Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

DM 1. og 2. runde - d. 03-02-2018 - 04-02-2018

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Thea DHG Gymnastik
Emma Hansen
Frederikke Bøg Grue
Isabella Skøtt
Linnea Bogh Berentzen Henneberg
Marie Bach Degn-Andersen
Merle Lysholt Dongsted
Milia Fadi Hussein
Mynthe Kjær Holm
Nanna-Cecilie Hauge Hald
Naya Sofia Hagen Jørgensen
2. Team Rosea Randers gymnastiske Forening
Allice Ellgaard Andersen
Annabel Amytzbøll
Caroline Freya Patula
Klara Tang Hougaard
Olivia Tilleman Mortensen
Smilla Darø
Sofia Nielsen
Sofia Vivo Apel
Sofie Dam Dallerup
3. Team Litchi Ringsted IF - Gymnastik
Carla Groth Andersen
Ella Alina Tvede
Esine Elise Tømmerby kilic
Ida Mau Larsen
Karlotta Marie Kalb
Maja Busk Madsen
Nanna Lisa Kristoffersen
Olivia Seloy
4. Team Eya Spangsbjerg IF
Amalie Mærsk Hellsten
Andrea Klitgaard
Elisa Marie Moslund Eriksen
Emilia Sophia Seistrup
Isabella Madsen
Karla Lübker
Lærke Anna Obling
Sif Liv Bailey
Tilde Marie Møller
5. Team Ovia Farum Gymnastikforening
Aleksandra Wehlast
Alva Anker Kristensen
Filippa Borchsenius
Freja-Piil Dyrbe-Hermansen
Ida Matilde Sandberg
Livia Sofia Dyrby-Hermansen
Maya Banasik
Palma Sophie Jansson-Christensen
Thea Wolf
6. Team Ivalu Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Munk
Ella Elise Schack Pedersen
Ellen Urup Bollesen
Freya Sonne Skøtt
Lara Khoshabroo
Lykke Spang
Melissa Choloev Duvoy
Molly Fink Holm Andersen
Sofie Fink Holm Andersen
7. Team Nalo Greve Gymnastik og Trampolin
Anastasia Sevel
Carla Valentina Mark Nielsen
Caroline Dandanell
Elisa Røske-Jersild
Josefine Kretschmer
Lilli Walbum
Luna Cebrian
Maja Nørr
Natalie Kasouh
8. Team Ixia Hillerød G & IF
Anna Holbøll Danquart
Anna Avijaja Foldager Bomann
Asta Pipaluk Foldager Bomann
Augusta Boll
Cecilia Hansen
Evalina Werup Steffensen
Gabriella Lindhoff Willerup
Silje Mai Lovring Drachmann
Solveig Neimers
9. Team Alfea SOR IF
Alma Jeppsson Jakobsen
Beate Trønning Lee 
Ellamaj Blume-Jensen
Frederikke Dalsgaard 
Julia Sophie Dalsgaard Haspang
Melissa Christensen
Oline Vibe Dyrlund Kragh
Olivia Kildeskov
Rosa Elise Gregers Linkhusen
Rosalina Frederiksen
10. Team Violet Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bøllingtoft Asmussen
Ella Bøllingtoft Asmussen
Julia Mirowska
Malou Andersen
Marie Skifte
Nisa Nil Sagcan
Rebecca Sneftrup Damgaard
Silje Kjær Hermansen
Simone Reimann
11. Team Estrela Gymnastikforeningen Øbro
Emelie Thoke-Jørgensen
Emilie Güllendorff
Isabell Lindberg-Levin
Isabella Detwang
Nora Berger
Smilla Jelsbak
Vianna H Nielsen
Vinja Huang Nielsen
Wilma Thrane Petersen
12. Team Aspiranta Næsby IF
Ann-Sofie Kern Kokansky Vogler Sloth
Astrid Olivia Solevad
Ella Zoega
Emilie Dahl-Larsen
Frederikke Thuesen
Frida Iversholt Enemark
Isabella Hoang Huynh
Josefine Schreiner
Karoline Rasmussen
Maya, Leona, Alexandra Krøyer
Vita Vera Victoria Krøyer
13. Team Rubina Grindsted G & IF
Allie Schøneberg
Andrea Helene Tønnnessen
Birka Cecilie Olesen
Emilie Runge Andersen
Frida Hollænder
Ida Andrea Schäfer Sørensen
Julie Risbøl
Maja Jensen
Melanie Schøneberg
Sille Birkegaard
Stella Meldgaard Nielsen

 

Mini Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Isabella Cotterill
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Julie Deleuran
Karla Hovgård Nielsen
Victoria May Abildgaard
2. Team Noelle Espergærde IF
Alma Poppe
Anusha Izadian
Cornelia Ferm Fischer
Ella Sofie Ottesen
Emily Filuca Gottschalck Graubæk
Lilli Griffon
Mie Friis Jensen
Milla Mie Bruhn
Smilla Ester Damsgaard
Sofie Mathilde Marlo Kjærulff
Emilie Sophie Baden Stilling
3. Team Viga Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Mia Kring Rønnenkamph
Clara Lucia Krogh Jensen
Eda Nur Tunc
Elisa Nadji
Ida Sander Hansen
Narin Nisa Özogul
Ulla Brunke
Victoria Gyllensteen
4. Team Esmeralda Gymnastikforeningen Øbro
Agnes N. Nielsen
Eia-Liv Boesen
Emilie Havnsøe Petersen
Ida Marie Kjær
Iiris Orta-Ekblad
Lea Nygaard
Nanna Poulsen
Nanna Silberbrandt
Ronja Præstkær
Signe Bj Krieger
5. Team Vira Jelling FS
Annamay Nordahl
Anne Søndergaard
Astrid Engmark
Emilia Husted
Isabella Sostack Hardt
Josefine Neil Frank Pedersen
Silke Nordahl
Victoria Sostack Hardt
6. Team Alpinia Hillerød G & IF
Anne Juliussen Nørreskov
Caroline Lucia Klitgaard
Cecilie Ørsted Pedersen
Chanell Chantelou
Dagmar Solvig Heimbürger
Liva Hjort
Madina Seyedzad
Sabine Nordhald Larsen
Sofie Nordhald Larsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
7. Team Akiila SOR IF
Aija Mathilde Busch Andersen
Cecilie Buch
Freja Sloth Schultz
Laura Sofie Samsøe Sørensen
Lærke Bruun
Tea Tousgaard Bertelsen
Tilde Rosén Bengtsen
Victoria Hansen
8. Tean Vitulla Espergærde IF
Amy Tønning Sørensen
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Ida skov Pedersen
Isabella Bengtson
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
9. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Isabella Cotterill
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Julie Deleuran
Karla Hovgård Nielsen
Victoria May Abildgaard
10. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Julie Funder-Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Christensen
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
11. Team Alva Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Fenger
Emmalie Olga Hansen
Marie Bjerg Petersen
Rebecca Brask Nielsen
Rebecca Petas Schmidt Rasmussen
Rebekka Louise Bork
Regitze Aalund Fogh Mortensen
Tuana Altinok
12. Team Kiwi Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Brask Hansen
Cille Groth Andersen
Enise Emilie Tømmerby kilic
Ida Ulstrup
Ida Møller
Laura Pedersen
Sille Vilstrand Munch
Terese Grauert Wilche
Helena Dam
13. Team Lime Ringsted IF - Gymnastik
Alberte Bachmann
Emilia Agnete Rosengren Mathiasen
Helena Dam
Malou Busk Madsen
Mathilde Grønbjerg
Meline Ingemann Rød
Mie Kaspersen
Nikita Jelbo
Rebecca Vangsaa
14. Team Aya Randers gymnastiske Forening
Asta Tang Hougaard
Asta Zahl Østergaard
Emilie Darø
Kathrine Svith
Lærke Vedel Panitzsch
Matine Lerche Møller Larsen
Signe Nielsen Øxenholt
Sofie Huus
15. Team Zia Randers gymnastiske Forening
Ida Haakansson
Lykke Urbak Nielsen
Mathilde Dam Dallerup
Melissa Amdi Lynge
Thea Elstrup Thorsen
Trine Hougaard
Victoria Bjerre
Victoria Sørensen
16. Team Muni GymHelsinge
Anna Tvede Møller
Emilie Eriksen
Julie Langeth
Mynthe Kromann Sams
Nana Olesen
Serena Pornprapha Arsanok
Signe Pedersen
Thilde Lewalski
Carmen Larsen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Adea DHG Gymnastik
Carla Kruse
Dagmar Lindhardt Lassen
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Josefine Christiansen
Julie Moseholm Larsen
Karoline Sørensen
Lærke Sliberling
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
2. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Ida Bøllingtoft Asmussen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
3. Team Merida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Mille Maj Hedayat
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Viola Mille Borchers
4. Svera SOR IF
Amalie Poulsen
Cecilie Toft Skov Kristensen
Isabella Kalkan Hansen
Maja Hvolbæk
Majse Ege Sørensen
Malou Julie Stougaard Nielsen
Selma Rouabah
Silke Mikkeline Jensen
Sofie Jensen
5. Team Vivo SOR IF
Hannah My Friis Fredenstorp
Irma Ourø Jørgensen
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Maya Leisted Grønbech
Merle Hincheli Petersen
Mille Oldgaard Mikkelsen
Nikoline Kristensen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Matute Nielsen
6. Team Delicia Gymnastikforeningen Øbro
Ellen Brix Kirkegaard
Ida Kvist
Ida Tuxen Faber
Katrine Ilm Toft
Liv Nygård
Mikkeline Klemmensen
Sofia Luisa Gomes Ryom
Stella Lund Wahlberg
Victoria M Engbirk
7. Team Vilja Greve Gymnastik og Trampolin
Astrid Engdal Køhlert
Callista Ann Gras
Fia Kirstine Mangaard
Johanne Tranholm Grønlund
Linda El-Khalil
Maja Maria Rasmussen
Mila Teljigovic Ibranovic
signe schiff demant
8. Team Klea Tarup - Paarup IF
Christina Schmidt Steffensen
Elizabeth Visti Brewster
Ella Pultz Henckell
Eva Molnar
Julie Westerskov
Laura Bjerg Andersen
Laura Josephine Lund Boesgaard
Natasja Longgaard Birk
Ella Marie Pieler
Vaishnavi Ganiger
9. Team Anemone Grindsted G & IF
Alma Kepp
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Camilla Kaul
Carla Veje Bruun Andersen
Freja Fabricius Arreborg
Freja Hammershøj
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Maja Heiselberg Geir
Pirdozi Gerieva
Signe Lykke Nikolajsen
Sille Klausen
Sofie Møller Jørgensen
10. Team Unika Næsby IF
Chloe Tino Pedersen
Frederikke Lakman
Frederikke Dahl-Larsen
Merle Runge Koldby
Ronja Beate Holst Jørgensen
Signe Askholm Christensen
Signe König Nielsen
Sille Amalie Solevad
Tinke Stendevad Jensen
Wilma Rønnebech Kristiansen
Zakia Frendesen
11. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Amalie Østergaard Sørensen
Cecilie Juel Nielsen
Emilie Hviid Thuesen
Ibtisam Ali
Liva Grønlund Lind
Lærke Høgenhaug Olsen
Naja Clara Enevoldsen
Sarah Mørup Pedersen
Yasmin Ahmed
12. Team Baila Silkeborg GF
Anna klostergaard
Bettina Phuong Trinh Lo hong
Celina Ali
diana kozlenko
emma herlev niebuhr
ida hvid poulsen
Mireille kalala
tilde kejlberg

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Titanium Silkeborg GF
Carla Kolding
Ida Kaysen Moell
liva isabella laursen
Malene sørensen
marie jørgensen
Olivia Kolding
Palina Albæk Olsen
silke steen jørgensen
2. Team Cherry LSI - Gymnastik
Emilie Franck
Frederikke Kjærulf
Frida Miethe Horsberg
Gudrun Marie Krag Kirchhoff
Kathrine Anderberg Krag
Signe Møller Jensen
Yasmin Hosseini
3. Team Lyra Grindsted G & IF
Ana Moreno Perez
Camilla Mohr Christensen
Emilie Meier Bloch
Fatima Gerieva
Josefine Nielsen
Julie Marie Søndergaard Junker
Laura Munk Friis
Nanna Klausen
Nicoline Refshøj
Nina Frøsig Hansen
Shabekka Ravichandran
Sidse Bang Sivebæk
4. Team BG Ballerup GF
Aia Sofia Suhr
Ajla Tairi
Fione Damgaard Festersen
Isabella Andersen
Lucca Schmidt
Maria Grosser
Marie Walling Tornøe
Rosa Svensson
5. Team Esperanza Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Schou Jacobsen
Anaia Lezzi Nygaard
Anna Karskov
Astrid Sophia Søndergaard Kristensen
Chi Aja Aasborg
Ella Bangsbo Holdum
Emma Clausen
Laura L. Thygesen
Lærke Maria Helledi
Matilde S. Sørensen
Oline Anker
Sofia Shevchenko
6. Team Cassiopeia Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Armante Urbutyte
Clara Marie Stevens
Emilie Christiansen
Isabella Springborg
Jasmin Mathiesen Csirini Ulucan
Klara Johanne Trillingsgaard
Le Benkjer
Maja Svarre Griffel
Signe Larsen
Victoria Guldbæk Christensen
7. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Helena Nehlin
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Sophie Madeline Lund Boesgaard
8. Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Maria Taha
Nikoline Olsen
Olivia Pedersen-Jensen
Regitze Ring Balslev
Sofia Jensen
9. Team Fauna FG 90 - Frederikshavn
Freja Christensen
Freya Hagensen
Johanne Bertelsen
josefine skrejborg
Karoline Bertelsen
liva thomsen
lærke fick
natacha birkegaard
10. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
11. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Bianca Baan
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Josefia Olivia Falk
Laura Hoffmann
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
12. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Simone Daastrup-Hansen
Stine Engberg Andersen
13. Team Elva Munkebjerg Gymnastikforening
Ellen Fischer
Fleur Martin
Kaya Eggert Mortensen
Malou Welander langæble
Mie Mogensen
Mimi Sohl Jeppesen
Rose Nydam Hornshøj
Selma Breunig
14. Team Esaia Spangsbjerg IF
Anne Petersen
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Freja Bodeval Andersen
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Terese Kristiansen
Victoria Madsen
15. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Elvira Bryder Greisen
Emilie Leth Donnerstag
Ida Karise Nielsen
Karla Ysnæs Henningsen
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
Sofia Kruse
16. Team Verdi Greve Gymnastik og Trampolin
Cassandra Thorup Henriksen
Christa Bavnhøj Hansen
Emma Hansen
Freya Elisabeth Lausen
Lucia hingebjerg Bennike
Lærke Hjortgaard Olsen
Safira Nybye
Solveig Ingerslev
17. Team Gaia DHG Gymnastik
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Evita Sondore
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Sille Kongshaug Hjorth
18. Belarus Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Aiina SHANKO
Emiliya ZVARYKA
Hanna LAUSKAYA
Milana HALAIDA
Tatyana MOZHEIKO
Ulyana HURYNOVICH
Yana VINIARSKAYA
Zlata ZENCHANKA

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen
2. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Cecilia Mcpherson
Cecilie Vasehus Holck
Freja Neerup-Jensen
Isabella bruun persson
Julie Sivertsen
Julie Mau Larsen
Karoline Nørhave Thøstrup
Kornelia Asmussen
Sara Rebekka Møller
Trishna mhae gravador Magnussen
3. Team Lua GymHelsinge
Adelina Ekvall
Astrid Gerner Frost
Freja Birch
Josefine Riisager
Julie Friis Andersen
Therese Tvede Møller
Therese Villefrance
Thilde Lewalski
4. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Julie Møller Knudsen
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
5. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
6. Team Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
Emilie Kofoed Gjedsted
Nadja Glass
7. Muna GF Køge Bugt
Emma Jakobsen
Iben Timm
Isabel Holloway Petersen
Michaela Naumova Christensen
Sarah Taha
Sigga Wittrup
Silke Weiss Boesen
Theresia Engblom
Yaren Kilic
8. Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
9. Team Axia SOR IF
Alberte Sigersen
Cecilie Holde Larsen
josefine oldgård mikkelsen
Julie Nielsen
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Lea Toft Skov Kristensen
Maja Mølholm
Sama tehera
10. Team Lavida SOR IF
Cecilie Buch
Clara Sofie Holm Hansen
Leise Riber
Lilja Esther Højbjerre-Thomsen
linnea trærup
Mikkeline Glad
Silje Tandrup Jellev
Sonia Siddigi
Tilde Rosén Bengtsen
11. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Ane Fløe Clausen
Astrid Sofie Hartman Boel
Clara Abildgaard Holm
Freja Veng
Julie Høgenhaug
Julie Klüwer Vestergaard
Le Benkjer
Milla Jastrup
Sophie Balling
Victoria Kok
12. Team Dahlia Gymnastikforeningen Øbro
Agnes Tuxen
Anna Møller Jochimsen
Astrid Marie Henriksen
Freya Illum
Freya T. Ottzen
Laura Vig
Luella Jelsbak
Maja Møller Carstensen
Nikoline S. Sørensen
Vega Birkemose
Esther S. Johnsen
13. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Yana Konelskaya Raimensborg
14. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bloksø
Cecilie Vartoft Glerup
Daria Magdalena Górczynska
Filippa Sophie Hansen
Julie Christophersen
Laura Kruse
Line Bristorn
Sille Christensen
Tanya Vigsø Birkely
15. Team Sirina Silkeborg GF
emily nielsen
freja pfeiffer thomsen
Julie Steen jørgensen
Katja Hüttmann
Marie Lysholt Nørgaard
mille smed
Sheila Broberg Jakobsen
Thea Eriksen Amden
16. Team Opalia Grindsted G & IF
Astrid Bom
Elisabeth Shwe Tin Pau
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Laura Refstrup Sørensen
Nathali Møller Christensen
Naya Christensen
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
17. Future United. Næsby IF
Alberte Lemming
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Nikoline Hedegaard
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
Sif Stendevad Jensen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Emmelie Schiff Demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
2. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Ania Kondratovic
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Marie Heron
Olivia Jensen
Olivia Schloss Grarup
3. Team Amaryllis Hillerød G & IF
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Emma Verhaegh
Freja Clausen
Hannah Pharsen
Madeleine Angelina Klit
Merle Poulsen
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
4. Team Sky Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Caroline Andersen
Emilie Kjærgaard Jakobsen
Freja Grønlund Lind
Isabella Juel Nielsen
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Mathilde Krog Bruhn
Mathilde Rahbek Gyllensten
Nicoline Frandsen
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
Rikke Isager
Sara Kjær Fuglsang
5. Magna GF Køge Bugt
Alexandra Nielsen
Chloe Segalt
Isabel Varup
Kathrine Langebek
Maja Norgreen Nielsen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Micala Behrens
Olivia Frid
Sara Juul Raklev
6. Team Alvira Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Anne Sofie Lilholt
Helene Tanggaard
Ida Ø Bredgaard
Karoline Mousing
Lærke Bastholm Schmidt
Marlene Skjerning Johansen
Nanna Serup
Silje Søby
7. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Isabella Emilie Rosenqvist Rahbek
Karoline Langkilde
Maja Schlüter
Marika Meldgaard
Mathilde Gangsted-Rasmussen
Mathilde Svith
Natascha Bjerre
Sofie Andersen
Sophie Andrea Davidsen
8. Team Calida Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Kølle Andersen
Anne From Andersen
Astrid Højvang
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Ida Vinther Rasmussen
Josefine Møller Christoffersen
Karoline Kølle Andersen
Katrine Nøttrup
Mathilde Mortensen
Nanna Bachmann Andreasen
uyenmi nguyen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Olga Allermann Beck
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
2. Team Spectra LSI - Gymnastik
Anine Kirstine Sejersten
Anna Due Petersson
Cecilia Lemvig Madsen
Isabella Holmgreen Pedersen
Karen Hovmand
Maria Sabroe Stechmann
Marie Højsted Johansen
Mie Sloth Berner
3. Team Mirabel Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
claudia kristensen
Frederikke Bro
Julie backmann Hansen
Karla Marie Adelstorp-Grønning
Liv Skriver Davidsen
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
4. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Anna Funch Geertsen
Emilie Eggert Behrend
Emma Rebekka Møller
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Liv Skriver Davidsen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
5. Team Magnolia Gymnastikforeningen Øbro
Clara Lange Baerentsen
Clara Ryberg
Columbine Møller Hale
Emily Noack
Kristina Schiøttz
Laurine Thygesen
Oline Josvassen
Tilde Sofie Gram
6. Team Zavia SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Mille Hemmingsen
Sana tahere
Sofie Oldgaard Mikkelsen
7. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Emilie Marie Sørensen
Lemoni Beccaglia
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Sofie Vestergaard Knudsen
Xenia Kjær

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Frida Pirovano
Louise Walsøe Torup
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
2. LG RytmiskGymStars Lyngby og Gentofte Gymnastik
Anna-Sophie Kanlund
Frida Skjøth Kaaber
Helena Højsgaard
Hrafnhildur Kristin Kristinsdottir
Louise Lyngsø Thomsen
Marie Krogh Holm
Nikoline Aarre Rasmussen
Victoria Boltasseva
3. Team Avina Silkeborg GF
Emilie Lund Rasmussen
Emily April Bonner
karoline svanhede
Katrine holst
Liva Marie Søgaard
Naya Ladefoged Matzen
4. Team Iowa Aarhus Studenter Gymnastik
Astrid Risager Friis Clausen
Emma Bremer Vejlø
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Julie Hyldgaard Petersen
Nanna Bondeval Carlsen
Rebecca Pindstrup Mosdal
5. Team Bohemia Gymnastikefterskolen Stevns
Anna Bethina Taarnmark
Caroline Vedel Gantzel
cecilie Granstrøm
Eva Maria Sichelkow
Isabella Gjedsted Jensen
Josephine Christensen
Julie Torp
Line Nørgaard Kristensen
Pernille Pedersen
6. Team Nordik IF Føroyar
Andrea Hansen
Anna Helena Ejdesgaard
Anna Knudsen
Annika Joensen
Bjørt Óladóttir Joensen
Jenny Viderø Gunnarsson
Jóhanna Sofía Guldbrandsø Nolsøe
Katrin S. Wardum
Maria Krossteig Hansen
Vár Bech Árting
7. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Karoline Smidth Knudsen
melissa brunbakke
Mette Anderberg Villadsen
Sidsel Kruse Larsen
8. Team Aicka DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cecilie Blaasvær
Elizabeth Ørnstrøm Heyde-Petersen
Freja Katrine Kramer
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
Ingrid Clara Nielsen
9. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Benedicte Svarre Gammelgaard
Cecilie Miltoft
Emilie Rosenstand Lou
Sofie Westring Sørensen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Elina Elite Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Mie Dyring Nielsen
Nanna Heinrichson
2. Team Aviaja Silkeborg GF
Alberte Krog
Anna Griporiena
Caroline Nygaard Iversen
Christina Overgaard Andersen
emilie videbæk
Louise Damsgaard Jensen
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen
Frederikke Pauline Nielsen
3. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
4. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Madsen
Emma Frøslev Larsen
Juliane Pinholt
Mette Gerløv Larsen
5. Team Feline Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Katja Wind
Laura Christensen
Mille Kaus
Silke Lundø Kristensen
Sofie Sand

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark