Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

DM Æstetisk Gymnastik - d. 21-05-2016 - 22-05-2016

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Enya Farum Gymnastikforening
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Isabella Hoch Skau-Andersen
Kajsa Nordahl Larsen
Laura Marie Gotthold Nielsen
Olgha Marie Gaarsdal
Signe Lange Nielsen
Stine Engberg Andersen
2. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Ellen Louise Weilborg
Emelie Marie Sørensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Sigrid Nørbæk
Sofie Mærsk Hellsten
Victoria Madsen
Freja Bodeval Andersen
Katarina Dahlgaard Rodic
Silke Kaae Birkkjær
3. Team Ykis Næsby IF
Kirstina Hultgreen Hansen
Luna Kissov Jakobsen
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Willumsen
Victoria Napora Møller Hansen
4. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Rasmussen
Jasmin Longgaard Birk
Kaya O. Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Ellegaard Toft
Oline Berdiin Nielsen
5. Team Lilje Hillerød G & IF
Alberte Bech Langeland
Emilie Würtzen
Emily Nielsen
Jasmin Jønck Olsen
Klara Tropp Hag
Sofia Mainz
Sofie Nordhald Larsen
Sofie Lüning
Victoria May Abildgaard
6. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Clara Wulf Svendsen
Josefine W. Søgaard
Katarina Sergijenia Kondratovic
Majse Nybo Jørgensen
Sara Hansen
Sophie Emilie Pihl Pedersen
Svale Nybo Jørgensen
7. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Fione Villa Fink Rasmussen
Freja Marie Jensen
Kaya Kure Jacobsen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
8. Team Alexandra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Alma Forsberg
Cathrine Busted-Janum
Emilie Leth Donnerstag
Julie Møller Andersen
Julie Plambeck
Louise Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Lærke Hjortgaard Olsen
Melissa Skifte
Nadja Jean Kønig
Olivia Juulsgaard Jepsen
Tanya Vigsø Birkely
9. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Ida Næsted Schmidt
Julie Funder Schmidt
Karoline Møller Andersen
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
10. Team Olympia Espergærde IF
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Isabella Kløvborg-Laustsen
Laura Hoffmann
Marie Hien Hinge
Nicoline Wulff
Simone Daastrup-Hansen
Alma Henriksen
Bianca Baan
Josefia Olivia Falk
Maise Schrøder Lorentzen
Olympia Filuca kondrup Wiinberg
Selina Mariam Atie
Smilla Bøttcher Kyhl-Nielsen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
2. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
Asta Henningsen
Katrine Nøttrup
3. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Brodersen
4. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
5. Team Iris Hillerød G & IF
Amira Kazal
Clara Arnberg Olsen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Freja Clausen
Josephine Madison Abildgaard
Sabine Nordhald Larsen
Sally Milner Eriksen
Signe Illum Rasmussen
6. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
Sissel Frese
7. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Mathilde Rosalie Krog Brønd
meline gad
8. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Nicoline Algreen Nielsen
Sofia Amalie Lerche
9. Team Palia Munkebjerg Gymnastikforening
amelia riva
Astrid Højvang
Clara barslund Krøis
Emma Birkebæk Lauridsen
frida cordes
Karoline Kølle Andersen
Manja Ova Arndal Nielsen
Nanna Bachmann Andreasen
Smilla Emilia Andersen
10. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ella Skov Pedersen
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Anna Christine Valentin Winberg
Catherine Nystrup-Larsen
Cecilie Miltoft
Ellen marie Frydendal
Filippa Skov Pedersen
Regitze Collin Launbjerg
Sofie Brandt Bering
2. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Emilie Rosenstand Lou
Louisa Dyring-Andersen
Mette-Marie Sørensen
Natascha Helweg Jensen
Sasha Rose Bruun
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
3. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Catalina Elena Spataru
Cecilie Nielsen
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Sofie Vestergaard Knudsen
4. Team Aiva Espergærde IF
Anna Elmhauge
Clara Emilia Ruiping Shi Sørensen
Ida Møller Franzen
Karoline Ziersen
Mille Lind Larsen
Nina Hyldahl Homann
Sophie Dahl
5. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Amalie Frostholm Lykke
Camilla Schmidt Steffensen
Freya Østergaard Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Laura Brændekilde Schødts
Lærke Taaning Joensen
6. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
7. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Isabella Gjedsted Jensen
JUlie Christensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
8. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Iuel
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Maja Chrøis
Olivia Jensen
9. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Maja Dyring Nielsen
Sophia Thygsen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Fricka DHG Gymnastik
Annika Petursdóttir Møller
Camilla Skovsgaard
Cecilie Blaasvær
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sofia Vallentin Christiansen
2. Team Tanith DHG Gymnastik
Andrea Engemand
Anna Hesselhøj Garde
Camilla Lyne Rahbek
Emilie Pauli Jørgensen
Josefine Grønvald Horstmann
Mathilde True
Nanna Primdahl
Nikoline Gilberg Jensen
Sofie Bærentsen
Ida A. Henningsen
3. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Silje Hast
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
Laura Kaae
4. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Juliane Pinholt
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
5. Team Zenia Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Clara Krüger Holm-Jensen
Emma Præstiin
Freja Holm
Julie Lüning
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
6. Team Wicca Silkeborg GF
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Sarah Barslund Petersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aida DHG Gymnastik
Cille Hauskov Nielsen
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
2. Team Sora Farum Gymnastikforening
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Katharina Balsløw
Louise Rosenstand Lou
Nikita Helweg Jensen
3. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Mie Dyring Nielsen
4. Team Stevia Gymnastikefterskolen Stevns
Camilla Vangaa Rasmussen
johanne Østervig Kjærulff
Laura Kjær Sørensen
Lilli O´Reilly Wagner Hansen
Mille Marie Johnsen
Sara Sofie Sager
Sofie Kanstrup Krogh
Emma Kragh Andersen
5. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Elsa Anna Mohr
Maria Krossteig Hansen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith
Turið Nattestad
Annika Joensen
Ann-Mari Sigurheim
6. Zenith Espergærde IF
Camilla Fællesskov
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Johanne Oergaard Schreiner
Maya Atie
Simone Joost
Sophia Dahlerup Mogensen
7. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Malou Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark