Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG Udtagelses konkurrence - Children - d. 23-11-2014 - 23-11-2014

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Julie Kringlum Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Schmidt
Iben Korgaard
2. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
3. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Skov Jensen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Karoline Ziersen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Mango Ringsted IF - Gymnastik
Anna Mai Søndergaard
Anna-Mathilde Søgaard Laursen
Anna-Sofie Vasehus Holck
Camilla Birk Pedersen
Cecilie Vasehus Holck
Frederikke Bro
Luna Lindeneg
Mathilde Gryl Jensen
Natascha Mejnert
2. Team Marionetta Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Catalina Elena Spataru
Emma Madsen
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Xenia Kjær
Cecilie Breer Thorsen
Karoline Nissen Andersen
3. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Laura Udsen Lundsgaard
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Laura Qualmann Kristensen
Sofie Brodersen
4. Team Milét Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
sissel frese
Xenia Marie Biehl Wilkens
5. team Alia Espergærde IF

Anna Christine Valentin Winberg
Anna Elmhauge
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Catrine Sofie Fællesskov
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
6. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Camilla Schmidt Steffensen
Emma Valter Thomsen
Freja Bernkilde
josefine lyng
Laura Brændekilde Schødts
Laura Lund Andersen
Lærke Taaning Joensen
Maria Langkilde Møller
Lærke Holtoug
Signe Garde
7. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Anna Malling
Cecilie Larsen
Filippa Due
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Karoline Frederiksen
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
8. Team Vena Espergærde IF
Camille Schacht
Dima Yasin
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Ida Møller Franzen
Mille Zinck Jørgensen
Nina Homann
Olivia Spangsberg
Sophie Dahl
9. Team Ophelia Farum Gymnastikforening
Amalie Rand
Caroline Møller Randrup
Ida Malmros Jeppesen
Josephine Pescettini
Lærke Lykke Gravgaard
Maya Xiulian Stripp
Xenia Wenøe

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
ellen marie frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
2. Team Ixus Munkebjerg Gymnastikforening
Alberte Buch Gøbel
anela halilic
Julie Christine Larsen
Nana Graves Larsen
Silje Ida Amalie Andersen
Smilla Fabrin
uyenmi nguyen
3. SOR Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Ida Siim
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Oline Petersen
Sofie Oldgaard Mikkelsen
4. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
5. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sophia Thygsen
Cecilia Urup
Sarah Ebeling
6. Team Fricka DHG Gymnastik
Camilla Skovsgaard
Caroline Stein Frandsen
Cecilie Blaasvær
Clara Esther Lehn Petersen
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Annika Petursdóttir Møller
7. Team Kyatit Tarup - Paarup IF
Cecilie Krogager Rasmussen
Freja Katrine Kramer
Freya Østergaarde Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Sally Windt
Sofia Vallentin Christiansen
Tenna Just Larsen
Amalie Frostholm Lykke
Frederikke Bebe Rasthøj
Julie Schultz Bang-Nielsen
Trine Hjortborg Pedersen
8. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Eline Præst Ørsted
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
Maria Jørgensen
9. Team Papaya Ringsted IF - Gymnastik
Emilie Eggert Behrend
Feline Hove-Frerst
Ida Frederiksen
Louise Fonseca Pedersen
Maia Olesen
Nadia Therkildsen
Nanna Kjærholt
Rebecca Solmer-Jørgensen
Stine Larsen
Viktoria Sarah Nielsen
Cenia Groth Andersen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark