoline svanhede
Katrine holst
Liva Marie Søgaard
Naya Ladefoged Matzen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Feline Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Katja Wind
Laura Christensen
Mille Kaus
Silke Lundø Kristensen
Sofie Sand
2. Team Aviaja Silkeborg GF
Alberte Krog
Anna Griporiena
Caroline Nygaard Iversen
Christina Overgaard Andersen
emilie videbæk
Louise Damsgaard Jensen
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen
Frederikke Pauline Nielsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark