Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

DM 2017 - d. 20-05-2017 - 21-05-2017

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
2. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Nicoline Wulff
3. Team Olivia Espergærde IF
Bianca Baan
Ella Sofie Ottesen
Josefia Olivia Falk
Maise Bryndum Bolboe
Mille Maj Hedayat
Simone Nicoline sobzyk Larsen
4. Team Alvida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
IDA skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Viola Mille Borchers
5. Team Attila Espergærde IF
Alfrida Heller
Amy Tønning Sørensen
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Isabella Bengtson
Lilli Griffon
Signe Lundbye Ottosen
6. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Victoria Madsen
7. Team Adea DHG Gymnastik
Dagmar Lindhardt Lassen
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Julie Moseholm Larsen
Karoline Sørensen
Malou Andrup Larsen
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
8. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Ellegaard Toft
Emilie Johansen
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
Isabella Francis
Neca Kiritharan Nagarajah
9. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Sophie Madeline Lund Boesgaard
10. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Alberte Wulff Lindahl
Cassandra Thorup Henriksen
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Emilie Leth Donnerstag
Ida Karise Nielsen
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
11. Team Moana Sorø Gymnastik Forening
Camilla Brosø Sørensen
Clara Marie Oxlund
Clara Svendsen
Emma Castile
Marie Matlok
Sophie Pihl Pedersen
12. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Canela Esperanz Hurtado
Cecilie Ertmann
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
13. Team Gaia DHG Gymnastik
Alma Roskjær Jacobsen
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Ginnerup Nielsen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Astrid Westergaard-Nielsen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
2. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Agnes Jørgensen
Agnes Kaasgaard Jermer
Andrea Vorbeck Sømer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Carla Brammer-Rygaard
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Josephine Madison Abildgaard
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
3. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Klara Skibsted Jakobsen
Sara Hansen
Maise Nybo Jørgensen
4. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
5. Team Yksi Næsby IF
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jakobsen
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
6. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen
7. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Benedicte Svarre Gammelgaard
Emilie Rosenstand Lou
Lisa Jensen
Louisa Dyring-Andersen
Natascha Helweg Jensen
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Sasha Rose Bruun
2. Team Aura Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Eva Hornemann Møller
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Mille Lind Larsen
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
3. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Linea Holst
4. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Alberte Lesche
Olivia Schloss Grarup
5. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Bærentsen
Sofie Kappel Hansen
6. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
7. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
emmelie schiff demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Nicoline Algreen Nielsen
Rikke Marie Brommeland
8. Team Polaris SOR IF
Elia Hincheli Petersen
Johanne Bødker
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Maja Mølholm
Nanna Leisted Grønbech
Natasja Edske Røssel Larsen
Sama tehera
9. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bloksø
Daria Magdalena Górczynska
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Tanya Vigsø Birkely

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen Marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Nina Hyldahl Homann
Regitze Collin Launbjerg
2. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
3. Team Tanith DHG Gymnastik
Amalie Høvsgaard
Andrea Engemand
Camilla Lyne Rahbek
Emilie Pauli Jørgensen
Ida A. Henningsen
Josefine Grønvald Horstmann
Katrine Nøttrup
Mathilde True
Nikoline Gilberg Jensen
Signe Hesselhøj Garde
louise Emilie Jensen
4. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
5. Team Magenta GF Køge Bugt
Anemone Jensen
Clara Anna Bæk Chabert
Katrine Clemens Hansen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sofie Ekstrøm Jørgensen
6. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Nielsen
Emilie Marie Sørensen
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
7. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
Karoline Smidth Knudsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
8. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Maja Dyring Nielsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Julie Torp
Laura Kjær Sørensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
2. Team Oxana Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Anna Kaae
Cæcilie Esberg
Katharina Balsløw
Mette-Marie Sørensen
Pernille Pedersen
Annika Ørnebjerg Jensen
Emilie Reves Carlsen
3. Team Zelda Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
louise Lou
Sophie Valentin Wiinberg
4. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
5. Team Nova Sorø Gymnastik Forening
Camilla Toft
Helena Jensen
Johanne Bjørklund
Laura Grønholt
Line Lundsgaard
Maja Chrøis
Maria Välimaa
Olivia Jensen
6. StellaMia Gymnastikefterskolen Stevns
Caroline Vartoft Glerup
Cecilie Cederlund Jacobsen
Emma Nielsen
Emma Louise Dalsgaard Rasmussen
Juliane Pinholt
Laura Smedegaard Hansen
Nadia Christine Nielsen
7. Team Aviaja Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Anastazia boberg knudsen
Emilie Grønning
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Louise Damsgaard Jensen
Nanna Catharina Boberg Knudsen
8. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Annika Joensen
Bjørt Óladóttir Joensen
Jenny Viderø Gunnarsson
Katrin S. Wardum
Maria Krossteig Hansen
9. Team Sapphires Ollerup Gymnastikforening
Kira Svenstrup
Laura Saugstrup
Mathilde Dønvig
Mia Kronborg
Nina Vangsgaard Balle
Pauline Rosendal Johansen
Rikke Marie Pilgren
Sarah Wiese
Sofie Bach Albertsen
10. Team Diamonds Ollerup Gymnastikforening
Josefine Stausholm
Laura Seiger
Lea O´Reilly Wagner Hanse
Signe Hjort Skjoldemose
Sofie Dam Houborg
Viktoria Visborg Thune

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark