Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG udtagelsekonkurrence - Children - d. 20-11-2016 - 20-11-2016

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
2. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Canela Esperanz Hurtado
Cecilie Ertmann
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
3. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
4. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Alberte Wulff Lindahl
Cassandra Thorup Henriksen
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Emilie Leth Donnerstag
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
5. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Ellegaard Toft
Emilie Johansen
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
Isabella Francis
Neca Kiritharan Nagarajah
6. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Nicoline Wulff
7. Team Moana Sorø Gymnastik Forening
Camilla Thygesen Christiansen
Emma Castile
Ingeborg Arendse Bertelsen
Marie Matlok
Sophie Pihl Pedersen
Svale Nybo Jørgensen
8. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Silke Mary Klausen
Victoria Madsen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Movanna GF Køge Bugt
Analuna Skovbo-Hansen
Cecile Vartoft Glerup
Karoline Nørhaven
Lerke Harms
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Maja Søborg Ahrensberg
Michaela Naumova Christensen
Sigga Wittrup
Sigrid Lajer Christensen
2. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
3. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Dagmar Carlsen
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Klara Skibsted Jakobsen
Maise Nybo Jørgensen
Sara Hansen
4. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
5. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
6. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Agnes Jørgensen
Agnes Jermer
Andrea Vorbeck Sømer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Carla Brammer-Rygaard
Clara Bach Raccio
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
7. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Polaris SOR IF
Elia Hincheli Petersen
Johanne Bødker
Kristine Johanne Trier Frederiksen
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Maja Mølholm
Nanna Leisted Grønbech
Natasja Edske Røssel Larsen
Sama tehera
2. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Linea Holst
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
3. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
4. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Emilie Rosenstand Lou
Lisa Jensen
Louisa Dyring-Andersen
Natascha Helweg Jensen
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
5. Team Magna GF Køge Bugt
Chloe Segalt
Freja Rath
Ida Højgaard
isabel Varup
Kathrine Langebek
Micala Behrens
Olivia Frid
6. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
emmelie schiff demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Nicoline Algreen Nielsen
Rikke Marie Brommeland
7. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Bærentsen
Sofie Kappel Hansen
8. Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Cecilie Krogager Rasmussen
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Louise Schmidt Steffensen
9. Team Calida Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Kølle Andersen
Astrid Højvang
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Ida Vinther Rasmussen
Karoline Kølle Andersen
Mathilde Mortensen
Nanna Bachmann Andreasen
uyenmi nguyen
10. Team Aura Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Mille Lind Larsen
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
Eva Hornemann Møller

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark