Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

DM Æstetisk Gymnastik - d. 11-04-2015 - 12-04-2015

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Skov Jensen
EllaRosa Borchers
Isabella Bjerregaard
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Selma Rud Ingvardsen
2. Team Estella DHG Gymnastik
Anna Hvid Bang
Asta Henningsen
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
3. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Katrine Hinze Kristiansen
Laura Memhave Scheller
Sofia Amalie Lerche
Julie Mourier Bohn Jensen
4. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Julie Kringlum Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Schmidt
Iben Korgaard
5. Team Yksi Næsby IF
Caroline Andersen
Kirstine Hultgreen Lund
Luna Kissow Jacobsen
My Lau
Nicoline Dahl-Larsen
Sif Stendevad
Sigrid Christensen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
6. Team Moloka Spangsbjerg IF
Anne Jørgensen
Asta Tjørnelund Betzer
Camille Hyldahl
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Maja Olesen
Nana Borg
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Emma Madsen
Mathilde Andersen
7. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Leth Bloksø
Ida Marie Brusen
Julie Christophersen
Julie Svarre
Karla Sønnichsen
Laura Kruse
Line Bristorn
Xenia Marie Biehl Wilkens
8. Team Augusta Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Cassandra Thorup Henriksen
Elvira Bryder Greisen
Freja Marie Jensen
Liva Alexia Maschvitsz Wrem
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Sofia Kruse
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Alia Espergærde IF
Anna Christine Valentin Winberg
Anna Elmhauge
Catherine Sonasson Nystrup-Larsen
Karoline Ziersen
Matilde Hvidberg Larsen
Mille Lind Larsen
Sofie Brandt Bering
2. Team Vena Espergærde IF
Camille Schacht
Dima Yasin
Emma Sofie Norrman Rasmussen
Ida Møller Franzen
Mille Zinck Jørgensen
Nina Homann
Olivia Spangsberg
Sophie Dahl
3. Team Milét Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Olgha Marie Gaarsdal
sissel frese
4. Team Parva Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Anna Malling
Filippa Iuel
Hera Flint Hunneche
Johanne Kirstine Ørnstrup
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Nicoline Algreen Nielsen
5. Team Flykran Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn13 Efternavn13
Fornavn14 Efternavn14
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
Fornavn8 Efternavn8
Fornavn9 Efternavn9
6. Team Future Næsby IF
Alberte Lemming
Caroline Ryder
Julie Anthony Christensen
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Laura Udsen Lundsgaard
Maja Lemming
Nikoline Hedegaard
Sofie Brodersen
Laura Qualmann Kristensen
7. Team Marionetta Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Catalina Elena Spataru
Emma Bloch
Mathilde Agathon Hansen
Matilde Ørum Madsen
Mette Beck Hansen
Nadja Borg
Xenia Kjær
Cecilie Breer Thorsen
Karoline Nissen Andersen
8. Team Tilje Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Camilla Schmidt Steffensen
Emma Valter Thomsen
Freja Bernkilde
josefine lyng
Laura Brændekilde Schødts
Lærke Taaning Joensen
Signe Garde
Amalie Mølgaard Vedel Hansen
Laura Lund Andersen
Lærke Holtoug
Maria Langkilde Møller
9. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Cecilie Larsen
Dagmar Roslyng Rasmussen
Filippa Due
Johanne Kirstine Ørnstrup
Josefine W. Søgaard
Karoline Frederiksen
Sara Hansen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
ellen marie frydendal
Filippa Skov Pedersen
Laura Kaae
Regitze Collin Launbjerg
Silje Hast
Sille Schrøder Lorentzen
2. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Frederikke Leth Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Mette Gerløv Larsen
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
3. Team Danica Hillerød G & IF
Anna Kaae Jensen
Emma Præstiin
JUlie Christensen
Julie Lüning
Louise Munk Rusholt
Martha Holm-Jensen
Pernille Pedersen
4. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Isabella Gjedsted Jensen
Luanna Mathiasen
Nora Baardsen
Sidsel Kruse Larsen
Silje Daubjerg Backmann
Sofie Westring Sørensen
5. Team Vípan Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
Fornavn8 Efternavn8
Fornavn9 Efternavn9
6. Team Elina Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Emilie Nielsen
Emma Frøslev Larsen
Josephine Christensen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Sarah Ebeling
Cecilia Urup
Sophia Thygsen
7. Team Fricka DHG Gymnastik
Camilla Skovsgaard
Caroline Stein Frandsen
Cecilie Blaasvær
Clara Esther Lehn Petersen
Ditte Sørensen
Elizabeth Heyde-Petersen
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Annika Petursdóttir Møller
8. Team Eina Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
Fornavn8 Efternavn8
9. Helios SOR IF
Andrea Huus Baslev
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Camilla Kirstine Clausen
Lærke Ege Sørensen
Maja Chrøis
Maja Mølholm
Mathilda Mürer
Oline Petersen
Sofie Oldgaard Mikkelsen
10. Team Sira Spangsbjerg IF
Anne Hintz Jensen
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Eline Præst Ørsted
Emma Hundebøl Dahlgaard
Iben Hang Nielsen
Maria Jørgensen
Siw Christensen
Sofie Vestergaard Knudsen
11. Team Kyatit (12-14) Tarup - Paarup IF
Amalie Frostholm Lykke
Cecilie Krogager Rasmussen
Frederikke Bebe Rasthøj
Freya Østergaarde Ehrhorn Olsen
Julie Knudsen
Trine Hjortborg Pedersen

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Zelda Espergærde IF
Emilie Grønlund
Emma Christine Berggrein
Frida Olsen
Josefine Lundgreen Kollerup
Karoline Ottesen
Sofie Schrøder Lorentzen
Sophie Valentin Wiinberg
Steffani Lund Sigvara
2. Team Amelit Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bethina Taarnmark
Ida Væde Lykkebo
Isabella Rasoulinia Eiberg Andersen
Lea Steffensen
Maria Dünnweber Melchert
Maria Grye Pedersen
Nanna Heinrichson
Sophie Skotte Worm
Juliane Pinholt
3. Team Zenith Espergærde IF
Esther Collin Launbjerg
Ida Garbers
Ida Schacht
Johanne Ørgaard Schreiner
Karla Toldsted
Linea Truelsen
Maya Atie
Sophia Dahlerup Mogensen
4. Team Rosa Farum Gymnastikforening
Amalie Pflug von der Osten
Cæcilie Esberg
Emilie Rimmer
Emilie Reves Carlsen
Ida Hammer
Kirstine Hamborg Jensen
Louise Rosenstand Lou
Nikita Helweg Jensen
5. Team Lumina Sorø Gymnastik Forening
Amalie Mai Kjærulf
Helena Jensen
Julie Bastholm
Laura Grønholt
Linnea Brønnum Hansen
Mathilde Weimar Gade
Olivia Jensen
6. Team Svalan Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
Fornavn8 Efternavn8
7. Team Hydra Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
Fornavn8 Efternavn8
Fornavn9 Efternavn9
8. Team Alina Tarup - Paarup IF
Andrea Ellinor Engemand
Anna Hesselhøj Garde
Celina Bernkilde
Josefine Grønvald Horstmann
Louise Schmidt Steffensen
Nanna Engstrøm Knudsen
9. Team Thia DHG Gymnastik
Andrea Humphries
Anna Steffensen
Cille Nielsen
Josephine Stampe
Sara Friis Nielsen
Sofie Kjeldgaard
Laura Lunde
Sarah Møller Langkilde
10. Team Kyatit (junior) Tarup - Paarup IF
Freja Katrine Kramer
Freja Reinholt Mortensen
Julie Schultz Bang-Nielsen
Sally Windt
Sofia Vallentin Christiansen
Tenna Just Larsen
11. Team Lutka Sorø Gymnastik Forening
Anemone Søvind Jensen
Emilie Sophie Stubtoft
Laura Tofte
Line Lundsgaard
Smilla Due
Vera Kaagaard

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Ollerup Ollerup Gymnastikforening
Emilie Termansen
Majken Vibe Djernæs
Nanna Østergaard
Noemi Møller Wulfsberg
Sae Yabuta
Signe Guldager
Siv Luise Krog
Yuriko Ichikawa
Ane Emilie Friis Vestergaard
Marte Christine Ruud Bleka
2. Team Melica Spangsbjerg IF
Frederikke Jul Kjær
Josefine Stausholm
Julie Møhring Madsen
Karoline Lender
Katrine Larsen
Mia Dueholm
Michelle Agathon Hansen
Olivia Præst Ørsted
Stine Selvejer
3. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Camilla Kolbe Jørgensen
Camilla Søjdis
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Norby Madsen
Emma Weiss
Laura Kjær Sørensen
Mie Dyring Nielsen
4. Team Greve Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Sophie Hjelm Pichat
Julie Hegård Krarup Jensen
Maria Hovdreng Bull
Maria Prehn
Michelle Iversen
Nadia Bugge-Hansen
Nynne Garde
Zarah Højme Bonvang
5. Team Taastrup TIK-GYMNASTIK
Camilla Olsen
Freja Willads Haack
Ida Saunte Schjerning
Mia Schacke Jeppesen
Nanna Olander Beck
Sofie Jørgensen
Stephanie Paulsen
6. Team Matí TIK-GYMNASTIK
Camilla Rasmussen
Cille Jensen
Emma Erangey
Jessica Olsen
Mie Rytter Hedelin
Naja Bau Nielsen
Victoria Sørensen
Viktoria Visborg Thune
7. Team Aya Tarup - Paarup IF
Camilla toft
Cecilie Juul Smidt
Josefine Strandgaard Hierath
Katrine Møller Christoffersen
Line Behrendsen
Louise Nissen Vilshardt
Sofie Behrendsen
8. Team Eif Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Emilie Ulrikke Christensen
Fie Holm Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Simone Joost
Tine Nyholm
Victoria Andersen
Cathrine Tovborg-Jensen
9. Team Fleur GF Køge Bugt
Camille Grubbe Bagge
Cecilie Pedersen
Ditte Marie Møller Nielsen
Emilie Gauger
Frederikke Hjarsø
Line Møller
Nanna Christiansen
10. Team Alpha GF Køge Bugt
Cecilie Birkedal
Felicia Jensen
Ida Hillerup Frandsen
Maria Agertved Madsen
Pernille Reichhardt
Stine Andersen
11. Team Ursa Anden forening/Ikke medlem af GymDanmark
Fornavn1 Efternavn1
Fornavn2 Efternavn2
Fornavn3 Efternavn3
Fornavn4 Efternavn4
Fornavn5 Efternavn5
Fornavn6 Efternavn6
Fornavn7 Efternavn7
12. Team Nordik IF Føroyar
Anna Helena Ejdesgaard
Bjørg Ellendersen
Inga Maria Mikkelsen
Jeanni Petersen
Lindis Petersen
Maria Krossteig Hansen
Rakul Rasmussen Jogvansdottir
Ruth Smith

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark