Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG Udtagelses konkurrence - Children - d. 15-11-2015 - 15-11-2015

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Freja Marie Jensen
Kaya Kure Jacobsen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
2. Team Enya Farum Gymnastikforening
Agnes Kaasgaard Jermer
Canela Esperanz Hurtado
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Isabella Hoch Skau-Andersen
Kajsa Nordahl Larsen
Olgha Marie Gaarsdal
Sia Schjøtz
Anne-sophie Teilberg Christensen
Laura Marie Gotthold Nielsen
Stine Engberg Andersen
3. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Maise Schrøder Lorentzen
Marie Hien Hinge
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Simone Daastrup-Hansen
Bianca Baan
Olympia Filuca kondrup Wiinberg
Silje Deemand Bosselmann
Smilla Bøttcher Kyhl-Nielsen
4. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Filippa Iuel
Helena Jensen
Hera Flint Hunneche
Ida Malling
Laura Grønholt
Nicoline Algreen Nielsen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Milét Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Marie Brusen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
Sissel Frese
Ida Munk Nielsen
2. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
3. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Brodersen
4. Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Katrine Nøttrup
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
5. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ella Skov Pedersen
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
6. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
7. Team Mellis GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sofie-Amalie Kirschner
Cecilie Møller Striboldt
Freja Bønsdorff
Mathilde Bay
8. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Nynne Poulsen
Vibe Christensen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Magna GF Køge Bugt
Alma Sand Andersen
Chloe Segalt
Ida Højgaard
isabel Varup
Kathrine Langebek
Line Dong Hansen
Marie Bay
Sara Juul Raklev
Siv Buchwald
2. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Cecilie Nielsen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Sofie Vestergaard Knudsen
Catalina Elena Spataru
3. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
4. Team Aiva Espergærde IF
Anna Elmhauge
Dima Yasin
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Ida Møller Franzen
Karoline Ziersen
Mille Lind Larsen
Nina Hyldahl Homann
Sophie Dahl
Clara Emilia Ruiping Shi Sørensen
Dicte Norrman
5. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Laura Brændekilde Schødts
Laura Qualmann Kristensen
Lærke Taaning Joensen
6. Team Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Lærke Ege Sørensen
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sama tehera
sana tehera
Sofie Oldgaard Mikkelsen
7. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
8. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Anna Christine Valentin Winberg
Catherine Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Regitze Collin Launbjerg
Sofie Brandt Bering
9. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Emilie Rosenstand Lou
Louisa Dyring-Andersen
Mette-Marie Sørensen
Natascha Helweg Jensen
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
10. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Laura Majgård Christensen
Maja Chrøis
Nicoline Algreen Nielsen
Olivia Jensen
11. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Caroline Vedel Gantzel
Sophia Thygsen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark