Deltagerliste for Grand Prix-Rytme

 

 

Jysk Mesterskab - d. 18-03-2017 - 18-03-2017

Mono

Nr. Hold Forening
1. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ellen Louise Weilborg
Freja Bodeval Andersen
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Naya Sophia Nyaard
Nicoline Schlüter Schmidt
Silke Mary Klausen
Victoria Madsen
2. Team Vira Jelling FS
Annamay Nordahl
Ida Ry Kristensen
Isabella Sostack Hardt
Josefine Neil Frank Pedersen
Louise Juul
Paulina Czapka
Silke Nordahl
Victoria Sostack Hardt
3. Team Starlight Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Amalie Østergaard Sørensen
Anna Maj Konge
Armante Urbutyte
Cecilie Juel Nielsen
Liva Grønlund Lind
Lærke Høgenhaug Olsen
Lærke Mathilde Lund
Naja Clara Enevoldsen
Silje Haugen-Vestenaa
4. Team Jasmin Grindsted G & IF
Camilla Kaul
Caroline Kaul
Freja Hammershøj
Laura Munk Friis
Maja Lykke Nikolajsen
Nina Frøsig Hansen
Maja Heiselberg Geir
5. Team Rubin Hjerting IF - Gymnastik
Alberte Stendorf Hansen
Anne Laigaard
Hannah Ulsøe Christensen
Johanne Leth Stubbe
Lærke Dahl Nielsen
Naja Bisgaard Jensen
Signe Kirstine Jensen
6. Team Frigg Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Asta Østergaard
Cecilie Lägel Johansen
Clara Seider
Clara Skov
Claudia Mansouri
Frida Serup
Johanne Brandt
Rebecca Sams
7. Team Aya Randers gymnastiske Forening
Emilie Darø
Freja Bonde Abrahamsson
Ida Ø Bredgaard
Klara Langkilde
Lærke Vedel Panitzsch
Matine Lerche Møller Larsen
Signe Nielsen Øxenholt
Sofie Andersen
Sofie Huus
8. Team Zia Randers gymnastiske Forening
Asta Tang Hougaard
Dicte Marie Munkgaard
Kathrine Svith
Mathilde Dam Dallerup
Mathilde Svith
Natascha Bjerre
Sofie Huus
Victoria Bjerre
Viktoria Wigh
9. Team Fauna FG 90 - Frederikshavn
Clara Godtliebsen
Donna Siriwet
Freja Christensen
Johanne Bertelsen
Karoline Bertelsen
Kirstine Eline Mølgaard
Maja-Luise Lønborg

 

Micro

Nr. Hold Forening
1. Team Rosea Randers gymnastiske Forening
Allice Ellgaard Andersen
Frida Roed Garza
Ida Haakansson
Klara Tang Hougaard
Lykke Urbak Nielsen
Olivia Tilleman Mortensen
Smilla Darø
Sofia Nielsen
Sofia Vivo Apel
Thea Elstrup Thorsen
2. Team Rubina Grindsted G & IF
Allie Schøneberg
Alma Kepp
Andrea Helene Tønnnessen
Birka Cecilie Olesen
Carla Laage Hansen Nielsen
Celina Ellegaard Knudsen
Frida Hollænder
Lærke Bach Nielsen
Maja Jensen
Melanie Schøneberg
Pirdozi Gerieva
Sille Klausen
Vanesa Gedrimaite
3. Team Selva Silkeborg GF
Agnes Bernth
Andrea Sarto
Asta Enggaard
Celina Ali
Cilia Perregaard
Katarina Østergaard
merle kring
Mireille kalala

 

Mini 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Sif Fårup-Sønderbæk Idrætsforening
Dikte Ravn
Emma Karlov Jørgensen
Frederikke Amalie D. Jensen
Frida Serup
Josefine Schacht Frøslee
Nete Onsild Justesen
Silje Ravn
Stine Hejring Lund Jensen
2. Team Perle Hjerting IF - Gymnastik
eline Graarup
Frederikke Bækby Christiansen
Josefine Tinning
Mille Nørager Hansen
Sarah Brinck-Jensen
Sarah Mathiesen
Sofia Brinck-Jensen
Sophia Liv Roland-Zederkof
3. Team Swarovski Hjerting IF - Gymnastik
Anna-Bell Damgaard Thomsen
Fillipa fransiska Anstenrud
Frederikke Ea Benzon Mortensen
JUlie Terp
Karoline Tarp Karlsen
Olivia Macartney
Sara Mäkinen Maibom
thilde Cedergreen Guldager
Laura Bertramsen
4. Team Anemone Grindsted G & IF
Amalie Guldbrand Benkjer
Anne Ibsgaard Astrup
Carla Veje Bruun Andersen
Freja Fabricius Arreborg
Lærke Ahm Ørbæk Kristensen
Malou Hansen
Signe Lykke Nikolajsen
Sofie Møller Jørgensen

 

Mini 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Lyra Grindsted G & IF
Alberte Bremer
Ana Moreno Perez
Anemone Tommelise Sigaard Hansen
Emilie Meier Bloch
Fatima Gerieva
Josefine Nielsen
Laura Krusborg Christensen
Nicoline Refshøj
Shabekka Ravichandran
Sidse Bang Sivebæk
Signe Sørensen
2. Team Elara Spangsbjerg IF
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
3. Team Cassiopeia Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Anna Sophie Ege Qwist
Carla Skov Døssing
Clara Marie Stevens
Emilie Christiansen
Freja Veng
Isabella Springborg
Jasmin Mathiesen Csirini Ulucan
Signe Larsen
Victoria Guldbæk Christensen
4. Team Shine Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Alberte Johanne Bech Kähler
Astrid Sofie Hartman Boel
Clara Abildgaard Holm
Julie Klüwer Vestergaard
Le Benkjer
Milla Jastrup
Rikke Isager
Sara Kjær Fuglsang
Sophie Balling
5. Team Stella Silkeborg GF
Bjørg Kring
Cæcilie Frankø Reker
Freya Kjølbæk Krogh
Ida Kaysen Moell
Lane Ravn
liva isabella laursen
marie jørgensen
Melina Perregaard Sabuhi
Mille boye Danielsen
Thea Kejlberg

 

Pige

Nr. Hold Forening
1. TEAM AVINA Silkeborg GF
Alberrte kamp Hjøllund
Emilie Lund Rasmussen
Emily April Bonner
karoline svanhede
Katrine holst
Liva Marie Søgaard
Naya Ladefoged Matzen
Silje Bull Skov
Sofie Klarfald Marcher
2. Team Sky Lystrup Idrætsforening - Gymnastik
Caroline Andersen
Emilie Kjærgaard Jakobsen
Freja Grønlund Lind
Karla Dalsgaard Jørgensen
Maria Klopp Arvidsen
Mathilde Rahbek Gyllensten
Sarah Vosegaard
Signe Ilsøe
3. Team Opalia Grindsted G & IF
Elisabeth Shwe Tin Pau
Jasmin Hansen
Karoline Østergaard Mikkelsen
Louise Topbjerg Kristensen
Michelle Rehder
Nathali Møller Christensen
Naya Christensen
Sofie Astrup
Tilde Sivebæk
4. Team Safira Grindsted G & IF
Alicia Skjøtt-Pedersen
Benedicte Roed
Caroline Hansen
Elly Søgaard
Julie Nissen
Nicoline Johanne Sigaard Hansen
Pil Søgaard
Silke Lundø Kristensen
Sofie Völcker
Victoria Aagaard Gjerlevsen
5. Team Diamant Hjerting IF - Gymnastik
Aleksandra Kozar
Helena Højbjerg Vibe
Ida KLockmann jørgensen
Ida Bagge
Josephine biltoft
Katrine Droob
naja Sorrell
Signe Bagge

 

Tweens

Nr. Hold Forening
1. Team Brilliant Hjerting IF - Gymnastik
Anne Gejl
Anne Katrine Petersen
Caroline Frølund
Cecilie Cameron
Loelle Mellergaard
Melanie Ilsøe - Nielsen
Sarafina Alvarez-Christensen
Sofie Foss Rotvig Jessen
2. Team Alvira Randers gymnastiske Forening
Alberte Toft Brøndum
Helene Tanggaard
Karoline Mousing
Lærke Bastholm Schmidt
Marie Clausen
Marlene Skjerning Johansen
Nanna Serup
Sarah Dichmann
3. Team Annali Randers gymnastiske Forening
Beate Koch
Isabella Emilie Rosenqvist Rahbek
Karoline Langkilde
Lærke Bastholm Schmidt
Maja Schlüter
Marika Meldgaard
Mathilde Gangsted-Rasmussen
Sophie Andrea Davidsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
Emilie Marie Sørensen
Emma Søndergaard

 

Senior Fri

Nr. Hold Forening
1. Team ASG Aarhus Studenter Gymnastik
Astrid Risager Friis Clausen
Heidi Skov Pedersen
Helle Pernille Løvendahl Ringive
Karen Phyllis Bak
Natalie Vest-Jones
Nicoline Christine Felsager
Signe Isaksen Christensen
2. Team FEA Flemming Efterskole
Cecilie Møller Jørgensen
Frederikke Plagborg Agergaard
Julie Maarbjerg Svendsen
Lea Søltoft Kristensen
Lærke Nordborg Hansen
Marie-Louise Jørge Rasmussen
Nicoline Watson
Sarah Skotte
3. Team Melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Karoline Lender
Katrine Larsen
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Nadja Kostow
4. Team Vena Silkeborg GF
Alberte Krog
Anne-Mette Olsen
Christine Bak skov nielsen
emilie videbæk
Frederikke Pauline Nielsen
Nadia Alexanadra Jensen
Thi Thu Thuy Nguyen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team FG90 FG 90 - Frederikshavn
Alberte Luna Larsen
Beate Groth
Camilla Christensen
Camilla Eriksen
Christina Nørgaard Usai
Josephine B. Andersen
Larisa Nicoleta Ciocarlan
2. Team Aviaja Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Emilie Grønning
Katrine Marker Madsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Louise Damsgaard Jensen
Nanna Catharina Boberg Knudsen
3. Team Feline Grindsted G & IF
Anne-louise Petersen
Katja Wind
Laura Christensen
Louise Rønne Pedersen
Pernille Frederiksen
Sofie Sand

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark