Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG udtagelsekonkurrence - Junior/Senior - d. 19-11-2016 - 19-11-2016

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen Marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Nina Hyldahl Homann
Regitze Collin Launbjerg
Sophie Dahl
2. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
3. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
4. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
Julie Lüning
Karoline Smidth Knudsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
5. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Sarah Ebeling
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
6. Team Magenta GF Køge Bugt
Anemone Jensen
Clara Anna Bæk Chabert
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
Mia Birch Pedersen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
7. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Emilie Marie Sørensen
Emma Søndergaard
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aviaja Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Emilie Grønning
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Louise Damsgaard Jensen
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Granlund
2. Team Zelda Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
louise Lou
Sophie Valentin Wiinberg
3. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
4. Team Veni Vejstrup Efterskole
Anna Busk
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Julie Schultz Bang-Nielsen
melissa brunbakke
Sarah Barslund Petersen
5. Team Nova Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Johanne Bjørklund
Laura Grønholt
Line Lundsgaard
Maja Chrøis
Olivia Jensen
6. Team Oxana Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Anna Kaae
Annika Ørnebjerg Jensen
Cæcilie Esberg
Katharina Balsløw
Mette-Marie Sørensen
Pernille Pedersen
7. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Laura Kjær Sørensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Julie Torp
8. Team Aves Munkebjerg Gymnastikforening
Frederikke Bebe Rasthøj
Ingrid Clara Nielsen
Julie Christine Larsen
Maja Graves Larsen
Nanna Jørgensen
Nicoline Bebe Rasthøj
Sofie Sjønov

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark