Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Fyns Mesterskab - d. 18-03-2017 - 18-03-2017

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Sophie Madeline Lund Boesgaard
2. Team Evelin DHG Gymnastik
Carla Kruse
Emma Hansen
Frederikke Hoffmark Nielsen
Ida Merete Westergaard Nielsen
Lærke Sliberling
Maja Hanna Malewska
Martha Kjærgaard
Nanna-Cecilie Hauge Hald
Rosa Roskjær Jacobsen
3. Team Adea DHG Gymnastik
Dagmar Lindhardt Lassen
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Julie Moseholm Larsen
Karoline Sørensen
Malou Andrup Larsen
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
4. Team Unika Næsby IF
Chloe Tino Pedersen
Frederikke Lakman
Frederikke Dahl-Larsen
Mathilde Nielsen
Rosa Malmkvist Jakobsen
Signe Askholm Christensen
Signe König Nielsen
Sille Amalie Solevad
Wilma Rønnebech Kristiansen

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Klea Tarup - Paarup IF
Christina Schmidt Steffensen
Elizabeth Visti Brewster
Ella Pultz Henckell
Laura Bjerg Andersen
Nanna skovhøj Christensen
Natasja Longgaard Birk
2. Team Aspiranta Næsby IF
Astrid Olivia Solevad
Ella Zoega
Emilie Dahl-Larsen
Eva Molnar
Josefine Schreiner
Julie Hultgren
Sarah Karalic
Thilde Willumsen
Zakia Frendesen

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Ginnerup Nielsen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Astrid Westergaard-Nielsen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
2. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Ellegaard Toft
Emilie Johansen
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
Isabella Francis

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Yksi Næsby IF
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jakobsen
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
2. Team Elva Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Fenger
Ellen Fischer
Emilie Sørensen
Emina Grebovic
Fleur Martin
Kaya Eggert Mortensen
Kirstine Vadgård Bruntse
Mie Mogensen
Mira Mahmoud hajaj
Rebekka Louise Bork
Rose Nydam Hornshøj
Tilde Sofie Lund Petersen
3. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
2. Team Calida Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Kølle Andersen
Astrid Højvang
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Ida Vinther Rasmussen
Karoline Kølle Andersen
Mathilde Mortensen
Nanna Bachmann Andreasen
uyenmi nguyen
3. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Bærentsen
Sofie Kappel Hansen

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Linea Holst
Louise Schmidt Steffensen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team tanith DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Andrea Engemand
Camilla Lyne Rahbek
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Josefine Grønvald Horstmann
Katrine Nøttrup
louise Emilie Jensen
Mathilde True
Nikoline Gilberg Jensen
Signe Hesselhøj Garde

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team Veni Vejstrup Efterskole
Anna Busk
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Julie Schultz Bang-Nielsen
melissa brunbakke
Sarah Barslund Petersen
2. Team Diamonds Ollerup Gymnastikforening
Josefine Stausholm
Laura Seiger Egholm
Lea O´Reilly Wagner Hanse
Maria Välimaa
Signe Hjort Skjoldemose
Sofie Dam Houborg
Stine Østergaard Kaus
Viktoria Visborg Thune
3. Team Sapphir Ollerup Gymnastikforening
Kira Svenstrup
Laura Saugstrup
Mathilde Dønvig
Mathilde Gudiksen
Mia Kronborg
Nina Vangsgaard Balle
Pauline Rosendal Johansen
Rikke Marie Pilgren
Sarah Wiese
Sofie Bach Albertsen
4. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aves Munkebjerg Gymnastikforening
Annie Pinderup
Frederikke Bebe Rasthøj
Ingrid Clara Nielsen
Julie Christine Larsen
Maja Graves Larsen
Nanna Jørgensen
Nicoline Bebe Rasthøj
Sofie Sjønov

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark