Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG Udtagelses konkurrence - Junior/Senior - d. 14-11-2015 - 14-11-2015

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Juliane Pinholt
2. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Silje Hast
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
Laura Kaae
3. Team Zenia Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Clara Krüger Holm-Jensen
Emma Præstiin
Freja Holm
Julie Lüning
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
4. Team Madera Munkebjerg Gymnastikforening
Anne Stenderup
Frederikke Bebe Rasthøj
Nana Graves Larsen
Smilla Fabrin
Sofie Sjønov
Tilde Cordes
5. Team Wicca Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen
thea kjems lyngvad
6. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sofia Vallentin Christiansen
7. Team Magenta GF Køge Bugt
Clara Anna Bæk Chabert
Julie Torp
Katrine Clemens Hansen
Malou Holmegaard Mauritzen
Olga Beck
Rikke Roed Kaasgaard Jørgensen
Sessa Mia Høyer Schrøder
Sofie Ekstrøm Jørgensen
Anemone Jensen
Solveig Katla Nielsen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aida DHG Gymnastik
Cille Hauskov Nielsen
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
2. Team Aurum Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Annie Pinderup Kristensen
Caroline Ariane Wraae Rasmussen
Ingrid Clara Nielsen
Nanna Jørgensen
Nanna Kristensen
3. Team Zenith Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Esther Collin Launbjerg
Johanne Schreiner
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
Thamara Linnea
Simone Joost
4. Team TPI Tarup - Paarup IF
Amanda Viskum
Anne Vejstrup Madsen
Caroline Budweg Larsen
Nicoline Vandborg Pedersen
Sofie Hjortborg Pedersen
Stine Vejstrup Madsen
Trine Hjortborg Pedersen
5. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
6. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark