Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG udtagelsekonkurrence - Alle rækker - d. 17-11-2018 - 18-11-2018

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Bøllingtoft Asmussen
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Johanne Tranholm Grønlund
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
2. Team Violet Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Bøllingtoft Asmussen
Astrid Engdal Køhlert
Julia Mirowska
Linda El-Khalil
Luna Cebrian
Malou Andersen
Marie Skifte
Molly Fink Holm Andersen
Rebecca Sneftrup Damgaard
Simone Reimann
3. Team Vilenta Tarup - Paarup IF
Christina Schmidt Steffensen
Dila nur Pinarbasi
Elizabeth Visti Brewster
Klara Hansen
Laura Bjerg Andersen
Laura Josephine Lund Boesgaard
Mille Kjærhus
Natasja Longgaard Birk
Rosa Mastrup Sandgaard
Selma Selin Uyanik
Ella Marie Pieler
Ella Pultz Henckell
Isabella Brøndsted
4. Team Merida Espergærde IF
Caia Bolbroe
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Meyendorff
Mira Gleerup Koch
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Sofia Ruby
Viola Mille Borchers

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Nikoline Olsen
Olivia Pedersen-Jensen
Regitze Ring Balslev
Silke Laudrup Jørgensen
Thildemarie Hyllehøj
2. Team Esaia Spangsbjerg IF
Anne Petersen
Cora Fabricius Islin
Ida Bodeval Andersen
Ida Klockmann Jørgensen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Victoria Madsen
Mille Jensen
3. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Melissa Skifte
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
4. Team Malit Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Cecilie Duus Ramussen
Emilie Johansen
Karoline Møller Andersen
Klara Lundberg Rasmussen
Mathilde Ellegaard Toft
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
5. Noelle Espergærde IF
Alma Poppe
Alma Rosendahl Laugesen
Cornelia Ferm Fischer
Ida Løvenstjerne
Lilli Griffon
Mekaella Olsen
Milla Mie Bruhn
Rebecca von Staffeldt
Sarah Abildskov Høgh-Larsen
6. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Josefia Olivia Falk
Laura Hoffmann
Mille Maj Hedayat
Nicoline Wulff
7. Team Valiite DHG Gymnastik
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Clara Mouritzen
Emilie Madsen
Frida Sonnenborg Pedersen
Ingrid Vinten Understrup
Josefine Christiansen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Laura Martinsen
Rasmine Søndergaard Robl
Sille Kongshaug Hjorth
Amalie Rask
8. Team Enya Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Stine Engberg Andersen
9. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Fia Kirstine Mangaard
Karla Ysnæs Henningsen
Lærke Hjortgaard Olsen
Mila Teljigovic Ibranovic
Olivia Juulsgaard Jepsen
Sofia Kruse

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Alicia Nouck Rasmussen
Anna Holm Lykkegaard
Camilla Schmidt Steffensen
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Julie Knudsen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
2. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Clara Svendsen
Dagmar Carlsen
Emilie Christensen
Emma Castile
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
3. Team Amaryllis Hillerød G & IF
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Emma Verhaegh
Freja Clausen
Kajsa Alma Silfverberg Quist
Madeleine Angelina Klit
Mathilde Thomsen
Sabine Nordhald Larsen
4. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Ida Marie Astrup
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
5. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Asia Damsgaard Chami
Caroline Bloksø
Cecilie Vartoft Glerup
Daria Magdalena Górczynska
Filippa Sophie Hansen
Julie Christophersen
Laura Kruse
Line Bristorn
Malou Dupont Walhøj
Sille Christensen
Tanya Vigsø Birkely
6. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
7. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Calida Munkebjerg Gymnastikforening
Anna Kølle Andersen
frida cordes
Ida Vinther Rasmussen
josefine Møller Christoffersen
Karoline Kølle Andersen
Mathilde Mortensen
Nanna Bachmann Andreasen
Amalie Høvsgaard
Emma Birkebæk Lauridsen
Katrine Nøttrup
2. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Frida Lise-Lotte Pirovano
Karina Kilhof
Louise Walsøe Torup
Mathilde Albæk Jessen
Nadia Østergaard Jørgensen
Sidsel Kruse Larsen
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Jasmin Isabel Schmidt
Sasha Rose Bruun
3. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Ania Kondratovic
Filippa Iuel
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Marie Heron
Olivia Schloss Grarup
4. Team Greve Junior Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Emmelie Schiff Demant
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Olga Allermann Beck
Rikke Marie Brommeland
5. Team Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
6. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Julie Møller Knudsen
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Oxana Farum Gymnastikforening
Amalie Esberg
Amalie Holst
Amalie Pflug von der Osten
Annika Ørnebjerg Jensen
Cæcilie Esberg
Luna Holm
Nanna Anderberg
Nikita Helweg Jensen
2. Elina Elite Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Vedel Gantzel
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Josephine Christensen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Nanna Heinrichson
3. Team Miliana GF Køge Bugt
Alexandra Nielsen
Isabel Varup
Kathrine Langebek
Sara Juul Raklev
Sofie Ekstrøm Jørgensen
Victoria Olsen
4. Navona Espergærde IF
Amalie Rafn Geelmuyden
Benedicte Svarre Gammelgaard
Filippa Skov Pedersen
Frida Olsen
Karoline Smidth Knudsen
Sofie Westring Sørensen
Simone Joost

 

Short program

Nr. Hold Forening
1. Team Nova Sorø Gymnastik Forening
Helena Jensen
Ida Rosbæk
Katrine Clemens Hansen
Laura Tofte
Maria Melchert
Maria Välimaa
Olivia Jensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark