Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Sjællandsmesterskab - d. 03-03-2018 - 03-03-2018

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Litchi Ringsted IF - Gymnastik
Carla Groth Andersen
Ella Alina Tvede
Esine Elise Tømmerby kilic
Ida Mau Larsen
Karlotta Marie Kalb
Maja Busk Madsen
Nanna Lisa Kristoffersen
Olivia Seloy
2. Team Ovia Farum Gymnastikforening
Aleksandra Wehlast
Alva Anker Kristensen
Filippa Borchsenius
Freja-Piil Dyrbe-Hermansen
Ida Matilde Sandberg
Livia Sofia Dyrby-Hermansen
Maya Banasik
Palma Sophie Jansson-Christensen
Thea Wolf
3. Team Ixia Hillerød G & IF
Anna Holbøll Danquart
Anna Avijaja Foldager Bomann
Asta Pipaluk Foldager Bomann
Augusta Boll
Cecilia Hansen
Evalina Werup Steffensen
Gabriella Lindhoff Willerup
Silje Mai Lovring Drachmann
Solveig Neimers
4. Team Ariella Sorø Gymnastik Forening
Astrid Køhl Hansen
Esther Wagner Andersen
Ida Vilhelmsen
Jessica Petterson
Liva Rose
Marie My Maldera Blond
Victoria Tolstrup Leihardt
Victoria Houmand
5. Team Alfea SOR IF
Alma Jeppsson Jakobsen
Beate Trønning Lee 
Ellamaj Blume-Jensen
Frederikke Dalsgaard 
Julia Sophie Dalsgaard Haspang
Melissa Christensen
Oline Vibe Dyrlund Kragh
Olivia Kildeskov
Rosa Elise Gregers Linkhusen
Rosalina Frederiksen
6. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Munk
Ella Elise Schack Pedersen
Ellen Urup Bollesen
Freya Sonne Skøtt
Lara Khoshabroo
Lykke Spang
Melissa Choloev Duvoy
Molly Fink Holm Andersen
Sofie Fink Holm Andersen
7. Team Nalo Greve Gymnastik og Trampolin
Anastasia Sevel
Carla Valentina Mark Nielsen
Caroline Dandanell
Elisa Røske-Jersild
Josefine Kretschmer
Lilli Walbum
Luna Cebrian
Maja Nørr
Natalie Kasouh
8. Team Violet Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bøllingtoft Asmussen
Ella Bøllingtoft Asmussen
Julia Mirowska
Malou Andersen
Marie Skifte
Nisa Nil Sagcan
Rebecca Sneftrup Damgaard
Silje Kjær Hermansen
Simone Reimann
9. Team Estrela Gymnastikforeningen Øbro
Emelie Thoke-Jørgensen
Emilie Güllendorff
Isabell Lindberg-Levin
Isabella Detwang
Nora Berger
Smilla Jelsbak
Vianna H Nielsen
Vinja Huang Nielsen
Wilma Thrane Petersen

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Esmeralda Gymnastikforeningen Øbro
Agnes N. Nielsen
Eia-Liv Boesen
Emilie Havnsøe Petersen
Ida Marie Kjær
Iiris Orta-Ekblad
Lea Nygaard
Nanna Poulsen
Nanna Silberbrandt
Ronja Præstkær
Signe Bj Krieger
2. Team Noelle Espergærde IF
Alma Poppe
Anusha Izadian
Cornelia Ferm Fischer
Ella Sofie Ottesen
Emily Filuca Gottschalck Graubæk
Lilli Griffon
Mie Friis Jensen
Milla Mie Bruhn
Smilla Ester Damsgaard
Sofie Mathilde Marlo Kjærulff
Emilie Sophie Baden Stilling
3. Team Viga Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Mia Kring Rønnenkamph
Clara Lucia Krogh Jensen
Eda Nur Tunc
Elisa Nadji
Ida Sander Hansen
Narin Nisa Özogul
Ulla Brunke
Victoria Gyllensteen
4. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Isabella Cotterill
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Julie Deleuran
Karla Hovgård Nielsen
Victoria May Abildgaard
5. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Cecilie Bjerg
Clara Svendsen
Dagmar Carlsen
Emma Castile
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Sophie Pihl Pedersen
6. Team Alpinia Hillerød G & IF
Anne Juliussen Nørreskov
Caroline Lucia Klitgaard
Cecilie Ørsted Pedersen
Chanell Chantelou
Dagmar Solvig Heimbürger
Liva Hjort
Madina Seyedzad
Sabine Nordhald Larsen
Sofie Nordhald Larsen
7. Tean Vitulla Espergærde IF
Amy Tønning Sørensen
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Ida skov Pedersen
Isabella Bengtson
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
8. Team Akiila SOR IF
Aija Mathilde Busch Andersen
Cecilie Buch
Freja Sloth Schultz
Laura Sofie Samsøe Sørensen
Lærke Bruun
Tea Tousgaard Bertelsen
Victoria Hansen
Victoria Hansen
9. Team Kiwi Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Brask Hansen
Cille Groth Andersen
Enise Emilie Tømmerby kilic
Ida Ulstrup
Ida Møller
Laura Pedersen
Sille Vilstrand Munch
Terese Grauert Wilche
Helena Dam
10. Team Lime Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Bachmann
Emilia Agnete Rosengren Mathiasen
Helena Dam
Malou Busk Madsen
Mathilde Grønbjerg
Meline Ingemann Rød
Mie Kaspersen
Nikita Jelbo
Rebecca Vangsaa
11. Team Muni GymHelsinge
Anna Tvede Møller
Emilie Eriksen
Julie Langeth
Mynthe Kromann Sams
Nana Olesen
Serena Pornprapha Arsanok
Signe Pedersen
Thilde Lewalski
Carmen Larsen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Merida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Mille Maj Hedayat
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Viola Mille Borchers
2. Team Svera SOR IF
Amalie Poulsen
Cecilie Toft Skov Kristensen
Isabella Kalkan Hansen
Maja Hvolbæk
Majse Ege Sørensen
Malou Julie Stougaard Nielsen
Selma Rouabah
Silke Mikkeline Jensen
Sofie Jensen
3. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Ida Bøllingtoft Asmussen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
4. Team Vilja Greve Gymnastik og Trampolin
Astrid Engdal Køhlert
Callista Ann Gras
Fia Kirstine Mangaard
Johanne Tranholm Grønlund
Linda El-Khalil
Maja Maria Rasmussen
Mila Teljigovic Ibranovic
signe schiff demant
5. Team Delicia Gymnastikforeningen Øbro
Ellen Brix Kirkegaard
Ida Kvist
Ida Tuxen Faber
Katrine Ilm Toft
Liv Nygård
Mikkeline Klemmensen
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
Victoria M Engbirk
6. Team Vivo SOR IF
Hannah My Friis Fredenstorp
Irma Ourø Jørgensen
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Leisted Grønbech
Merle Hincheli Petersen
Mille Oldgaard Mikkelsen
Nikoline Kristensen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Matute Nielsen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Esperanza Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Schou Jacobsen
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Chi Aja Aasborg
Ella Bangsbo Holdum
Emma Clausen
Laura L. Thygesen
Lærke Maria Helledi
Matilde S. Sørensen
Oline Anker
Sofia Shevchenko
2. Team BG Ballerup GF
Aia Sofia Suhr
Ajla Tairi
Fione Damgaard Festersen
Isabella Andersen
Lucca Schmidt
Maria Grosser
Marie Walling Tornøe
Rosa Svensson
3. Team Cherry LSI - Gymnastik
Emilie Franck
Frida Miethe Horsberg
Gudrun Marie Krag Kirchhoff
Kathrine Anderberg Krag
Nana Hovhannisyan
Signe Møller Jensen
Yasmin Hosseini
4. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
5. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Bianca Baan
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Josefia Olivia Falk
Laura Hoffmann
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
6. Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Maria Taha
Nikoline Olsen
Olivia Pedersen-Jensen
Regitze Ring Balslev
Sofia Jensen
7. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Simone Daastrup-Hansen
Stine Engberg Andersen
8. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Elvira Bryder Greisen
Emilie Leth Donnerstag
Ida Karise Nielsen
Karla Ysnæs Henningsen
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
Sofia Kruse
9. Team Verdi Greve Gymnastik og Trampolin
Asia Damsgaard Chami
Cassandra Thorup Henriksen
Christa Bavnhøj Hansen
Emma Hansen
Freya Elisabeth Lausen
Lucia hingebjerg Bennike
Lærke Hjortgaard Olsen
Safira Nybye

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Muna GF Køge Bugt
Emma Jakobsen
Iben Timm
Isabel Holloway Petersen
Michaela Naumova Christensen
Sarah Taha
Sigga Wittrup
Silke Weiss Boesen
Theresia Engblom
Yaren Kilic
2. Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
3. Team Lua GymHelsinge
Adelina Ekvall
Astrid Gerner Frost
Freja Birch
Josefine Riisager
Julie Friis Andersen
Therese Tvede Møller
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
4. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Cecilia Mcpherson
Cecilie Vasehus Holck
Freja Neerup-Jensen
Isabella bruun persson
Julie Sivertsen
Julie Mau Larsen
Karoline Nørhave Thøstrup
Kornelia Asmussen
Sara Rebekka Møller
Trishna mhae gravador Magnussen
5. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
6. Team Aura Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
Emilie Kofoed Gjedsted
Nadja Glass
7. Team Axia SOR IF
Alberte Sigersen
Cecilie Holde Larsen
josefine oldgård mikkelsen
Julie Nielsen
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Lea Toft Skov Kristensen
Maja Mølholm
Sama tehera
8. Team Lavida SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Leise Riber
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
linnea trærup
Mikkeline Glad
Silje Tandrup Jellev
Sonia Siddigi
Tilde Rosén Bengtsen
9. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bloksø
Cecilie Vartoft Glerup
Daria Magdalena Górczynska
Filippa Sophie Hansen
Julie Christophersen
Laura Kruse
Line Bristorn
Sille Christensen
Tanya Vigsø Birkely
10. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Freya Illum
Freya T. Ottzen
Laura Vig
Luella Jelsbak
Maja Møller Carstensen
Nikoline S. Sørensen
Vega Birkemose
Esther S. Johnsen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Emmelie Schiff Demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
2. Team Amaryllis Hillerød G & IF
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Emma Verhaegh
Freja Clausen
Hannah Pharsen
Madeleine Angelina Klit
Merle Poulsen
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
3. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Ania Kondratovic
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Marie Heron
Olivia Schloss Grarup
4. Magna GF Køge Bugt
Alexandra Nielsen
Chloe Segalt
Isabel Varup
Kathrine Langebek
Maja Norgreen Nielsen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Micala Behrens
Olivia Frid
Sara Juul Raklev

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Mirabel Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
claudia kristensen
Frederikke Bro
Julie backmann Hansen
Karla Marie Adelstorp-Grønning
Liv Skriver Davidsen
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
2. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Funch Geertsen
Emilie Eggert Behrend
Emma Rebekka Møller
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Liv Skriver Davidsen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
3. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Olga Allermann Beck
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
4. Team Zavia SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Mille Hemmingsen
Sana tahere
Sofie Oldgaard Mikkelsen
5. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Kristina Schiøttz
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
6. Team Spectra LSI - Gymnastik
Anine Kirstine Sejersten
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Isabella Holmgreen Pedersen
Karen Hovmand
Maria Sabroe Stechmann
Marie Højsted Johansen
Mie Sloth Berner

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Annika Joensen
Bjørt Óladóttir Joensen
Jenny Viderø Gunnarsson
Jóhanna Sofía Guldbrandsø Nolsøe
Katrin S. Wardum
Maria Krossteig Hansen
Vár Bech Árting
2. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Frida Pirovano
Louise Walsøe Torup
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
3. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Benedicte Svarre Gammelgaard
Cecilie Miltoft
Emilie Rosenstand Lou
Sofie Westring Sørensen
4. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Karoline Smidth Knudsen
melissa brunbakke
Mette Anderberg Villadsen
Sidsel Kruse Larsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Elina Elite Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Mie Dyring Nielsen
Nanna Heinrichson
2. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Mille Kathrine Malihini Jul
3. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Madsen
Emma Frøslev Larsen
Mette Gerløv Larsen
Signe Booth-Meyer

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark