Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG Udtagelses konkurrence - Junior/Senior - d. 22-11-2014 - 22-11-2014

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Louise Rosenstand Lou
Nikita Helweg Jensen
Mette-Marie Sørensen
2. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
3. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Amalie Mai Kjærulf
Helena Jensen
Julie Bastholm
Linnea Brønnum Hansen
Mathilde Weimar Gade
Olivia Jensen
4. Team Enya Munkebjerg Gymnastikforening
Amalie Lund Wulff
Anne Stenderup
Camilla Bach Tonnesen
Madeleine Folcker
Mathilde Rosenfeldt Bro
Tilde Cordes
5. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Juliane Pinholt
6. Team Felicia Silkeborg GF
Caroline Anastazia boberg knudsen
Caroline Nygaard Iversen
Celina Thomsen
Laura Vanilla Bendtsen Broberg
Marie Froberg
Michelle Hesel
Nanna Catharina Boberg Knudsen
Nellie Schaad Granlund
Sarah Barslund Petersen
7. Team Thia DHG Gymnastik
Andrea Humphries
Anna Steffensen
Cille Nielsen
Josephine Stampe
Sara Friis Nielsen
Sofie Kjeldgaard
Laura Lunde
Sarah Møller Langkilde
8. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Adisa Huskic
Anemone Søvind Jensen
Anna Christensen
Line Lundsgaard
Vibe Bach Kjær
Smilla Due
9. Zenith Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
10. Team Simia SOR IF
Alberte Nielsen
Emma Bay
Freja Thonke
Johanne Hoppe Jensen
Kristine Mandrup
Lilli O´reilly Wagner Hansen
Marie Thorsgaard Fogholt
Mille Hemmingsen
Sofie Wagner Lærkesen Holm

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Aya Tarup - Paarup IF
Camilla toft
Cecilie Juul Smidt
Josefine Strandgaard Hierath
Katrine Møller Christoffersen
Louise Nissen Vilshardt
Sofie Behrendsen
2. Team EIF Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Cathrine Tovborg-Jensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Simone Joost
Tine Nyholm
Victoria Andersen
3. Køge Bugt Senior 1 GF Køge Bugt
Cecilie Birkedal
Felicia Jensen
Ida Hillerup Frandsen
Maria Agertved Madsen
Pernille Reichhardt
Stine Andersen
Nanna Christiansen
4. Køge Bugt Senior 2 GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Cecilie Pedersen
Ditte Marie Møller Nielsen
Emilie Gauger
Frederikke Hjarsø
Nanna Christiansen
Line Møller
5. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Maria Krossteig Hansen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith
Turið Nattestad
Inga Maria Mikkelsen
6. Team Melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Josefine Stausholm
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Michelle Agathon Hansen
Olivia Præst Ørsted
Stine Selvejer
Mia Dueholm
7. Team viva Silkeborg GF
Alberte Krog
Caroline Damsgaard Jensen
Emilie Grønning
helene Lentz
Katrine Marker Madsen
Louise Damsgaard Jensen
Thi Thu Thuy Nguyen
8. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Camilla Søjdis
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
9. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
10. TIK TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Sofie Jørgensen
Stephanie Paulsen
11. Team Athena Munkebjerg Gymnastikforening
Frederikke Boll
Ida Bugge
Kathrine Plaugborg Andersen
Maja Lynge Topp Jørgensen
Maja Graves Larsen
Sofia Sabat Hjuler

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark